Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég ennyi szocializáció egy...

Elég ennyi szocializáció egy német juhásznak?

Figyelt kérdés

(Bocsánat, az utóbbi német juhászos kérdések felét szerintem én tettem ki.)


Annyi a probléma, hogy sok a kiengedett kutya a faluban. Ezért inkább földutakon sétáltatnám. Van egy hely ahol kevesebb a tanya (ahol ugyan az a helyzet mind a faluban). Hétvégéken pedig bevinném a városba (10km innen), ott van kutya ovi és suli. Meg ott vannak az osztálytársaim, akiknek van kutyájuk. Ha megyek kutyasuliba, akkor nem ugyan azon a napon vinném haverokhoz, így hátha jobb lenne.

Szóval elég annyi szocializáció neki, hogy csak heti két nap lenne más kutyákkal?



2017. jan. 21. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha nincs más lehetőség akkor igen. Nem mindenki tudja összehozni a napi bandázást. Szerintem elég lenne neki.
2017. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőségekhez mérten igen.
2017. jan. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen,rengeteg kutya töredékét sem kapja meg ennek.Nem is az idő a lényeg,hanem annak a minősége.Tehát játsszon í kutyákkal,tanuljatok,sétáljatok együtt velük,hogy minél többféle szituációban tudjon rendesen viselkedni kutyák mellett.

Meg azt még hozzátenném,hogy emberekkel,zajokkal,járművekkel is kell szocializálni,de ez megvan akkor,ha a városba,barátaidhoz viszed.Csak azért írtam le,hogy tudd,ez is fontos.

2017. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég. Igaz én városban lakom, de nem olyan környéken, ahol a kutyások csak úgy összejárnak+az ismerősök közt sincs túl sok kutyás. Én jelenleg 2 nemsokára 3 kutyasuliba járok. Így a hétvége 2 napján kutyák közt van. Jó lenne több (ő pórázon sajna problémás, de folyamatban van a kinevelése) de sajnos ennyi a lehetőségem. Kutyafuttató is csak a város másik végén van, odáig meg nem megyek el.
2017. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem dettó németjuhászom van, 16 leszek, ő 6. Az első kutya az esetek nagy részében nem egy sima ügy, szóval gondold meg. Egy nyugodtabb show kutyával valószínűleg nem lesz nehéz, nekem is show kutyusom van, másfél óra foglalkozással már tök jól elvan, de nyáron a négy órákat is elbírja, szívós kutyák nagyon. A szellemi fárasztást is igénylik, továbbá érdemes őket logikai feladatokkal fárasztani.

Hogy mennyire fogja igényelni a bandázást, az azon kívül, hogy fogja, egyedfüggő is. Én úgy szoktam vele sétálni, hogy tizenöt percet pórázon a rétig, ott szabadon szaglászhat, ha vannak kint haverok bandázik, de így télen sokan nincsenek kint, meg sötét van, meg hideg, nem is voltak olyan hosszú sétáink. Megfelelő szocializációval jól kijön minden kutyával. Közben feladatokat adok neki, az agyát is fárasztom, mind trükkökkel, mind engedelmességivel. Behívást folyamatosan. Labdázni nem szoktunk, mert az enyém abszolút nem labdás. Aztán tizenöt perc pórázon haza. Szóval szerintem ha tényleg rendszeresen fogod vinni kutyasuliba, meg osztálytársakkal, akkor rendben. De ennek meg kell lennie akkor is, ha esetleg a későbbikben nehezedik a suli. Valamint átgondolnám, mi lesz a kutyával, ha egyetemre mész, vagy elköltözöl otthonról.


Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan privit, hátha tudok segíteni. :)

2017. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne azt nézd, milyen fajta oldalán van a leírás :

[link]

2017. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy korán kezdjük szocializálni, de ennyire? Máshol azt olvastam 3 hónapos koráig, ne vigyük sétálni, mert ránézve veszélyes. De itt azt írja akkor fejeződik be a szocializálható időszaka.
2017. jan. 21. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért bőven vannak ajánlások olyasmire, amit otthon is meg lehet csinálni.
2017. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ahogy megkapta a 3. oltást vittem oviba (12 hetes volt)
2017. jan. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!