Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem tenyésztőtől veszek...

Ha nem tenyésztőtől veszek egy német juhász kölyköt, mennyi az esélye, hogy beteg lesz?

Figyelt kérdés

Amitől félek, hogy esetleg diszplázia..

Akitől venném, neki első alom, szépek a kutyák, tudom róluk, hogy minőségi táppal etették mindig őket és egészségesek.

Szerintetek mennyire rizikós, ha tőlük hozok egy kölyköt?

Vagy inkább tenyésztő és ott kevesebb az esély rá, hogy beteg lesz.


2017. febr. 1. 19:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja az lemaradt nekem is németjuhászom van most, törzskönyves csodaszép:) én 80 ezerértt vettem egy nagyon lelkiismeretes tenyésztőtől.
2017. febr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon spórolós ember vagyok, ha bármit meg tudok venni olcsóbban,akkor inkább utazok miatta, hogy olcsóbban hozzájussak.

Viszont a kutyán én sem spórolnék. Ha azt nézed,akkor 15 évig(jó esetben melletted lesz). Ha ezt leosztod a tenyésztős árával,akkor nem olyan bődületes összeg jön ki. Szerintem megéri inkább most kicsit többet fizetni a tenyésztőnek.

Nem mondom,hogy a szaporítós biztosan beteg lesz, de ha igen,akkor ha meg is lehet menteni, rengeteg pénzt ott fogsz hagyni az állatorvosnál.És akár élete végéig is szorulhat majd kezelésre. Magyarán nem hogy spóroltál a szaporítón, inkább ráfizettél. És a kutyának meg nektek sem jó,hogyha beteges és állandóan orvoshoz kell vinni.

Én inkább bíznék a tenyésztőkben. Hozzá egyébként is bármikor fordulhatsz,ha kérdésed van.

Az ,hogy minőségi táppal etetik a kutyákat a szaporítónál kevés. Lehet jobb,mint az átlag szaporító, de attól még lehet genetikai baja , ránézésre nem látszik.

Szóval tenyésztő..Inkább gyűjtögess még néhány hónapot ha azon múlik.

Elég sok történetet lehet hallani azokról,akik befürödtek a szapoírtóval.Ma is írt valaki itt gyk-n, el kellett altatnia a kutyát.

2017. febr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Lutri. Lehet, hogy egész életében nem lesz semmi baja, de az is lehet, hogy 2-3 évesen már előjönnek bizonyos problémák. Nem csak a diszplázia, ami rizikófaktort jelent, pl. epilepsziát, ataxiát is örökölhet a kölyök, ami általában csak a kutya idősebb korában mutatkozik meg. Az, hogy szépek a kutyák és minőségi táppal voltak etetve, édeskevés. Hivatalos tenyésztőknél nem véletlenül kötelezőek bizonyos egészségügyi szűrések - amilyen genetikai betegséget lehet, azt kizárnak.

Ha valóban, igazoltan fajtatiszta kutyát szeretnél, ami egészséges is, akkor csak tenyésztőtől vegyél (de a tenyésztők között is érdemes körültekintőnek lenni, mert sajnos vannak "hivatalos szaporítók" is).

2017. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem véletlen vannak fajtára specifikus szűrések amiket akár fél évente meg kell ismételni és nem kevés pénzbe kerülnek.


MInőségi táp, jó tartás valóban a legkevesebb.


50-50% hogy beteg lesz vagy nem.


Vagy szerencséd lesz és 15 évig fog élni makk egészségesen,de lehet 3 évesen altathatod el vmi örökletes nyavaja miatt.


Német juhászok annyira felhígultak minden második dp-s vagy ideggyenge, nagytestű kutyánál nem kockáztatnék,mert drága az orvos,fölösleges szenvedés neki is meg neked is.

Mellesleg ne támogasd aki szaporít,mert sajnos akitől venni készülsz az is szaporítás.

Egy kutya nem csak a jó minőségű kajától lesz egészséges a genetikán is nagyon sok múlik.

Szülök örökletes betegség hordozói lehetnek,ami rajtuk nem látszik,mert csak hordozó,de a kölykökön kijön.


Kutya vétel árán ne spórolj!


Én ismerek ideggyenge 45 kg-os nagytestűt, hát egyik pillanatban bújik majd megsimogatod és neked megy. Vagy csak elsétálsz mellette 3x minden gond nélkül majd 4x-re már beléd harap.

Gazdáknak le a kalappal,hogy nem dobták ki,meg adták tovább emiatt. De kész időzített bomba a kutya. Hiába járnak már 3 éve kutya suliba semmit nem használt kb.

2017. febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!