Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítás?

Kan kutya ivartalanítás?

Figyelt kérdés
4 hónapos staffordshire terrierem van. Mindenképp szeretném ivartalanítani. Felvetettem az állatorvosnak a kérdést aki azt mondta hogy várjam meg mindenképp az ivarérést,mert "lányos" marad másképp a kutya,plusz ha nem szökik és nem agresszív ne is ivartalanítsam.Cikkeket olvasva szinte 10ből 10 az ivarérés előtti ivartalanítást ajánlja.Vélemény?Tapasztalat? Főképp akinek ivarérés előtt lett ivartalanítva a kan kutyája. Köszönöm.
2017. jan. 20. 09:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,attól félek hogyha ivarérett korába viselkedési problémái lesznek akkor a késői ivartalanítás már nemfog azon segíteni.Plusz könnyebben épül fel fiatalon és nagyobb az esély a betegségek elkerülésére is.Teljesen a kettő között vagyok.
2017. jan. 20. 14:40
 12/17 anonim ***** válasza:
Egyébként kérdező, írtad hogy játék közben elkapja az ember kezét-lábát. Nem kanos, hanem dominlni akar téged/titeket, ezt tiltani kéne.
2017. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem úgy kapja el,a dominancia teljesen megvan.Hanem elkapja és hát hogy mondjam fedezni próbál.Ezért gondolom hogy kanos.
2017. jan. 20. 17:29
 14/17 anonim ***** válasza:
Ez utóbbit hívjuk dominanciának, amikor olyan, mintha fedezni akarna. Ez nem kanosság, hanem súlyos pofátlanság veletek szemben! Erőteljesen tiltani kell. Ezen alapvetően az ivartalanítás nem segít, ettől függetlenül érdemes megcsináltatni.
2017. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
En is koran szerettem volna ivartalanitani a kutyusomat de nem volt jo a laborja. 9 honaposan ivartalanitottak. Nem hiszem hogy nagy a kulonbseg...
2017. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból beszélek! Nekem a szuka kutyám 4 hósan lett ivartalanítva, SOHA többet! Tényleg várd meg az ivarérést! A "lányos" úgy értendő, hogy nem lesz kanos kiállása, vagy legalábbis nem olyan lesz, mint amúgy lenne! Láttam én már kan TÖRZSKÖNYVES bullmasztiffot, akit fél évesen ivartalanítottak. Hát ne tudd meg! Nyúlánk, sokkal hosszabb láb, sokkal magasabb, mint az átlag és nem lett olyan szép kanos a feje! Tovább megyek, a szuka nj-m, aki szintén tk-s, szuka létére 63 cm lett, nyurga hosszú és vékony !!! lábakkal! Ezek után nekem már senki nem magyarázza meg, hogy ez nem így van! Ja, lehet, hogy talán egyes kutyáknál (pl kistestű, vagy hosszú szőrű, aminél nem feltűnő) nem látszik, de pont egy izmos, rövid szőrű amstaffnál, aki ráadásul kan... neeee!!! Várd meg, amíg emeli a lábát! Ja, és igen, a jelleme sem olyan lesz! A kutyám még a mai napig úgy viselkedik, mint egy kölyökkutya!!! Sosem tüzelt! Ennyit erről!
2017. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,maradok a későbbi ivartalanításnál.Mikor fedezni próbál azt természetes abban a pillanatban tiltom.
2017. jan. 21. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!