Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 18hónapos spánielem agresszív...

18hónapos spánielem agresszív és harap. Mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Nagyon okos, és nagyon aranyos kutyus, nagyon sok mindenre megtanítottam már. 6hetes korában lett elválasztva. Tenyésztőtől vettem, ő nem tudott erre mit mondani. Sokszor nagyon kiszámíthatatlan állapotba kerül, és olyankor morog, húzza a pofiját, és ha olyan kedve van oda is kap. Többször meg is harapott mint engem, mint a páromat. Már nem tudok mit kitalálni a viselkedésére. Van hogy a párom simogatja és morog. Amikor én fegyelmezni próbálom, mindig morog, van amikor jelzi, hogy ez nem tetszik neki, akkor oda harap. Pedig soha nem bántottam. A falkavezér szerepét mindig át akarja venni, de olyankor mindig rámordulok, és rácsapok a popsijára. Nem nagyot, csak hogy érezze. Ez sem tetszik neki, mert olyankor is a szokásos morgás, és odaharapás a válasz. Próbáltam elajándékozni, de visszahozzák, mert nagyon hozzám van szokva, és egész nap sír. Velem meg agresszív. Nem tudom mit csináljak, párommal lassan családot is szeretnénk alapítani, de mi van ha lesz baba, és ő gyömöszölni kezdi. Akkor széttépi a gyerekemet? Kérlek segítsetek! A kutyasulit nem tudom megengedni magamnak, most per pillanat nem telik rá. Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 7. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
altasd el,vagy add menhejbe!
2010. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

[link]

Olvasd el ezt a könyvet, hidd el megéri!

2010. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az elaltatásról szó sem lehet, ezt sosem tenném! Főleg ha lehet rajta változtatni!
2010. máj. 7. 15:20
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

első, barom vagy ...


gondolom kan .. ivartalanisd

épp kamaszodik, dolgoznak a hormonok, az ivartalanitással csökkeni fog az agresszio

tippelek, arany színű ugye? olvas utánna neten a "cocker düh" kifejezésnek ... kérdezd meg a tenyésztöt hogy a tenyésztésnél szelektál-e erre


és javaslok egy alapos kivizsgálást, lehet egyszerüen fáj valamije és ez váltja ki belöle az agressziot

sajnos kutyaiskola nélkül jobb ötletem nincs ... max. még annyi hogy fárasszátok sokat, sok futás, labda miegymás ...

2010. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%
Ivartalanítsd, vagy ha az nem használd, verd szét egy vasdurnggal! Akkor tudni fogja, hogy nem ő a falkavezér!
2010. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem szabad verni, sem elajándékozni! Lehet beteg pl.: Cocker Düh, mint ahogy előttem is írták! Nem hiszem, hogy te vagy a vezér, mert ha az lennél nem visszamordulna, mikor rámorogsz és rácsapsz a popsijára hanem hanyatt feküdne vagy el menne szó nélkül, összehúzva magát! Próbáld meg ha odakap vagy odamorog, azt hogy elkapod a grabancát egy kicsit megrázod és letepered a földre, és addig ott tartod amíg hanyatt nem vágja magát úgy, hogy a hasa szabadon marad! A "tenyésztőjét" érdemes lenne felkeresni, bár kétlem, hogy valóban tenyésztő lenne az aki 6 hetesen oda adta neked, ugyan is egy normális tenyésztő a 8. hét előtt nem adja oda! Ez a 2 hét nagyon fontos a kutya szocializációjához! Muszáj lenne kispórolni egy kutyasulit, viszont először állatorvoshoz vidd el, mert lehet hogy idegi probléma.. :(


Sok sikert! És kitartást!

2010. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Jah és én is nagyon ajánlom az ivartalanítást! Segíthet!
2010. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Istenem, annyi hülye, állatokhoz nem értő barom van. Ez szól az elsőnek, meg annak, aki szerint szét kell verni a kutyát.

Szerintem nem egyértelmű a kutyádnak, ki is a falkavezér, a Kutyapszichológiát én is ajánlom olvasásra, amit innen le is tudsz a gépedre tölteni:

***** a jelszó: minerva

Ez pedig egy gyorsabban áttekinthető: [link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Az ivartalanítás valamennyit biztosan segít, és én is ajánlom Jan Fennel könyvét, nagyon jó könyv, és a módszerei nálunk is 3 hét alatt sokat segítettek, illetve mi klikkerezünk is, hogy legyen pozitív kondicionálás, tanítás is.


Itt egy cikk: [link] van még három része, kapcsolódó cikknél megtalálod őket. Ha akarod szívesen segítek, írj privátban. Nem vagyok profi, viszont járunk suliba, és néhány héttel már előtted vagyok a tanításban, illetve a vezérség átvételében, úgyhogy a kezdeti tapasztalataimat már meg tudom osztani veled.


Sokat kell foglalkoznod vele, az biztos. Javaslom még azt is, hogy próbáljátok ki a japán vacsorát. Ez egy egyszerű trükk arra, hogy megmutasd ki a főnök. Ennek az a lényege, hogy készítetek magatoknak vacsorát, de valami ínycsiklandót, ami tuti a kutyának is érdekes. Szépen megterítesz magadnak a földön, lehetőleg ott, ahol a kutya is szokott enni. Üljetek le, és kezdjetek enni. Ha közeledni mer, azonnal, nagyon határozottan, morogva küldjétek el. Evés közben néha fenyegető merev tekintettel nézzetek rá. Ha közeledik, azonnal zavarjátok el (nem erőszakkal, hanem hangos szóval, morgással). Ezt érdemes hetente kétszer megismételni, egyre messzebbre küldve a kutyát.


Ez csak kiegészítés Jan Fennel tanácsaihoz, de működik. Mindennek a kulcsa a kaja. Lehet, hogy a ti esetetekben érdemes áttérni egy rövid időre a két naponta etetésre, mégpedig úgy, hogy a falkavezér (ember) a kuty tányérja fölött étkezik minden nap, de sajnos a rangban alatta levőnek (kutya) csak minden másnap jut.


Mindig az a vezér, aki előbb eszik, azé a hatalom, akié a kaja.


Amikor enni kap, akkor csak addig hagyd enni, amíg zabál, abban a pillanatbn, hogy elbóklászik a tányérja mellől (az még nem elbóklászás, ha kivesz valamit és odébb eszik meg, vagy feláll rágni) el kell venni a kaját. A falkában ha egy pillanatra nem figyelsz a kajádra, máris buktad.


Jan Fennel tanácsait pedig érdemes életvitelszerűen, folyamatosan követni. Ha elakadsz, szólj nyugodtan!

2010. máj. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és a fenékracsapásról még annyit, hogy a kutya nem gyerek. Az ő nyelvében a fenékre csapás az ég világon semmit sem jelent. Ilyenkor egyszerűen rá kell kiabálni, ezavarni, elüldözni, kihajtani őt a falkából, és akár több órán át levegőnek nézni! Ez számára is értelmezhető büntetés.
2010. máj. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!