Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert vicceli el a kutyam ha...

Miert vicceli el a kutyam ha "megverem"?

Figyelt kérdés

Mar 7 honapos es meg mindig harapdal, valamikor nagyon durvan.

Olyankor kap egy pofont vagy befogom a szajat.

Probaltam mar mindent ami nem utes, ott hagyom, felkialtok , meghutom a nyakan a bort. De semmi sem hat.


De ha kap egy pofont akkor csak elkezd rohangalni mintha jatszani hivtam volna.

Nagyobbat nem akarok adni, mert sajnalom.

Mit csinaljak vele?


2017. jan. 23. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem vesz komolyan. Általában ilyenkor a kutyák tudják, hogy miért megy a büntetés -ami ugye nem igazi büntetés, hisz ő nem veszi annak, nem múlik el tőle a nem kívánt viselkedés-, de nem hajlandóak elfogadni a gazda irányítását. Vagy visszafordul a gazdára, vagy "jobb" esetben átviszi játékba az egészet. De a lényege ugyan az. A kutya nem hajlandó elfogadni azt, hogy te irányítasz, hogy kontrollálni akarod őt. És igaza van, hisz ráhagyod, nem viszed végig a büntetést, nem vagy következetes. A szemében így nem vagy főnök, miért tiszteljen? Hisz próbálkozol szabályt behozni, irányítani, de feladod mindig és ő győzhet.


Egyébként csak mellékesen teszem hozzá, mikor kutyák egymás közt kommunikálnak, nincs olyan, hogy ha az egyik pofátlan, akkor a másik megsajnálja őt ezért nem veri le.

2017. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De nem tudom, hogy o gonoszsagbol harap-e vagy nem tudja mi bajom.


Allandoan felugral az asztalra es akkor a labara csapok, azt mar tudom, hogy tudja de akkor sem hagyja abba.

Rosszul esik, hogy a feneket is kinyalom es neha ugy megharap.

2017. jan. 23. 14:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden kölyök ilyen, de amíg az a pofon csak simogatás erejű, addig azt játéknak fogja kezelni.

Nem vagyok híve annak, hogy veréssel kell tanítani, de néha-néha nem árt az neki, ha kap egy "atyait". És ami még a fontos, hogy közben erélyesen (nem kiabálni kell vele) szólj is rá valamilyen vezényszóval (pl. fúj!!). A lényeg, hogy ez a szó rögzüljön benne és tudja, hogy a hallatán a pillanatnyi cselekvését be kellene fejezni.

2017. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Alap tény, hogy a kutya pont azt teszi, amit a gazda megenged neki. Azért ugrál és azért harap, mert hagyod neki!


A büntetés az, amitől a viselkedés rohamosan csökken, majd végleg eltűnik! Amit te csinálsz, az nem büntetés, hanem leginkább a kutya piszkálása. És amíg sajnálod, nem mered/alkarod nevelni, ez csak egyre rosszabb lesz.

Kutyaiskolán érdemes lenne elgondolkoznod. nem a kutya miatt, hanem miattad, hogy megérts, a következetes nevelés, tudatosság, megerősítés, jutalom, büntetés mit is jelent.

2017. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Milyen fajta kutya?!
2017. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

Az amstaffom is harapdált még 1 évesen is. Nem fájt, csak végigcsócsálta a karom, de akkor is... Nem tetszett, a rászólás nem segített, sem az ellökés, sem az otthagyás.

Belenyúltam a szájába jó hátra és belemélyesztettem a körmöm az ínye melletti puha részbe. Műkörmöm van, tehát vastag és "tompa", szóval nem sértettem fel. Nem szóltam rá, csak néztem szigorúan és nem engedtem, hogy elhúzza a fejét. 3 alkalom után leszokott róla.

Szóval, ha nincs éles körmöd, próbáld ki, de vigyázz, nehogy felsértsd a nyálkahártyáját.

2017. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Beagle.

Torkaba nyulas sem segit, sot mar meg is haraptam :D

2017. jan. 23. 15:15
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Csak egyszer kéne úgy ráordítanod, hogy többet eszébe se jusson ezt csinálni... 7 hónapos, kamaszodik, lázad... Nem kell agyonverni a kutyát persze, de ha ő megengedheti magának, hogy megharapjon, akkor te miért is ne védd meg magad? Látszólag amit eddig csinálsz az kevés, vagy túl enyhe vagy vagy túl határozatlan vagy.


Nekem nem kellett sose megütnöm a kutyám, egyszer volt olyan, hogy rámorgott egy családtagra, mert le akarta dominálni. Nem ütöttem meg, de felpattantam és úgy ráordítottam egy NEM!-et, hogy behúzta mindenét és eliszkolt. 10 perc múlva előjött és nem volt semmi baj, megértette, hogy a morgásért haragszok. Ettől még nem lesz depis egy kutya se, egymás között is így "jeleznek".

2017. jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert nincs előtte tekintélyed, játszótársnak néz és játszik veled.

Keményebb, vagy inkább határozottabb nevelésre lenne szüksége.

2017. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!