Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha bent tartom a kutyust,...

Ha bent tartom a kutyust, mindenképp kell neki ketrec? Lent

Figyelt kérdés

Régen másodállásban takarítottam, akiknél voltam és volt kutyájuk bent tartották és voltak nekik ketrecek, ahova estére tették őket aludni.


Szeretnék én is örökbefogadni egy kutyát és idebent tartanám a házban. Nézegettem ilyen ketreceket, de 15-20k nem fér bele az anyagiakba.


Szóval estére csak úgy szabadon lenne a kutya a szobámban, mikor én is alszok, nem bezárva. Alszanak ilyenkor a kutyák, vagy járkálna, esetleg rongálna? Vagy ilyenkor általában a kutyák is nyugodtan alszanak az ágyukban?


Kezdő vagyok úgyhogy kérdéstől függetlenül is szívesen fogadok minden tanácsot!


2017. jan. 17. 23:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés kérdése, és persze a kutya habitusán is múlik.

A mi pitünk napközben kint van, éjszaka bent.

A nappaliban van neki helye, de vagy a kandalló elé fekszik, vagy a szobánkban az ágyunk mellé.

Alszik szinte végig. Tudja, hogy éjjel nyugiba kell lenni.

2017. jan. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az megéri esetleg, hogy mikor idekerül majd, előbb megpróbálom rászoktatni, hogy nyugi van, aztán ha nem megy, akkor veszek ketrecet és abba szoktatom bele?

Nem zavarodik össze, hogy előbb kint lehet, aztán jön a ketrec és mégsem?


Kölyök kutyát akarok, de nem tudom mennyire lesz fiatal kölyök, mert menhelyről akarom hozni, nem vásárolni.

2017. jan. 17. 23:48
 3/17 anonim ***** válasza:

Általában a kölyköket tartják ketrecben, amíg meg nem tanulják, mit szabad, mit nem a lakásban. Aztán megszeretik a kuckót és sok kutya szívesen húzódik bele pihenni.

Ha felnőtt kutyát fogadsz örökbe, aki netán volt már lakásban tartva, azt nem szükséges bezárni. De pl egy befogott, addig udvaron élő kutyát bizony sokáig tanítani kell.

ha napközben kellően lefárasztod a kutyát, akkor elég gyorsan megtanulja, éjjel alvás van.

2017. jan. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Hú dehogy kell ketrecben altatni, te jó ég, szegény kutyák.

Nevelés kérdése fog-e rombolni, bár ezt úgyis akkor fogják csinálni,ha nem vagy otthon... :)

Akkor szokták szobakennelbe zárni a kutyákat ha még nagyon fiatalok (pár hónapos) és nem szobatiszta, vagy még nem sajátította el a kívánt normákat és így akadályozzák meg, hogy míg egyedül vannak, összepisiljenek-, rágjanak mindent.

De ezt is meg lehet humánusabban oldani, pl. ha a lakás bizonyos helységeit elzárod előlük ha nem vagy otthon.

Este a kutyák is alszanak a saját helyükön (ami természetesen nem ágy), ha kellőképpen lefárasztod fizikálisan és agyilag, akkor a lakásban teljesen nyugodt lesz.

2017. jan. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Még sose találkoztam kutyával ketrecben :o nálunk szabadon mozognak a kutyák. :)
2017. jan. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Gratulálok a döntésedhez! :)

Kezdetnek olvasgass sokat, nagyban megkönnyíti a kezdő gazdik helyzetét:

[link]


[link]

2017. jan. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

"de 15-20k nem fér bele az anyagiakba."

Akkor felejtsd el a kutyát.

2017. jan. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nincs feltétlenül szükség ketrecre, de ha 20 ezret nem bírsz rá össze kaparni, akkor nem feltétlen való neked egyenlőre kutya. Gondolj bele mennyibe kerülnek az oltások a chipp, ivartalanítás, ha beteg orvosi ellátás, nem beszélve a táplálásáról.
2017. jan. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ketrec nem kell, de hasznos. Ha ügyesen szoktatod, nem börtönként, hanem menedékként, kuckóként tekint rá. A szobatisztaságra tanítást megkönnyíti. Nyilván nem 8-10 órára kell bezárni.

A kutyák éjjel alszanak. Ezt elég hamar megtanulják. A mienk mondjuk 1-2x járőrözik éjszaka "ellenőrzi" az ágyukban a gyerekeket, utána visszafekszik a helyére. Minket nem zavar, senki sem ébred fel rá.

2017. jan. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Kiváncsi vagyok ha 15-20k nem fér bele akkor mivel fogod etetni, oltatni, csippelni, stb ?
2017. jan. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!