Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyszüleimnek milyen fajta...

Nagyszüleimnek milyen fajta kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A mamáméknak kéne kutya egyik nap mondták,hogy szeretnének venni egy házőrzőt. Nyugodt,könnyen kezelhető kutyus kébe lehetőleg nagyobb termetű

Én a bernipásztorra,labradorra esetleg a dalmatára gondoltam jó lenne ha nem a németjuszát írnátok mert mindig az volt nekik és szeretnének valami újat:)

Heti 1-2x tudnák vinni sétálni


Köszönöm a válaszokat!


2017. jan. 31. 20:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Menhelyeken vagy fajtamentéseknél nézzenek szét, ott tudnak olyan kutyát ajánlani, amit már teljesen ismernek és nyugodt szívvel ajánlanak idősebb embereknek.


Lehet, hogy egy kölyök kutya már sok lenne, a fajtamentésnél pedig teljesen le tudják írni a kutyát és el tudják így dönteni, hogy nekik való e a kutya, mármint a körülmények és az életritmusukból adódóan e vagy sem.

2017. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
fajtamentéstől, menhelyről való nyugodt idős vagy már felnőtt kutya. De a heti 1-2 séta nagyon kevés. Kölyköt semmiféle képen.
2017. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Ezek közül egyik sem házőrző és nincs olyan fajta, ami békés és könnyen kezelhető,de közben házat is őriz.

Heti 1-2 séta nagyon kevés.

Én is a menhelyet javaslom.

2017. jan. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Heti 1-2 séta nem igazán elég egy kutyának sem. Hol tartanák a kutyát? Ha kint, a dalmata kapásból kizárva, labrador is igazából kinti-bentinek ideális. Idősebb, vastag bundájú kutyát vegyenek magukhoz ha mindenképp akarnak.
2017. jan. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
udvaron lenne tartva???? mert ha elég nagy udvara van, akkor ott szaladgálhat, nem gond a séta. lakásba azért ne vegyetek nagyot. mondjuk én kicsit se vinnék lakásba.
2017. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

És ha a nagyszüleid meghalnak majd mi lesz a kutyával? Tudom, nem jó dolog ez, de erre is gondolni kell, mert nem ritka, hogy a kutya túléli a gazdáját (főleg ha kölyökként kerül oda). Akkor ki fog róla gondoskodni?


Egyébként tényleg egy menhelyi, már idősebb, nyugis kutya kellene nekik, aki élvezi a szeretgetést meg körbecammog az udvaron szétnézni és neki már az is boldogság.


Egy kölyökkutyával igen sok munka van, ráadásul egy szertelen kölyök simán felugrálhat rájuk, fellöki őket, játék hevében nagyobbat haraphat és kész a baj.

2017. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
3%
Utolsó előtti, nyugi engem is lepontoznak 0%-ra, ha le merem írni, hogy nem sétáltatok, mert 20hektár a kertem... többségnek fingja nincs, hogy az mekkora..
2017. jan. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
98%
A séta nem (csak) az energia levezetése miatt kell, ahogy már milliószor le lett írva. Egy kutya átlagban 15 évet él, azt a 20 hektárt negyed ennyi ideig sem tart töviről hegyire átvizsgálni/felfedezni. Utána az egész dög unalmas, a séta arra van hogy szaglásszon, új ingerek érjék, találkozzon más kutyákkal/állatokkal. És persze hogy mozogjon. Fogjátok már fel végre.
2017. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
18%

nevetséges.... pl az utolsó, kint nem jóóóóó a kutyának, ahol van helye, még ha "gyorsan bejárja is" sokkal jobb egy másfél szobás lakásban toporognia, és várni hogy levigyék sétállni, pisilni stb. sok életképtelen ember neveli az életképtelen kutyát. olvasom itt sok helyen, hogy ketrecbe tartják a lakásban. viccccccccc

ha az udvaron van ketrecben az állatkínzás. (egyébként szerintem se legyen egy kutya ketrecbe!!!!!!!!) és akkor jöttök a hülyeséggel, hogy nem szabad az udvaron lennie a kutyának, ahol szaladozhat, odamehet a kerítéshez nézelődni, vagy a szomszéd kutyához...inkább legyen a lakásban egy kis ketrecben, ahol nem tud pisilni vagy inni, vagy csak sétálni egyet....szóval ha lakásban van ketrecbe zárva az nem baj,csak ha udvaron.....pffff hol a logika nagy állatbarátok...mert annak tartjátok magatokat....

2017. jan. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban egész nap velem van. Együtt sétálunk 3-4 órát egy olyan parkban ami 20-30X akkora mint a kert. Azon kívül alszik, melegben van, együtt a családdal. Nem kimegyek hozzá 2X egy nap hogy jól van Buksi. Sokkal szorosabb a kapcsolat! Csupán ennyi a különbség. És nem életképtelen kutyák, egyik 10 kiló, másik 30. Náluk boldogabb kutya nincs is, a tacskó imád a takaró alatt sínylődni..:)
2017. febr. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!