Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadász által kilőtt kutyák?

Vadász által kilőtt kutyák?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallani ilyen esetekről.

[link]

[link]

[link]


Tényleg rettegve kell erdőben, mezőn kutyát sétáltatni nehogy lelőjék? És mi van ha legközelebb egy kisgyereket lőnek ki? Én teljesen felháborítónak találom hogy a gazdik jelenlétében ilyen megtörténhet, és akkor még a vadászoknak áll feljebb!

Régen annyit kirándultunk de most ha nagy ritkán elmegyünk folyamatosan a kutyákat kell figyelnem és azon feszülve figyelek minden bokrot, zajt nehogy nyúlnak nézzék őket.

Ti mit gondoltok erről?


2010. máj. 6. 22:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Bocs, de ha a vadásztársaság nem értesül az esetekről, hogy a nyavalyába tudják elkapni a tettest? És egyáltalán miből gondoljátok, hogy csak vadász lőheti ki, attól, mert van 1-2 ilyen hír, akikről véletlenül kiderült? A társaságoknak komoly szabályaik vannak, keresztapám is vadásztársasági tag, és az nem úgy megy, hogy poénból lőhetnek vaktában. Nem tudom, szokta-e közületek valaki nézni az Animal Planet Állatrendőrség műsorát, ott is csak úgy mennek ki (és ezt meg is említik a műsorban), hogy XY szólt nekik az esetről. Néma gyereknek anyja se érti szavát, nincs kapacitásuk se nekik se a vadásztársaságnak minden bokorba őrt állítani, legtöbbjüknek nem is ez a fő szakmájuk (keresztapám pl. orvos, kitűnővel végezte az egyetemet). Persze vannak orvvadászok is, azokat keményen büntetik, de csak akkor, ha el tudják kapni, szóval ha valami gyanúsat észleltek, legyetek már szívesek szólni illetékeseknek, mert elmenni egy eset mellett és hőbörögni baromi könnyű, segíteni, hogy az ügy végére járjanak már nincs energiátok? Én szólnék, ha ilyent látnék.
2010. máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nagyon sok érdekel válassz jött, és úgy látom azért nagyjából mind egyetértünk.

23:16 válaszában van szerintem egy valamiféle megoldási lehetőség, hogy legyenek kijelölt részek ami vadász terület, kutyával tilos, vagy fokozottan figyeljenek. De akkor az tényleg legyen jelezve, mert amit többen is írtatok, mi van ha kis gyerekek rohangálnak, játszanak?

És persze előfurdalhat hogy a vadász jogosan lövi ki a kutyát mert az épen űzte a vadat, de én személy szerint ott is szigorítanám a szabályt, mert lehet hogy az egy kidobott szerencsétlen kóbor kutya, vagy egy gazdáitól kicsit eltávolodott sétáltatott kutya vagy egy elszökött kutya akit nagyon keresnek. És itt a 23:05-nek igaza van, hogy nem szerencsétlen kutya tehet róla hogy egyedül kell túlélnie. Szerintem csak akkor szabad lőne ha a kutyáról biztos info van, hogy ő egy kóbor, vad kutya. Ha meg van gazdája akkor fizettessék ki vele a károkat.


10:13 választ nem nagyon értem. Milyen ügynek járjunk a végéré, itt csak arról beszélünk, hogy annyi ilyen hírt hallani hogy már félve sétáltatunk kutyát. Konkrétan senki sem hibáztatunk, hisz a vadász is egy szakma, azt hibáztatjuk aki visszaél ezzel és kilövi az ember barátját.

2010. máj. 7. 10:25
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mániákus kutyás vagyok de: akármilyen csilivili nyakörv van a kutyán még ugyanúgy megindulhat és kárt tehet a vadban és a gazda sem tudja visszatartani a kutyák többségét. Egyszerűen pórázt kell tenni a kutyára azt kész. Nem tudom mit kell ezen nyűglődni? A vadász nem fog majd azon bírkózbázni hogy ez a kutya vajon vadászna-e ha lenne rá lehetősége és nem is lehet neki...
2010. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
*a
2010. máj. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, csak annyi, hogy én nem hallok olyan sok ilyen jellegű hírt, lehet, hogy rossz helyen lakom ilyen szempontból, de errefelé van elég sétálási lehetőség kutyáknak, van park, kiserdő (ahol nincs vadászat) - érdekes módon a gazdik egy része mégis a járdára xaratja a kutyáját... - de ha ti mégis személyesen láttok ilyent, akkor szólni kell az illetékeseknek, és nem csak azért, mert túlkapásról lehet szó, hanem azért is, mert a tetem fertőzésforrás, és nem csak a gazdinak vagy az elpusztult kutyának rossz, de a környezetre is ártalmas, és egy hivatásos vadász, aki nem poénból lő, nem hagy ott tetemet.
2010. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Pitbull023 válasza:
A vadászoknak sajnos nem tiltják a nyakörves kutyák kilövését, csak akkor ha a gazda pórázon sétáltatja!
2011. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!