Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát ajánlot...

Milyen kistestű kutyát ajánlotok kinti-benti kutyaként?

Figyelt kérdés

Van egy kistermetű keverék kutyusom (9 hónapos), neki szeretnék egy "játszótársat" venni, mivel múlt héten pusztult el mérgezésben a cicám, akivel eddig játszott :( Most viszont fajtiszta kistermetű (hosszúszőrű) kutyust szeretnék venni :) Tudom, hogy a kis testű kutyák nem udvarra valóak, de napközbe bármikor bejöhetne a házba, csak éjszaka aludna kint EGY JÓL FŰTÖTT GARÁZSBA (ott a kazán, ezért van ott meleg). A jelenlegi kutyám is napközbe sokat bent van a házba és mielőtt lefeküdnénk aludni azelőtt órákig ott szokott lustálkodni mellettünk :) Csak éjszaka alszik kint, ott ahol neki kedve tartsa, ha fázik bemegy a garázsba, mivel van kutyaajtó a garázs ajtaja mellett. Szobatiszta, mindig kikérezik amikor el szeretné végezni a dolgát vagy ha csak kint akar lenni. Nem hosszúszőrű, de nem is teljesen rövid.. rendszeresen fürdetve van és a bundáját is rendszeresen kifésülöm. Az új kutyusnál eleinte még a szobatisztasággal is gondok lennének, de majd idővel ő is megtanulná :D


Kinti-benti kutyaként milyen kistermetű, hosszúszőrű kutyát ajánlotok?



#kutya #kistermetű #hosszúszőrű.
2017. jan. 28. 10:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha pároztatni akarja apukád, akkor semmilyet! Hozzáértés nélkül nem szabad az ilyet csinálni, nagyon nem elég az, hogy azonos fajtájú kutyát összerakunk!


Egyébként: papillon, közép uszkár ami hirtelen eszembe jutott. Áruk igen borsos.

2017. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%

1 a kutya az FAJ, fajta pl: vizsla, labrador, mali...


2 a keverék kutyát ivartalanítani kellene, ha szeretnél menni másikat, a nem kívánt almok, vagy az ivaréréskor bekövetkező verekedések elkerülése végett


3 amíg nem tudjátok mi a különbség a fajtiszta és a fajtatiszta között, nem értem hogyan és mint is akartok ti " tenyészteni ".


4 tenyésztéssel együtt jár az, hogy veszel egy kutyát egy tenyésztőtől ( törzskönyv, garancia, szűrési eredmények, kiállítási eredmények, oltás, chip, féregtelenítés, adás vételi szerződés ) aminek költségei minimum 100 ezer ropi. ha ez megvan, akkor vinni kell kutyakiállításra, de előtte tenyész szemlére, hogy a kutya alkalmas e tenyésztésre. Ha ez is megvan, valamint a kutyának a kötelező szűrései is jók lettek, akkor el lehet gondolkozni azon, hogy érdemes e tovább tenyészteni azt a vérvonalat.


5 ha már találtatok egy fedező kant ( amiért ismét ti fogtok kifizetni nem levés pénzt ) és lesz mondjuk 8 kiskutya, ezeket törzskönyveztetni kell, oltani, chipeltetni, illetve szűréseket végezni. A TK kiskutyánként max 10 ezer forint, a szűrések, pl egy DP szűrés 15 ezer forint, valamint oltás, chip, féreghajtás, ami kötelező, kiskutyánként lesz durván 40-50 ezer ropi, amiben nincs benne a minőségi táp etetése, valamint plusz állatorvosi költségek ( valamelyik kutya csak császárral tud szülni ).


De természetesen, ha a fentieket édesapád és te is végig gondolta és így számoltatok vele, akkor nincs több kérdés és kifogásolás az ellen, hogy tenyészteni akartok kutyát. A tenyésztő úgyis olyan kutyát fog akkor ajánlani, amit kiállítási ( és ezzel együtt tenyésztési ) célra ajánl.


Ha ezeket nem gondoltátok végig, akkor a jelenlegi kutya ivartalanítási mellett ( amit fentebb is írtam ), keressetek fel egy menhelyet, vagy fajtamentést, ahol olyan kutyát adnak, ami nektek megfelel.

2017. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Eddig volt türelmem az ilyenfajta "Ne tenyésszétek" kommenteknél.. de most már idegesít, hogy még miután leírtam, hogy NEM FOGJUK PÁROZTATNI azután is azzal jösztök, hogy apukám bűncselekményt akar elkövetni... Nem kérek több olyan kommentet ami vagy apukámat szidja vagy kiokít arról hogy mennyi pénzbe kerül a fedeztetés! Erről az interneten is sok információt lehet találni, nem kell itt nekem leírni minden egyes lépést ezerszer!

Én csak azt kértem, hogy ajánljatok egy pár kutyafajtát, de látom ez néhány embernek nehezére esik.. Köszönöm azoknak akik kutyafajtákat írtak és elnézést ha most kicsit bunkó voltam, de elfogyott a türelmem az ilyen kiokító kommentekkel kapcsolatban!

2017. febr. 9. 01:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!