Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kinevelni belőle...

Hogy lehet kinevelni belőle az alattomosságot?

Figyelt kérdés

Menhelyi kutya, münsterlandi vizsla keverék. Fiatal, ivartalanított kan. 3 évig a nagyszüleim kutyája volt, de bezárva tartották. Csak én foglalkoztam vele esténként (kiengedtem, játszottunk, sétáltunk, tanítgattam).

Októberben vettem őt magamhoz, a nagyszüleim cicáival együtt.


Jelleme: vidám, energikus, mindenkivel összehaverkodna. Viszont ha bárki csúnyán néz rá, felemeli a hangját, vagy úgy mozdul felé, akkor lehasal és lapít, utána pedig a hátára fordul, és úgymond "megadja magát". Tehát alapból mindenkivel kedves és magabiztos, viszont ha fenyegetik akkor szinte össze sz*rja magát.

Biztos, hogy bántották, mert szerintem egy nagytestű kan kutya általában azért nem ilyen könnyen megfélemlíthető. Miután elhoztuk a menhelyről, ha felemeltem egy botot vagy hasonló tárgyat akkor azonnal eliszkolt.

Na de mindezekkel együtt, imádni való jelleme van, hatalmas személyiség, mindenki azonnal beleszeret aki megismeri.


És végül a probléma: tegnap rátámadt az egyik macskára.

A cica beteg, és amióta ilyen rosszul érzi magát, oda szokott feküdni a kutya mellé, de ha épp üres a fekhely, akkor is odatelepszik. A kutyát eddig úgy tűnik, nem zavarta, mert elfért attól ő is, békében megvoltak. Tegnap viszont gondolom betelt nála a pohár. Egy másik helyiségben voltam amikor hallottam hogy morog és nagyon mérgesen ráront a macskára. Épp a fekhelyén feküdt, amikor a cica is oda akart telepedni mellé. Visszaérve csak annyit láttam, hogy a cica elsétált a másik irányba, ő pedig ottmaradt fekve a helyén. Szerintem bántani nem akarta, csak jelezni hogy az az ő helye. Látszólag nem is lett semmi baja a macskának, az ijedtségen kívül. Ettől függetlenül nagyon mérges voltam rá mert kárt is tehet a sovány, törékeny, beteg cicámban, akinek megmozdulni is alig van ereje, ráadásul nem is fél a kutyától, még ezek után sem.


Tehát a legnagyobb probléma, hogy teljesen átnéz a macskákon, eltapossa őket ha az útjában maradnak, még amikor ivaros volt, lepisilte a macskát, ha az épp a dolgát végezte a kertben. Meg úgy általában mániákusan jelölgetett mindent, bizonyos embereknek a lábát is!!!

Néhány éve a másik macskát is megharapta, a nyakát kapta el, de azért nem hibáztattam, mert állítólag csak úgy felelőtlenül nyers húst dobáltak nekik és nem volt egyértelműsítve hogy melyik a cicáké melyik a kutyáé. (Ez a cica viszont azóta is tart tőle, és ha a kutya túl közel dugja az orrát, akkor lendíti felé a mancsát.)

A macskák már régóta ott voltak, amikor a kutya odakerült. Nyilván én fegyelmeztem amikor láttam hogy nem tiszteli a macskát, de sajnos mivel nem ott laktam ezért nem sokat ért a nevelés. És emiatt úgy szégyellem is magam, tudom, hogy az én hibám minden, mert nem tudtam rendesen megnevelni.


Hozzám nagyon ragaszkodik, már ez elejétől fogva. Most, hogy már csak velem lakik, még jobban. Bármit örömmel megcsinál amire kérem. Ha elveszít szem elől akkor kétségbeesik, nyüszít és majd' megőrül, senki más nem tudná ilyenkor elterelni a figyelmét. Engem szerintem elfogad vezetőnek, mert mindig megcsinálja amit mondok, még akkor is ha ő másképp gondolja a dolgot. Fegyelmezni sem nehéz, mert rögtön megadja magát.

Viszont ezt nem tudom elérni nála, hogy tisztelje a macskákat is.

És azért mondom, hogy alattomos, mert ha itt vagyok, akkor eszébe se jutna hozzáérni a macskákhoz, csak néha szaglássza őket, de amúgy átnéz rajtuk, meg sajnos néha áttapos rajtuk. És tudja hogy a macskák is a falkához tartoznak és én szeretem őket, akkor miért csinál ilyesmiket?


És ezt csináltam tegnap az incidens után közvetlenül:

Előbb lenyomtam a földre, aztán megfogtam a grabancánál és átvittem egy másik helyiségbe, és oda bezártam egyedül. Kb. 20 perc múlva engedtem csak vissza a szobába, még akkor is alig mert bekúszni az ajtón. Láttam rajta, hogy tudja, mit hibázott. Aznap este pedig nem mehetett vissza a pihe-puha fekhelyére, az ágyam mellé. Kicsivel arrébb kikötöttem őt, és raktam alá pár rongyot. Szerintetek jól tettem? Ezek jó módszerek ha le akarom szoktatni ez adott viselkedésről?


Köszi a válaszokat, bocsi hogy ilyen hosszú lett.



2017. febr. 1. 19:06
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
76%
Nem, az ösztönöket nem lehet elnyomni. Ha megpróbáljuk, abból lesznek a viselkedési problémák. Az ösztönöket helyes irányba terelni lehet. Például a vadászkutya nem téphet szét bármit az utcán, de kiélheti a vadászösztönét mondjuk apportjáték között. De ez nem azt jelenti, hogy feltétlenül meg lehet abban bízni, hogy egyszer nem tör elő belőle az ösztön és tép szét valamit, ha te nem vagy ott. Például a mudim nagyon jó rágcsálóirtó, hiszen a fajtát erre is használták. A húgom viszont rágcsálókat tart. Ha mi ott vagyunk vele, a deguk a fején mászkálhatnak, de nincs kétségem afelől, hogy ha egyedül hagynánk velük, azonnal megölné őket, ahogy az udvarban elő egerekkel teszi. Amit te csinálsz, az nem normális. Nehogy már rászólj, mert védi a lakását a macskától! Oké, most nem történt semmi baj, amíg nem voltál ott, de ez valószínűleg azért lehetett, mert a macska nem volt pofátlan. Egyszer tényleg az lesz, hogy a kutyának elege lesz és kinyírja a macskát. És te leszel érte a felelős, mert olyat vársz el tőle, amit embertől se várhatsz el.
2017. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként létezik olyan, hogy gátolt harapás. A kutya pontosan tudja, milyen erővel kaphat oda úgy, hogy ne tegyen kárt a macskában és normális esetben így fog odakapni. Kivéve, ha te belenyúlsz a dologba és egyszer csak megelégeli
2017. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
31 vagyok, lakását helyett kajáját. Bocsi, autocorrect.
2017. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!