Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyaki porckorongsérv? FONTOS!

Nyaki porckorongsérv? FONTOS!

Figyelt kérdés
Tegnap mikor hazaértem az iskolából észrevettem a kutyán, hogy nagyon furcsán ül, domborít, majd érzékeny volt a teste első felének érintésére, úgy nyüszített, mint akit ölnek. Na akkor gyorsan irány a doki! Elmentünk, ott semmilyen érintésre nem volt fájdalma, gerincét végig nyomkodták, fejét, nyakát is. Azt mondták csak kicsit rájátszott a dologra, szerintük semmi komoly nem volt, csak egy kis prosztata gyulladásra tippeltek, kapott szteroidos-fájdalomcsillapítót és másnap visszahívtak. Ma is elmentünk, most másik doki volt, megnézte, s amikor a kutya fejt felemelte, elforgatta, akkor nyüszített így jött a diagnózis: valószínűleg nyaki porckorongsérv. Szteroidos infúziót kapott, elég nagy mennyiségben. Elmondták a műtét lehetőségét, és azt, hogy ez nem egy olcsó dolog. Fel kel menni Pestre vizsgálatokra, aztán még a műtét és egyebek, és ezt mi most nem engedhetjük meg magunknak,bár pontos összegeket nem tudunk. Örülnénk ha valaki leírná milyen költségekkel jár a műtét, milyen vizsgálatok, röntgenek egyebek kellenek hozzá és ezek mennyibe kerülnek? A mostani szteroidos (ez az első) kezelés után sokkal jobban van, már nem esik annyira nehezére a mozgás, látszik, hogy a fájdalmai is enyhültek. Szerintetek mennyi ideig maradhat még velünk? És mennyi esély van arra, hogy műtét nélkül is tünetmentesíthető és mennyi ideig? Valamint ilyenkor kevesebb vagy több mozgás ajánlott? Séták mehetnek vagy csak eü. séta? És akinek volt ilyen betegsége a kutyájának az leírna róla mindent? Minden érdekel. Reménykedünk, de nagyon elkeserítettek minket :( !

2017. febr. 1. 19:58
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Még pár kérdés: a tacskóbénulás és a nyaki porckorongsérv most akkor ugyanaz? Csak, mert ez a cikk elég megnyugtató, mármint, hogy újra futhat majd (igaz csak füvön, de a környékünkön szinte csak füves rész van) , ha sikerül tünetmentesíteni.

Itt a cikk: [link]

És van valami ajánlás a táplálkozásban? Mármint mivel érdemes etetni? Vagy ez lényegtelen? Most Pro Pac csirke és gabonamentes prémium kategóriás, nagyon apró szemű tápot kap. Nem tudom az befolyásol e valamit, de volt egy csúnya babéziája, amit egy rossz doki túl sok imizollal kezelt (3-szor kapott a kutya, a mostani dokink elmondása alapján ez nagyon sok, max 2-szer szoktak adni) és nagyon ráment a májára, az elég gyengécske lett, de májvédőt kap, és ezért is van csirke és gabona mentes tápja.

2017. febr. 2. 16:36
 12/28 anonim ***** válasza:
80%

Olvasd el a bevezetot arrol, hogy mi a homeopatia. [link]


A homeopatianak semmi koze a kabitoszerekhez. Ez egy alternativ "gyogymod", ami azt jelenti, hogy nincs semmifele bizonyitott hatasa. . Ha az ismerosodeknek a kutyaja "kabitoszert" kapott, akkor az biztosan nem homeopatikus szer volt.


A Rimadyl pedig egy nem szteroid gyulladascsokkento, ami hosszu tavon alkalmazhato a szoban forgo tunetek eseteben.

2017. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen már utána jártam, vagy valamit félre értettem, vagy valamit az ismerősünk értett bagyon félre , na de akkor a kábítószeres rész már érvényét vesztette, majd megkérdezem tőlük pontosan mit kap a kutya
2017. febr. 2. 16:43
 14/28 anonim ***** válasza:
76%

A tacskóbénulás és a nyaki porckorongsérv majdnem ugyanaz.

Tacskóknál a testalkatuk miatt nagyon gyakori probléma.


[link]


A táp amit adsz neki teljesen jó, és a babéziának semmi köze a kutyád porckorongsérvéhez. Remélhetőleg majd non-szteroid gyógyszerekkel hosszú évekre tünetmentes lesz a kutyád, egy jó ortopéd orvos tud ebben neked segíteni. Homeopátia helyett szerintem - legalább a kezelés elején - maradj inkább a hatóanyagtartalmú gyógyszerek/gyógyítás mellett.

2017. febr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Igen, először mindenképp a mi is a hatóanyaggal rendelkező gyógyszereket próbáljuk ki és csak utána esetleg a homeopátiát. A babéziáját azért említettem, mert ugye a mája elég ramaty lett, ezért minden kezelésnél még fokozottabban kell figyelni arra, hogy milyen gyógyszert kap. De így annyira megnyugtattatok, hogy van azért más lehetőség is a műtéten és a szteroidos kezelésen kívül. Nagyon köszönöm!
2017. febr. 2. 17:03
 16/28 anonim ***** válasza:
76%
A májvédő vitamint azért adagold neki! Gyors gyógyulást kívánok a kutyusnak!
2017. febr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 d_ra válasza:
76%
A Rimadyl ilyen porc-izületjavító gyógyszer, nem akarok butaságot mondani, de a sérv által az adott területen gyulladás is van, ha jól tudom. Nem nem kell állandóan szedni a kutyusnak, ha elmúltak a tünetei akkor minden rendben van. Futhat, szaladhat, hadd játsszon, butaság lenne megvonni ezt tőle. Ha ismét előjön a sérv, akkor megint szükség van a gyógyszerre. Nyilván ez akkor működik ha a sérv vissza képes húzódni, de ahogy a tüneteket írod, ez mindenképp így lesz szerintem! Egy jó 2 hét azért szükséges hozzá! Betonon a kutyus ne sétáljon, viszont ha a sérve kint van (tehát éppen fájdalmai vannak mint most a napokban), ha esetleg van kosara amiben összegömbölyödve alszik, most vedd el tőle, és pléden, viszonylag kemény felületen aludjon. A Rimadyl nem károsítja a kutyust, legalábbis nem úgy, mint a szteroid, az nem lesz jó megoldás. Erős, az biztos, de inkább lassabban és tartósan húzódjon vissza a sérv. Teljes életet tud élni a kutyusod a sérvvel együtt is, nem bénul, ez nagyon jó jel, ne aggódj, nem is fog. Továbbá arra is van esély, hogy a sérv elmeszesedjen, eltűnjön. Nyilván nem ezzel kell kalkulálni, de ez is a lehetőségek között van.
2017. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Már jobban van, ma kapta meg a 2. infúziós szteroidos kezelését, és ez volt az utolsó, most itthonra kapott szteroidot, kapszula formában, meg valami kiegészítőt aminek nem jut eszembe a neve :D. Rákérdeztünk az Rimadyl-ra, azt mondta, hogy ez is egy szuper megoldás, de egyszerre a szteroid meg az nem lehet (nem is szerettük volna), de ha a szteroid nem jön be, akkor az lesz a "b-terv". Szerencsére a szteroid hatott, de nem tudjuk meddig így kellett egy beugró módszer, a non-szteroid gyógyszeres kezelés lett az, majd meglátjuk lesz-e rá szükségünk.


Lehet már mindenkit őrületbe kergetek a kérdéseimmel, de mindenre szeretnék választ kapni. Szóval van még pár:

Gondolom lépcsőzés tilos, futást is majd csak pár hét múlva és csak füves, puha talajon. Ugrálás kilőve. Így kérdés, hogy mivel fárasszam majd le? (egyébként nincs nagy mozgás igénye, de néha kell neki valami mozgás) Én (természetesen nyáron) az úszásra gondoltam. Van egy egész nagy, felfújható medencénk, amit szívesen felállítunk neki. Csakhogy őfelsége nem tud úszni, így mindenképp, amíg még csak tanul úszni, szeretnék rá egy mentőmellényt, kinéztem egyet, szerintetek ez jó lenne?: [link]

Ez nem tűnik olyan merevnek és kényelmetlennek, mint a többi amit láttam. És az úszás tényleg segít megakadályozni, hogy a sérv esetleg újra előjöjjön? És meddig kell most kényszerpihenőn lennie? Mikor mehetünk újra sétálni (a séta a mindene, ezért kérdezek rá olyan sokszor :D ) ?

2017. febr. 3. 21:15
 19/28 anonim ***** válasza:
76%

Az úszás nagyon jó ötlet, lehet kapni kutyáknal mentőmellényt amit te meg tudsz fogni (bár általában a kutyák maguktól tudják, hogí mit kell csinálniuk) De a biztonság érezet mitt jó ha van rajta (főleg ha még nem volt vízben és esetleg fél is a víztől).

A sétát a dokitól kellene megkérdezned:)

2017. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

A Rimadyl úgynevezett nem-szteroid gyulladáscsökkentő, mint a Carprox, az Aspirin, az Ibuprofen, stb. Ezek közül nem adható akármelyik állatnak, a Rimadyl persze pont állatorvosi készítmény. Szteroid készítménnyel nem adható együtt. Hosszútávon adva gyomorvédővel kell együtt adni, pl Quamatellel, ugyanis a gyomorsavak mennyiségét növeli. Emellett ezeknek is lehet vesekárosító hatása, ahogy a szteroidoknak is. Állatorvossal mindenképpen konzultálj erről. Nem vagyok ortopéd állatorvos, de állatorvos-gyakornok vagyok. Szerintem a legoptimálisabb nyilván a műtét lenne, az az okot szüntetné meg. Fájdalomcsillapítókkal, mint amilyen a Rimadyl is, csak a tünetet szünteted meg ideig-óráig, nyilván a súlyosságtól függ. Röntgen mindenképpen kell e porckorongsérv megállapításához.

2017. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!