Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panel lakásban lehet malinoist...

Panel lakásban lehet malinoist tartani? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A lakás elég nagy,viszont egy nap nem vinném le csak 1-2 órára. Tegnap találkoztam egy ilyen fajtájú kutyával és gazdájával: tőle is megkérdeztem,azt mondta felejtsem el,mert ez egy munka kutya,és dolgozni kell vele! IGAZA VAN? De hát ő is panelban tartja.
2010. máj. 6. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kutya, főleg akivel komolyan foglalkoznak az lakásban lakik akkor is ha van kert, ilyen szempontból tehát lehet bent tartani. Viszont igaza van annak akivel beszéltél, mert ez egy munkakutya, 1-2 óra az neki semmi úgyhogy neked nem ajánlanám. De nem tudom ezehn mit csodálkozol? Nem néztél utána a fajtának?
2010. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rengeteg képet néztem róla,szóval nem lehet azt mondani,hogy nem néztem utána.
2010. máj. 6. 18:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltad ha sok képet nézel meg ismered a kutyát? -.-" Ezt nem mondod komolyan, ugye? Tudod nem a kinézetre kéne hajtani hanem arra hogy ki tudd elégíteni az igényeit.
2010. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A képek alapján nem fogod megismerni a fajta jellemét.

Nekem pl iszonyatosan tetszik a weimari vizsla, de nem tudok vele annyit foglalkozni mint amennyit kéne. Ezért más fajtát választottam. Ha kép alapján döntöttem volna, most szívnék mert lenne egy vizslám akit nem tudok rendesen kimozgatni...

gondolom érted a lényeget. :D nem ismerem ezt a fajtát, de szerintem 1-2 óra semmilyen fajtának sem elég, nem h egy munkakutyának. :S

2010. máj. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el. Egy átlag kutyának elég a napi 2 óra (az 1 óra még annak is kevés), de egy malinak NEM. Azzal foglalkozni kell, napi szinten lefuttatni, agyilag lefárasztani. És igen igaza volt, ez egy vérbeli munkakutya. Persze, nagyon tetszetős, de előbb ismerd meg igazán és utána mérlegelj h milyen áldozatra vagy képes (15 évig) ahhoz h malit tarts.
2010. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha csak a kinézet a fontos, keress egy show-malionis-tenyésztőt, biztos már olyan is van -.-"... legalább olyan jó fajta mint a régi border... reméljük, nem rontják el úgy.
2010. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el. Nekem annak a hosszú szőrű változata van kint a kertben trtva és egy őrült. Cafatokra szedné a lakást, még rengeteg mozgatás és sport, munka mellett is van energiája rosszalkodni, 1-2 óra séta semmi egy malinoisnak.
2010. máj. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eleve, ha lakásban van, minimum napi 3x le kell vinni. Napi 1-2 óra mozgás, foglalkozás nagyon kevés egy malinois-nak.

Nem is értem, hogy merült fel benned, hogy egy lakásban tartott kutyát csaj 1-2 órára vinnéd ki. Te mit szólnál hozzá, ha naponta csak egyszer tudnál pisilni, kakilni?

Attól, hogy sok képet néztél róla, még baromira nem ismered a fajta jellemét, igényeit.

2010. máj. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!