Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya bejelentése önkormányzat...

Kutya bejelentése önkormányzatnál?

Figyelt kérdés
Találtam egy kiskutyát az erdőben, elvittem dokihoz, nincs benne chip, bejelentettem menhelyen, hogyha valaki keresné, itt megtalálja (nem akartam a picit beadni menhelyre, gondoltam, jobb helyen lesz nálam), kiplakátoltam a környéket, de semmi, senki nem jelentkezett már 2 hónapja. Közben kapott chipet meg veszettség elleni oltást, úgy döntöttem, hogy már megtartom. Viszont a bejelentéssel gondban vagyok. Találtam egy nyomtatványt, amit ki lehet tölteni az aktualitasok.hu weboldalon, amire azt írták, az alapján kell bejelenteni. Viszont megnéztem a városunk honlapján, ott egy hasonló tartalmú, ugyanakkor nem teljesen azonos bejelentőlapot találtam. Ez esetben a városunk honlapján feltöltött bejelentőlapot kell nekem kitölteni? Nekem az tűnik logikusnak, de nem vagyok benne biztos. Nagykanizsáról van amúgy szó, ha esetleg valaki mostanság jelentett itt be kutyust, milyen adatlap alapján?

2015. máj. 26. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál kérdezd meg, hogy melyiket fogadják el. Úgyis ott kell leadni.
2015. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Az önkormányzatoknak 3 évente kell összeírniuk a kutyákat. Neked idő közben nem kell magadtól bejelentened. Kivárod a következő bejelentési időszakot és az önkormányzat által akkor közzétett módon és nyomtatványon bejelented. Nem kell túlbonyolítani!
2015. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha bemész a helyi önkormányzathoz és kérsz egy nyomtatványt, vagy az önkormányzat honlapjáról töltöd le.

Mellesleg én úgy tudom, hogy nem kell automatikusan bejelenteni, ha az ember szert tesz egy új kutyára, hanem pár évenként van "ebösszeírás" (most volt legutóbb tavasszal, azért elérhetők még a dokumentumok). Ha a chipje regisztrálva van (a Petvetdatán ellenőrizheted) akkor már elvileg megtetted, ami kötelező.

Nagyon rendes tőled amúgy, hogy segítettél a kiskutyán, és ilyen korrekt módon jártál el a befogadásával és hirdetésével. Szép tőled.

2015. máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor önkormányzat lesz. Csak megijedtem, mikor azt láttam, hogy 30 ezres bírságok és társai, csak még sosem volt kutyám, nem tudtam, hogy kell eljárni. Petvetdata-n fent vannak az adatai, de azért rákérdezek az önkormányzatnál is, nem akarok büntetést fizetni. :)
2015. máj. 26. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell bejelentened, kivéve, ha épp most van nálatok ebösszeírás.


És tényleg épp most van :) 2015. április 15. és 2015. május 31. között. Szóval be kell jelentened.


Itt minden infót megtalálsz: [link]

2015. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az állatorovosok automatikusan bejelentik az önkormányzathoz is a veszettség elleni oltással együtt. Nem kell külön a gazdának is lejelenteni. Kérdezd meg a dokidat, hátha nálatok is így van
2015. máj. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Ezt a felhívást én nem is láttam, de akkor kitöltöm a papírt, és feladom postán :)
2015. máj. 26. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!