Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt nagy testű kutya...

Felnőtt nagy testű kutya tanítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Megsajnáltam egy közepesen nagytestű 5 éves kutyust és szeretném magamhoz venni.

Kölyök kutyám már volt és nem volt gond a nevelésével.


Szerintetek egy ennyi idős kutya beszoktatható lakásba?

Pórázhoz lehet még szoktatni? Tanítható?


Sajnos eddig nem foglalkoztat ezekkel a dogokkal:(



2017. febr. 4. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg. Az én kutyámat 5 éves korában tanítottam meg trükkökre. Meg sétáláskor hogy póráz nélkül szaldhason a fáknál és hogyha hívom odajöjön hozzám. Szóval szerintem egy próbát megér.
2017. febr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
25%
nagyon nehéz lessz és sokkal tovább tart betanitani a trükköket mint egy kiskutyának! én probáltam de feladtam , belefáradtam .
2017. febr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem is a trükkökről van szó. Azt nem tudom, hogy kötődni fog-e annyira, motiválható lesz-e annyira, hogy alap dolgokat (szobatisztaság, ül, fekszik, pórázon séta, esetleg behívás) megtanuljon.
2017. febr. 4. 23:25
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Ezek a kutyák általában sérültek lélekben. Érdemes lenne ivartalanítani - bár ez nem függ 9ssze ezzel.

Amit ajánlok Neked: ajtóra szerelj fel üvegvédőt, hogy ne kaparja szét. Biztos hogy tanítható, még nem idős annyira. Egy menhelyi kutya vagy mentett kutya sosem lesz ismert előéletű, így mindig kockázatos.

2017. febr. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tanítható, nevelhető persze. Csak épp sokkal tovább tart, mint egy kölyöknek. Jellemzően az ilyen kutyáknak meg kell tanulniuk az új ingereket feldolgozni, azokhoz alkalmazkodni. Vagyis szocializálódni. Az itt felmerülő félelmet vagy agressziót tudnod kell kezelni. Az ilyen kutyáknak meg kell tanulniuk figyelni, a gazdával kommunikálni, egyáltalán tanulni. Meg kell tanulniuk a dicséretre, a rászólásra, a jutalimra, büntetésre megfelelően reagálniuk. Minden más egyéb dolog csak ezután kezdődik. Ugye ezek egy kölyökkutya esetében szinte maguktól működnek, hisz fogékonyak, simulékonyak. Egy 5 éves elhanyagolt kutyának viszont mindez nagy feladat lesz.
2017. febr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!