Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a 3-4...

Miért van az, hogy a 3-4 hónapos tacskó kölyök kutyus elkezd ugatnimeg körbe körbe futkározni a szobában amikor tartósabb ideig a szemébe nézek?

Figyelt kérdés
Miért van az,hogy a 3-4 hónapos tacskó kölyök kutyus elkezd ugatnimeg körbe körbe futkározni a szobában amikor tartósabb ideig a szemébe nézek? Tudom hülyén hangzik,de amikor farkasszemet nézek vele elkezd ugatni és körbe körbe fut a szobában majd valahol megáll néz mereven rám és ugat. Ez miért van? Játszani szeretne vagy amolyan "falkavezéri hieharhiáját próbálja feljebb toln,úgymond "párbajrahív"? Rendesen van nevelve,tehát nem alszik az ágyon,és nem engedélyezett neki a kéregetés az asztalnál, saját helye van és játékai ,az ajtón utánunk közlekedik stb stb. Ötletek?

2017. febr. 5. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Játszani szeretne/nincs lemozgatva,esetleg mindkettő.
2017. febr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
inkább kihívásnak érzi, csak még kölyökként reagálja le. érdekes, mert a tacskók általában szeretnek szemezni :) a mi tacsink folyamatosan a szemükbe néz, leül a sejhajára és keresi a szemkontaktust, főleg, ha beszélünk hozzá. szinte "érti" amit mondunk neki :) soha nem tanúsított ilyen őrült viselkedést :D
2017. febr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem mindig csinálja,általában akkor amikor behozom a sétából,akkor szokott bekattanni és ugatni meg körbe körbe futni a szobában . Máskor rendesen viselkedik,amúgy rossz,mint az ördög. Nem tudom pontosan mi idézi elő ezt nála,remélem a játékhiány csak,azon egyszerűbben segít az ember,bár vele vagyok egész nap. Azért ha valakinek van valami ötlete írja le nyugodtan. Köszönöm!
2017. febr. 5. 18:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Játék, játék :)

Az amstaffom is csinálja.

2017. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Adj neki olyan feladatokat is, amin gondolkodnia kell, három-négy hónaposan már el lehet kezdeni tanítani trükkökre.
2017. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha mereven a kutya szemébe nézel, az fenyegetés, dominancia jele. ezt reagálja le. Hogy ezt hogyan teszik, az egyénfüggő a kutyusoknál is. az ELTE Etológia tanszékén csináltak pont ilyen szituációra viselkedésteszteket, csak felnőtt kutyákkal, szerintem érdemes lenne rákeresned és elolvasnod.
2017. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 1. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!