Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászt tarthatnék lakásban?

Németjuhászt tarthatnék lakásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy fekete németjuhászt de nem tudom alkalmas lenne-e lakásba. A 2. szinten lakunk, lift van. 75 négyzetméter a lakás. A helye lehetne a szobámban. Vagy a nappaliban nem tudom. Az árakkal tisztában vagyok. Azzal is, hogy hullik a szőre. Azt nem tudom pontosan, hogy büdös-e. Nekem azt mondták nem javasolják mert nagyon büdös és hullik a szőre. Azt tudom, hogy tör-zúz de ezt szerintem lehet kezelni. Kölyök kutyát szeretnék és kölyök korában tanítani. Egy nap 3-4 órát tudok vele tölteni. Reggel leviszem egy fél órára, délután 2 órára, este meg 1-2 órára. Kakilást, pisilést hogy bírja ki? Szeretnék minden infót megtudni a németjuhászról. Tapasztalatlan vagyok ebbe! Igen ez lenne az első kutyám.:)
2017. jan. 20. 15:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tartható lakásban, de sok mozgás és agyi fárasztás is szükséges számára.

Akkor válaszd csak, ha hajlandó lennél vele kutyaiskolába járni, aktív éveiben végig dolgozni, tréningezni vele. Munkakutya.

A szőre persze hullik, mint a legtöbb kutyának.

Egészséges, normálisan tartott és etetett kutya soha nem büdös, semmilyen fajta.

Szobatisztaságra meg kell érnie, amit úgy segíthetsz elő, ha kicsi korában kb. 2 óránként viszed ki, de így is több hónapos a folyamat. Fokozatos kell eljutni a napi 3 sétához (ideális esetben 4, a 4. egy rövidebb pisiszünet). Addig nem marad más, mint a folyamatos takarítás, kölyökkutya lakásban ezzel jár.

2017. jan. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem fekete munkavonalú németjuhászom van. Hááááttt... mi lakásban vagyunk, egy éve van nálam, kamasz korában vettem. Ha minden nap lefárasztod, akkor elvan, nálunk mostanában nem nagyon van rá idő és még így sem rombol. De! Költözni fogunk kertes házba és már nagyon várjuk, szerintem a kutya is! Egyébként egyáltalán nem büdös, pláne egy lakáskutya. Viszont igaz, amit fentebb írtak, hogy a szőre NAGYON idegesítően hullik... pláne nálunk, a majdnem fehér kövön...
2017. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A boxban kibírja , ha otthon van egyedül szerinted mit csinál? csak fekszik valahol és várja, hogy hazaérj. Amint hazaérsz vagy hazaér valaki kiengeded, leviszed sétálni és utána nem kell visszazárni. A box azért is jó, mert úgy funkcionál, mint egy kutyaház, ha elege van és pihenni akar elvonul.

A show line: inkább a küllem számít, családi kutyának ideálisabbak, ha jó tenyésztőtől veszed akkor az agya nagyon hasonlít egy munkavonalasra, viszont jellemben nem annyira domináns és pörgős.


A munka vonal: agyban erős, jellemben dominánsabb, pörgősebb kutya, sokkal többet kell velük dolgozni, mire kifáradnak mind fizikálisan, mind mentálisan. Első kutyának semmiképp nem ajánlom a munkavonalast.


Nekem show line kutyám van, munch aggyal, a tenyésztő akitől vettem nem az ország legnevesebbje, de a kutyákra nagyon odafigyel+ arra, hogy ne csak küllemben legyen jó az a kutya, nem véletlen, hogy tőle visznek munkára is kutyát.


Amúgy hány éves vagy?

2017. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok.:)
2017. jan. 23. 18:19
 15/15 anonim ***** válasza:
akkor semmiképp ne munkavonalas kutyát vegyél. Azzal ugye tisztában vagy, hogy 3-4 év múlva egyetemre/fősulira mész. Lesz elég időd rá? ill. a nagy kérdés, hogy maradsz a jelenlegi városodban vagy másik városban tanulsz tovább. Nem lebeszélni akarlak a kutyáról, csak gondold át ezeket ugyanis egy kutya 12-15 évig melletted van.
2017. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!