Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadott "új" kutyát...

Örökbefogadott "új" kutyát mikor merted egyedül hagyni a meglévővel?

Figyelt kérdés
Addig hogy oldottad meg, hogy külön legyenek?
2017. jan. 28. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2 kutyám van, az idősebb tenyésztőtől a másik menhelyről.

Leírom a személyes tapasztalatomat

Mikor a tenyésztőtől elhoztam a kan rotimat, tapasztalt kutyásként már jól előre megválasztottam a kutyaovit a kutyasulit és volt szerencsém hogy a közeli kutyás társaságok közül is válasszak.


Tehát Bingo 14 hetes korától kutyaoviba ment és rendszeresen találkoztunk a társasággal. Én hangsúlyt fektettem a szocializációra és a nevelésre. 6 éves volt amikor befogadtam Cézárt a 2 éves labor mixet. Mivel semmi gond nem volt már első nap magukra hagytam őket.

És azóta is 5 éve békességben élünk :)

2017. jan. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nagy nem volt még 2 éves, amikor jött mellé egy pici kutyus. Sajnos nekünk a nagy nem nagyon szereti a többi kutyát, pedig hordjuk kutyás társaságba, vittük oviba, suliba, napi szinten van kutyák között, de ma ott tartunk, hogy elviseli, ha van körülötte kutya, csak ne másszon be az aurájába :)

Na így érkezett hozzá a pici, ezért 2 napig annyira sem mertem őket egyedül hagyni, amíg wc-re mentem. Ketten felváltva figyeltük őket és ha a nagy csúnyán nézett, azonnal rászóltunk.

Éjszakára külön helyiségbe zártuk őket.

Harmadik nap már játszottak. Utána biztos, ami biztos még két napig nem dolgoztam, mert féltettem a 4 kilós picúrt, jobbnak láttam szemmel tartani őket, de nem volt semmi gond.

Azóta elválaszthatatlanok.

Egy barátom nemrég fogadott örökbe "új" kutyát. Náluk a nagy kutya jól kijön más kutyákkal. Ő csak letette a kicsit a nagy mellé. Amikor látta, hogy szimpatizálnak egymással, otthagyta őket és csak tisztes távolságról figyelte őket. Másnap már egyedül maradt a két kutya. Ők azonnal barátok lettek.

2017. jan. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is egy vasarol kutyam van (most 1 ev 3 honap) es egy orokbefogadott 5-6 kozotti.


Meg sem probaltam, hogy kulon legyenek, hazahoztuk es onnantol kezdve ugyanugy kezeltuk mintha mindig is a "falkank" tagja lett volna. Ugyanazt koveteltuk(koveteljuk) mar akkor is mint most. Siman elfogadtak az uj helyzetet mindketten. Termeszetesen ennek azert elofeltetele volt, hogy mi egy honapon keresztul jartunk ki a kutyahoz a menhelyre ismerkedtunk vele, setaltattuk, hogy egy alap ismeretseg kialakuljon. A mar meglevo kutyankat is vittuk (bar nem tudtuk sokszor) vele is setalt egyutt.


Hala a jo egnek, imadjak egymast, de ehhez olyan falkatagot kellett befogadnunk aki illik is a "csaladba".

2017. jan. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ivaros kan pkusz ivartalan kan kutyáim vannak, menhelyi, sokat megéltek. Testvérem segítségével és kutyakiképző oktatásával kezdtük. Elsőre bunyózni akartak. Mikor megértettük velük,hogy ezt így nem, akkor leálltak. Mármint nem bántottuk őket, csak jeleztük, hogy majd mi tudjuk. Utána ment az ismerkedés, első héten csak 2-3 órát voltak szabadon együtt. Aztán kitoltuk nappalra, majd egész napra. Mivel az én első kutyám ölt már kutyát, nem kockáztattam, kb 2 hónap után hagytam őket magukra úgy igaziból, tehát hogy nem csak a boltba ugrok el, vagy engedem ki őket az udvarra és kukkolok az ablakból. Semmi nem történt. Felállították egymás közt a szabályokat, és falkasorrendet,és most jol vannak, persze azért tologatom őket a helyes irányba, 2 éve. :) pl kajánál is elviszik magukat, vagy ez a tipikus féltékenykedés, de maximálisan kiegyensúlyozottak. Soha, egyetlen odakapás sem ment át kemény verekedésbe, és senkin nem volt egy karcolás se a másik által ( azt leszamítva, ha futás közben összemennek mert nyomik.) :D
2017. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon domináns stafford mellé hoztunk kölyökkutyát.

3 napig voltunk velük otthon, utána dolgoznunk kellett, így egyedül voltak.

Nem bántotta, mivel 1. én vagyok a falkavezér és azt hozok be a családba akit én akarok, 2. az új kutya kölyök volt és ellenkező nemű, a kutyák meg (kivéve, ha viselkedési problémái vannak), nem bántják a kölyköket.

2017. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!