Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vonít a kutyám, mit tegyek?

Vonít a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv!


A problémám a következő lenne.


Van egy több mint 10 éves kutyusunk, édesanyám volt az igazi gazdi számára, ő sétáltatta, ő foglalkozott vele a legtöbbet. Viszont elköltözött külföldre, és a kutya ittmaradt.

Ezzel semmi gond, mi is imádjuk, ugyanúgy hallgat rám is a kis tökfej.

Sajnos szegény sok mindent megélt közben. Volt itt egy másik kiskutya, aki később elkerült, majd ő is kikerült nagymamához családi házba nyáron, aztán vissza, majd megint ki, majd megint vissza.


Mivel jött a tél, és kistestű kutya, valamint világ életében lakásban élt, így ugye a hideg közeledtével visszahoztuk.


Sajnos eléggé el lett kényeztetve az évek során, ez tény, és olyan probléma jelentkezett, hogy amint elmegyünk itthonról vonít, ugat. De úgy teli torokból.


Több szomszéd is jelezte hogy elég zavaró, ami természetesen érthető, nekem sem lenne ínyemre az ilyesmi.


A probléma a gondegoldásával lenne, ez az amiért segítséget kérnék egy hozzáértőtől.


Ajánlottak nyakörvet, ami semmiképp sem tetszik. Ajánlottak nyugtató cseppeket, tablettát, egyebeket, amik vállalhatatlanul drágák, és egyáltalán nem biztos hogy hatásosak.


Szeretnèm inkább a probléma gyökerét megoldani.


Mit gondoltok, lehetséges? Hogyan?

Bármi alternatívát elfogadnék.


Előre is köszönöm az építő jellegű hsz-okat!



2017. jan. 20. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Szeparációs szorongás.. nem lesz egyszerű, sok-sok türelmet igényel, lehet szakember segítsége is kell.

Olvasd el, sok sikert kívánok!


[link]

2017. jan. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
Nekem a nyakorv bevalt, 5-6 ezer forint. Semmi baja tole.
2017. jan. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet lepontozni, de amikor a szomszéd a nyakadra jár és fenyegetőzik, nincs idő hónapokig pátyolgatni a kutyát, hogy ne essen nehezére az elválás, akkor sem biztos, hogy lesz eredménye. Nálunk a nyakörv teljesen bevált.
2017. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes, építő jellegű hozzászólásokat!


Nagyon örülök hogy nem a "neveld meg a kutyát te barom" dolgok jöttek.

Ez a probléma, hogy hiába kezdtem el már hetekkel ezelőtt ezt az "én vagyok a vezér nem te" dolgot, ez nem elég gyors, és ugye már levelet is kaptunk...

Az mellékes hogy ez a kutyus már 11éve itt lakik, és akik ismernek azok szóltak, nem gyáva módon papíron fenyegetőznek. Na mindegy, ez már más tészta.


Valószínű kiprobaljuk a nyakörv dolgot, de csak gyorssegélyként, amíg nem tudom megtanitani arra hogy nincs szükség aggodalomra ha elmegyünk itthonról.


Mégegyszer Köszönöm!

2017. jan. 21. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!