Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ha gazdától...

Szerintetek ha gazdától fogadok örökbe kutyát, az ugyan olyan, mintha menhelyről hoznám el?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ugyanúgy megmentem a kutyust attól függően, hogy most éppen még gazdánál van? Mert gondolom, ha nem fogadja örökbe senki, akkor őt is menhelyre adják... De ha azt nézzük, akkor tegyük fel elhozom én a kutyát gazdától, de ha én nem hozom el, akkor tegyük fel 3 hát múlva elhozza más, a menhelynél ugyan ez, és nem mindegy, hogy gazdánál várja ki az X időt amíg más elhozza ha én nem, vagy menhelyen. :D (remélem érthető valamennyire)

Szerintetek?


2010. máj. 6. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

majdnem mindegy, honnan van a kutya, ha szerető gazdája leszel..

szép, hogy gondolsz erre amúgy:D

hozd el és jó kutyázást!

nem tudom, mennyi tapasztalatod van kutyák terén(ha sok, akkor bocsánat), ha kérdésed lenne esetleg, írhatsz privit:D

2010. máj. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem szánalmas vagy. Kutyát nem azért fogadunk örökbe, vagy mentünk meg, hogy aztán elmondhassuk, igen, mi milyen f@sza gyereke vagyunk. Úgy beszélsz arról a kutyáról, mintha egy tárgy volna, amit innen vagy onnak kéne elhozni... Eszedbe jutott egyáltalán, hogy annak az állatnak van pl személyisége is? Az állatartás valahol ott kezdődne, hogy kiválasztod vagy befogadod azt, aki a TÁRSAD lesz.
2010. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Értem a lényeget, mit akarsz írni.

Azon izgulsz, hogy nem egy szaporítótól hozod el.

Ha valóban a gazdája, és csak valami egetrengető körülmény miatt kell megválni a kutyájától, akkor jó döntés. A kutyusnak legalább nem kell megtapasztalni a gazdátlanság fájdalmait.

2010. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: képzeld el, nem azért akarok állatot tartani, hogy elmondhassam magamról hogy milyen fasza gyerek vagyok. Sőt képzeld, állatvédő társaságnak vagyok a tagja, 2 mentett kutyám van, és mellettük mindig vannak ideiglenes kutyáim is. Tudom, hogy van személyisége egy kutyának, nekem nem kell magyaráznod, kutya kiképzőnek tanulok már lassan fél éve. Sőt, azt is képzeld el, hogy a kutyát innen-onnan el kell hozni, mert tény hogy a TÁRSAM lesz, de attól még ugyanúgy kutya marad, magától nem jön hozzám a menhelyről, sintértelepről -.- Szóval nekem ne magyarázz arról, hogy hol kezdődik az állattartás, 3 saját kutyát, és vagy 20 ideiglenes kutyát fogadtam eddigi életem során a gondozásomba, még ha az ideiglenes kutyákat csak kis időre is...

Nem akartam rosszat a kérdésemmel, de egyből bunkónak kell lenni. -.-" paraszt...

2010. máj. 6. 20:40
 5/13 A kérdező kommentje:
A másik két válaszolónak köszönöm. :)
2010. máj. 6. 20:44
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

am én is egy házaspártol fogadtunk örökbe egy kis németjuhászt,,mert a 3 gyerek mellett nem volt ideje foglalkozni vele,

és sztem ez jobb,mintha a menhelyre kerülne a kutya,vagy pedig kidobnák öket,

szerencsétlen állatok,(akár kutya,v más állat)nem tehet erröl,hogy felelötlenek az emberek,,,,,

2010. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

Hát ez nehéz kérdés. Mert pl. szaporítótól elhozni ingyen vagy pár ezer forintért az is mentésnek számít (ha tudatosan szaporítótól hozol) de ugye ott a kockázat hogy komoly gondok lesznek a kutyával és erre fel kell készülni lelkileg és anyagilag is. Az is lehet hogy tényleg csak egy megunt, ilyen-olyan családi okok miatt akarnak megválni tőle pedig egy normális kutya. De ezt sosem tudhatod előre.

Én azért szoktam a menhelyt ajánlani mert ott biztos hogy a kutya bezárva van egy kis kennelbe, és egy másik kutya életét menti majd meg az ő felszabadult helye. Ott nincs aki szeretgesse amíg gazdit nem talál, hisz rengetegen vannak csak kevés idő jut mindenkire. És ott nem kapsz zsákbamacskát, elmondják milyen a kutya, mire számíts, mi lesz belőle, de egy magán személy lehet össze-vissza ígérget csak vigye már el valaki.

2010. máj. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:

21:33

Nem biztos, hogy ha egy gazdának meg kell válni a kutyájától, akkor bárkinek odaadja, csak vigyék el.

Én is voltam már ilyen helyzetben, sokan vitték volna a kutyusomat, de nem adtam. Egyszer csak eljött az álomgazdi, akivel most is tartom a kapcsolatot, szoktunk találkozni és rendszeresen hívjuk egymást.

Nem azt mondta, hogy egy szaporítótól hozza el, hanem gazdától.

2010. máj. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

22:12


ezt a lehetőséget is leírtam, legyél figyelmesebb mielőtt beszólsz.


"Az is lehet hogy tényleg csak egy megunt, ilyen-olyan családi okok miatt akarnak megválni tőle pedig egy normális kutya."

2010. máj. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Én szaporítótól "mentettem" a kutyámat, szó szerint.

Nem tudták eladni időben őket, és már jött a következő alom.

Nagyon szép, ügyes, okos, hálás kutyus, nagyon szeretjük.

Viszont az első 6 hónapban szinte csak tésztán tartották őket, így az emésztőrendszere nem tudott kifejlődni rendesen, bármit és bármennyit is eszik, nagyon sovány, nem tudja hasznosítani a tápanyagokat a szervezete.

Amúgy egészséges, csak nagyon szégyenlem, hogy mindenkinek magyarázkodnom kell, miért olyan sovány.

Azért nem bántam meg egy percre sem, hogy elhoztam, remélem, még sokáíg a család tagja lehet.

2010. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!