Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik számomra a legjobb...

Melyik számomra a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Ami tetszene nekem:

-francia bulldog

-mopsz

-boston terrier

A lényeg,hogy barátságos legyen,tudjak vele játszani,ne csorogjon a nyála,ne ugasson sokat,ne rágcsáljon.Az ár kivételesen nem számít,mivel az egyik jó barátunktól lenne aki több,mint tíz éve tenyészt,harminc fajta kutyát,egyedül a boston terrier kerülne némi pénzbe,az is egy nevetséges ősszeg lenne,nem tudok dönteni,a tenyésztő azt mondta akitől lenne,hogy a boston terrier a legjobb,az nagyon okos,nagyon szófogadó,de az csak nyáron lesz,mert elég ritka és a jól bevált fedező kan a szukájához csak nyáron lesz számára szabad,anyukámnak a mopsz tetszik(olyan szép nagy szemei vannak),nekem a francia bulldog a kedvencem,kérlek titeket segítsetek választani.A válaszokat köszönöm.



2017. febr. 6. 00:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
15%
vegyél inkább kutyát, ezek hörcsögök!
2017. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Kennelnév? :DDD
2017. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

A boston terrier lenne szerintem a legideálisabb,persze ez a saját döntésed.Igazából minden kutya olyan,amilyenné nevelik,nem a fajta dönt arról,hogy mennyit ugat pl.


És ahogy már sokan írták:A barátod nem tenyésztő.Harminc fajta kutyát nem lehet csak úgy tenyészteni,vagy elírtad,vagy tényleg nagyon nagy gondok vannak...

Inkább keress egy megbízható embert,akinek szűrt kutyái vannak,törzskönyvet ad.Mondjuk az igaz,hogy akkor 100 felett kezdődik a kutya.Ha neked ez túl drága,akkor fajtamentőket/menhelyeket is megnézhetsz,hátha szerencséd van.

Szaporítótól(tehát barátodtól)semmiképp ne hozz kutyát,mert ezek nagyon beteges fajták,és lehet,hogy most megspórolsz 100-150 ezer forintot,de később akár a kétszeresét is fizetheted a betegség kezeléséért,plusz ki tudja,lehet 5-6 évet se tölthettek el együtt boldogan.

2017. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Na az van,hogy,ha kell törzskönyv akkor:

-francia bulldog:ötvenezer

-mopsz:harmincötezer

-boston terrier:kilencvenezer

Ezek az árak nekem szólnak másnak többért adná,egy pár emberrel beszéltem a környéken aki vett tőle kutyát,van két mopszos akiknek hét és öt éves kutyáik vannak,és egyiknek sincs semmi baja,illetve beszéltem egy francia bulldog tulajjal,neki kilenc évesen megvakult a kutyusa és elaltatták,egyébként azért vennék ettől az embertől kutyát,mert máskor a dobermannuk is tőle volt,tizenöt évig élt sajnos a végére megvakult,és akkor még kicsi voltam,de meg is harapott,szóval elaltatták őt is,neki is volt törzskönyve,és tényleg nem volt semmi betegsége nagyon okos és jókiállású kutya volt,nem ilyen össze vissza uv és mégis ez az ember adta,szóval még elgondolkodom a dolgon,de nekem az szúrt szemet,hogy törzskönyv nélkül is képes lett volna kutyát adni,ami tényleg egy szaporítóra hajaz,mert szerintem,ha tiszta lenne az ügy akkor törzskönyv nélkül nem is adna gondolom...

2017. febr. 7. 00:34
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

De most akkor tényleg harminc fajta kutyát tenyészt?

Ez számomra nagyon fura...

Én nem hoznék tőle,de persze ha te azt akarod,engem nem érdekel

2017. febr. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Így sem stimmelnek az árak. Értsd már meg, hogy ezek a kutyák 2-3X ennyibe kerülnek. És azoknak a mopszoknak vizsgálták a kutyáit? Lágyszájpadlásra pl.? Ha nem, akkor ajánlom nekik, csodát fognak látni. Elmondtuk ezerszer, ne vegyél innen kutyát. Egy valódi tenyésztő 2 maximum de az nagyon max. és elég ritka, 3 fajtát tenyészt. Kérj egészségügyi szűrésekről papírt, tenyészszemle papírt, illetve a kennel nevét se lenne rossz tudni. Ha ezeket elkéred (tenyésztőnél teljesen alap) meglátod, azt se fogja tudni miről beszélsz.
2017. febr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%

EZ SZAPORITOOO

KERLEK.NE TOLE VEGYEL KUTYAT

INKABB KERESD FEL A FAJTAMENTEST

2017. febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező!

Attól tartok, hogy egy szaporítóval van dolgod. Mint azt többen már leírták, egy TENYÉSZTŐ egyszerre nem foglalkozik 30 fajtával.

Jótanácsként azt tudom adni, hogy ha nem szeretnél 200 000Ft-nyi pént egy kiskutyára költeni, keress fel egy menhelyet.

2017. júl. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76%

Én a Francia bulldogot választanám ! Ha ingyen megkapod és törtskönyves akkor rendben,de akkor mivan ha megkapod egy szaporitótol a kutyát és egy hónap múlva légcsőszûkületben meghal? Szerintem gondold át !! Egy ilyen kutyát ha találsz 150 ezerért vagy 200 - ért akkor ünnepeld meg mert az én Francia bulldog tenyésztő barátom

400 ezertől től 2 millióig árulja még nekem is 300 ezerér adná .Ja és 1 kutyafajtát tenyészt és azt mondta még az is nagy meló !

2017. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor ha törzskönyves nyugodtan :) én Francia bullldog párti vagyok!! Nem ugat (vélemény) gazdájához alkalmazkodik ha tv-t nézel ő is pihen, ha sportolsz ő is sportol 😆.A mopsz pedig szerintem kényesebb (húsgombóc) könnyen lehet túletetni bár ez a F bulldogra is igaz! A Boston pedig imád játszani mozogni nekem az a kutya nem való mert napi szinten 8-9 órát egyedül lenne szóval..... HIPERAKTÍV! Legalábbis a szomszéd 2 olyan kutyája az.🐶
2017. szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!