Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha bent tartom a kutyust,...

Ha bent tartom a kutyust, mindenképp kell neki ketrec? Lent

Figyelt kérdés

Régen másodállásban takarítottam, akiknél voltam és volt kutyájuk bent tartották és voltak nekik ketrecek, ahova estére tették őket aludni.


Szeretnék én is örökbefogadni egy kutyát és idebent tartanám a házban. Nézegettem ilyen ketreceket, de 15-20k nem fér bele az anyagiakba.


Szóval estére csak úgy szabadon lenne a kutya a szobámban, mikor én is alszok, nem bezárva. Alszanak ilyenkor a kutyák, vagy járkálna, esetleg rongálna? Vagy ilyenkor általában a kutyák is nyugodtan alszanak az ágyukban?


Kezdő vagyok úgyhogy kérdéstől függetlenül is szívesen fogadok minden tanácsot!


2017. jan. 17. 23:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, szerintem állatkínzás egy ilyen nagy mozgásigényű állatot ketrecbe zárni.Amíg kicsi és kicsit neveletlen,addig oké,hogyha amíg elmentek otthonról 1 adott szobába zárjátok be.De mégis nagyobb,mint egy ketrec.

De később,ha kicsit nő és jól van nevelve,akkor nem kell félni,nyugodtan lehet az egész lakásban felügyelet nélkül is.Én a konyhából és a fürdő-wc-ből zárnám ki, de a többi helyiség szerintem oké. Ha le van mozgatva,akkor úgyis csak aludni fog jórészben amíg a gazdi dolgozik.


És igaza van a többieknek,az ivartalanítás,oltás,chip,féreghajtás ,póráz,tálak ,fekhely stb beszerzése az elején jóval többe lesz,mint 15-20 ezer(főleg ha nőstény). Meg magánál az örökbefogadásnál is illik fizetni valamennyit én úgy tudom, bár még nem fogadtam örökbe.

+ Szerintem célszerű úgy belevágni az állattartásba,hogy van egy kis tartalék vész esetére.Sosem lehet tudni,hogy mi jön váratlanul.

nem azt mondom persze,hogy csak full gazdagok tartsanak kutyát:D Csak hogy gondolni kell a kiadásokra az elején+ arra,hogy bármikor lehet baj,,hogy akár hónap végén is kénytelen leszel orvoshoz vinni.

2017. jan. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Aki meg az anyagiak miatt hurrog az mehet kötekedni máshova!... nyilván a KETREC nem fér bele a kaja póráz minden mellé...

2017. jan. 18. 10:04
 13/17 A kérdező kommentje:

#11

igaz!

2017. jan. 18. 10:05
 14/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, 8hetesen hoztuk el a pitet, 1 évig lakásban lakott velünk, utána költöztünk kertes házba. Szóval teljesen lakáshoz szocializálódott. Soha eszeme nem jutott, hogy ketrecben kellene aludnia. (mint ahogy a fiam sem ketrecben alszik, hanem ágyban)


A pénzre meg annyit tudok mondani, hogy valóban ha nincs "felesleges" 20ezed kutyára, akkor meg kellene gondolnod, hogy biztos szeretnél-e. Mert nem csak kalkulálható költségei vannak egy kutyának (kaja+oltás).


A pitem pl babéziás lett, ami azt jelenti, hogy AZONNAL orvoshoz kell vinni, nekünk 18ezer volt. Sajnos 1 évre rá újra elkapta, hiába volt drága kullancs elleni nyakörve (ami megint csak nem kevés pénz).

De bármi más is lehet: Elüti egy autó, összeverekdik más kutyával stb...

Egy kutyatartónak mindig kell(ene) egy kis plusz pénzzel rendelkeznie (vagy a kutya szívja meg).

2017. jan. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Igazad van, lehet én is kicsit nyersen fogalmaztam, bal lábbal keltem... tehát plusz szobakennelre nem férne bele most még 15-20k, illetve ha bele is férne elég fogfájósan venném meg, mert egyelőre a fontosabb dolgokra szeretném a pénzt költeni, mint ugye kaja, póráz, oltás ha még nincs beoltva, stb egyéb "fontosabb" mütyürök. :)
2017. jan. 18. 10:32
 16/17 anonim ***** válasza:

Oké.

A lényeg, nem létszükséglet a szoba kenel egy kutyának. Sőt. Az inkább olyan szükséges rossz.


Bár azzal kalkulálj, hogy ha egyedül lesz otthon szabadon a lakásban, le fogja magát kötni, ha unatkozik. És nem mindig a neki való dolgokkal...

2017. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem muszáj persze, de miért szóljátok le a kennelt? Nekem az egyik kutyámnak van és imádja, a másik nem. Ez egyáltalán nem kínzás, ez egy biztonságos kuckó neki ahova behúzódhat. Aki leszólta a kennelt az még nem használt. Az meg hogy szobába vagy kennelbe van zárva teljesen mindegy, mert úgyis csak aludni fog ha le van fárasztva.
2017. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!