Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok nekem? Többi lent

Figyelt kérdés
Nemsokára szeretnék egy saját kutyát, 16/L most egy labradorunk van (13 éves kan, süket) teljes jó állapotban van, de kb fél éve meghalt a társa és azóta nagyon magányos, sokat ugat, elviszem sétálni de miután hazaérünk és én bemegyek a házba már elkezd ugatni kinnt, szóval szeretnék neki egy társat akit én gondoznék, futnék vele, kirandulnék és vinném lovagolni ( pl. Terepen jönne velünk az nagyon jó lenne) vinném mindenképp kutya iskolába is, nagyon tetszik nekem a husky meg a border collie de a husky valószinüleg egy nagy hülyeség lenne mert sok vele a munka meg minden :/ pedig imádom azt a fajtát.

2017. febr. 6. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
A is Husky jó választás.Nekem Német juhászom van,neked is ajánlom,könnyen kezelhető,hűséges fajta,könnyen tanul,jól kijön más kutyákkal és nincs vele sok macera.
2017. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Német juhász is tetszene csak vele meg csipő gondok vannak ha jól tudom, ezért is tetszene a husky mert egy eléggé egészséges fajta mivel a kiállításokon szinte minden szín és mintázat engedélyezett, ezért nem csak a színre tenyésztik
2017. febr. 6. 09:53
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

A husky meg a border kb pont az a két kutyafajta, amikkel szinte a legtöbbet kell foglalkozni. Nem elég nekik a séta, hanem feladatokat kell nekik adni, szellemileg is lefárasztani őket, hiszen mindkét fajta komoly munkára lett kitenyésztve.

A huskynak pedig nem nagyon tenne jót, ha nyáron a 40 fokban kellene veled lovaglás közben futnia.

Valamint egy fajtatiszta kutya több mint 100 ezer forint, inkább több, tudnád ezt finanszírozni?

Inkább próbálj a jelenlegi kutyáddal minél többet foglalkozni, ha sokat ugat, azt jelenti hogy unatkozik, ezt nem oldaná meg egy másik kutya jelenléte.

2017. febr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mindenképp sokkal jobb lenne a mostani kutyának egy társ mivel eddigi életében végig egy másik kutyával volt, szoktam vele foglalkozni, játszani de hiába vagyok vele akár 4 órát folyamatosan akkoris ha elmegyek elkezd unatkozni és ugat
2017. febr. 6. 10:04
 5/14 A kérdező kommentje:
De a mostani kutyát nemtudnám pl vonaton vagy buszon szállítani mivel már 13 éves és sosem volt ott szállítva és szintén a kora miatt meg szívnagyobbadás és némi csipő probléma miatt nemigen tudom vinni futni magammal merr nem bírja, és foglalkozni se túl könnyű vele úgy, hogy süket, de nyilván ha lenne még egy kutya akkoris ugyanennyit foglalkoznék vele is.
2017. febr. 6. 10:08
 6/14 A kérdező kommentje:
És a pénzt meg tudom, hogy 100-200 körül vannak tenyésztőtől a fajtatiszta kutyák de ezzel nem lenne gond.
2017. febr. 6. 10:12
 7/14 anonim válasza:
3%

szia szerintem a beagle az egy nagyon jo

20 000 ért lehet kapni is ami szép és társas

2017. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

És.mi lenne,ha menhelyről fogadnátok be egy kutyust?:)

Akiknek nincs sok esélyük a boldog életre. De te megadhatod egynek. Nagyon hálás lesz egy menhelyi kutya,ha jó helyre kerül.

Egy keverék kutya is lehet gyönyörű.

2017. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

A husky-nak nyáron nyílt terepen iszonyú melege lenne, miközben a ló után fut.

A collie okos és fürge. Ha napi szinten biztosítod neki a mozgást és a feladatokat, jó választás lehet.

Szerintem tökéletes lenne számodra még a három magyar terelő közül bármelyik (puli, pumi, mudi), ha olyan kutyára vágysz, aki póráz nélkül fut melletted, miközben lovagolsz és nem kell attól tartanod, hogy elszalad tőled. Ezen belül a mudit, mert egy mudi szőrével szinte semmi gond nincs. Ez a fajta külföldön is egyre népszerűbb, főleg azok körében, akik agility-re keresnek kutyát.

Nagyon ragaszkodó, egygazdás. Ő is sok törődést igényel.

Nem mondom, hogy egyszerű nevelni, de nagyon kedves, nem hajlamos az agresszióra, nem beteges stb. Nekem is mudim van. Imádom <3

Vagy dönthetsz úgy, hogy körülnézel a menhelyeken. Lehet, hogy ott találsz rá a megfelelő kutyusra.

2017. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5%
Fajtán belül is van olyan, amelyik nem hozza a tőle elvárt tulajdonságokat, mert csak. Rákényszerítheted, de nem élvezi, így bűntudattal csinálod az előre eltervezett dolgokat, mert a lényeg az lenne, hogy a kutyának is jó legyen a közös tevékenység. Ismertem JRterriert, aki utált szaladni, labradort, aki menekült a gyerekek elől... ha ennyire speciális igényekhez, már kialakított életviteledbe illő, az előző kutyát egy az egyben helyettesítő példányt keresel, akkor valóban az lenne a legjobb, ha egy már felnőtt menhelyit hoznál el. A gondozóknak így elmondod, amiket itt leírtál, és ők fognak ajánlani olyan természetűt, amilyenre neked szükséged van.
2017. febr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!