Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labrador retriever mennyire...

A labrador retriever mennyire mozgékony és lehet-e kertben tartani?

Figyelt kérdés

Valamint mennyire igényli a szellemi fárasztást, mint például a németjuhász?


Egész eddig németjuhászt akartam, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy lehet nem lenne rá annyi időm mint kéne. Ilyenre kell gondolni, hogy a legrosszabb napon délután 4-kor érnék haza.

Tudom, hogy nagyon társaságkedvelő kutya. Nem is lenne egyedül, mert tatám állandóan otthon van. Csak én vállaltam a szellemi fárasztást, valamint a "sima" mozgatást meg a szocializációt.



2017. febr. 7. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Iszonyatosan rövid a szőre,nem kinti kutya. Eleg aktív fajta
2017. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egy délután négyes hazaérkezéssel vállalhatod a németjuhászt, ha nem egyedül laksz.
2017. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első: Fura épp most találtam azt, hogy rendkívül jól bírja a hideget. De nem is arra gondolok, hogy fagyban ki lenne csapva. Például mínuszokban beengednénk az előszobába.


Második: Igen, csak az a baj, hogy egy komolyabb suliba kerültem és általában 2-3 órát kell tanulnom naponta. Szóval lesz mikor napi két órám lesz, CSAK a kutyával foglalkozni. Ezt úgy értem, hogy jobb időben mondjuk ki mennék hozzá tanulni.

2017. febr. 7. 17:55
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Ha már kezdetben ennyi időd lenne még inkább ne legyen kutyád:/ Most kerültél az új suliba (ami nehezebb) későbbiekben csak kevesebb időd lesz vagyis a kutyára nem lesz elég. Hidd el!! Én egyetemre járok szorgalmi időszakban elég sok időm van a kutyáimra. 2 kutyasuli, napi 3-4 óra. A vizsgaidőszak keményebb van olyan nap, amikor nem is tudok velük foglalkozni, de ez max 4-5 hét, de itt is hétvégén suli. 1-1 vizsga után nagy séta játék. De neked a gimi (gondolom azt takarja a komolyabb suli) az szeptembertől júniusig tart. Vagyis max nyáron tudnál vele igazán foglalkozni+ néha a szünetekben (bár általábon ott is van elég tanulnivaló) Szóval gondold át ezt a kutya dolgot.
2017. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Labradornak igaz rövid, de több rétegű bundája van, mégsem fogható egy huskyéhoz például. Nem ajánlott őket kertben tartani, mert a szőrük tényleg nem valami hosszú, emellett a gazda társaságát nagyon igényli (mondjuk melyik kutya nem? :D ) . Kinti-benti tartás lenne nekik az ideális. Az, hogy mennyire mozgékony az egyedenként változik, de elmondható róluk, hogy imádnak mozogni, és elég nagy a mozgásigényük (kivétel erősíti a szabályt :) ) . Ismerősömék labradorja pl. kifáraszthatatlan (szó szerint! Egyik nap 2 óráig folyamatosan dobáltam neki a labdát, a kezem már majd leszakadt, de semmi jelét nem adta a fáradtságnak, utána még vagy 1 óráig húzgálta /üresen/ a szánkót fel-alá a kertben, és még ezután is ide-oda rohangált) . Nagyon intelligens fajta, könnyen és szívesen tanul, igényli a szellemi fárasztást (bár ezt szerintem minden kutya) .

Úgy átlagosan mikor szoktál haza érni? (egy sima, nem túl jó és nem is túl rossz napon)

Mit tudsz nyújtani a kutyának?

Kinti-benti tartás megoldható lenne?

Kutyaiskolába járnátok?

Valamit sportolnál vele?

Hogy nézne ki egy napotok (egy hétvége és egy hétköznap) ?

Mennyit sétálnátok naponta?

Lenne-e lehetősége úszni a kutyának?

Járnátok túrázni?

Fizikai és szellemi fárasztást milyen "módszerekkel" oldanád meg?

Tisztában vagytok a kutyatartás költségeivel? (Van elég tartalékotok egy esetleges nagyobb állatorvosi számlát kifizetni? )

A családod többi tagja is szeretné a kutyát, vagy csak Te?

Tenyésztőtől lenne? (Ez ajánlott, vagy akkor fajta mentés, menhely)

Volt már tapasztalatotok kutyával vagy első kutya lenne?

Ha előtte volt már kutyátok milyen fajta volt, milyen jellemű?

Mit kapna enni?


Ha ezekre a kérdésekre válaszolsz és esetleg még amit fontosnak tartasz azt leírod, akkor sokkal könnyebben tudunk segíteni abban, hogy nektek való-e egy labrador, esetleg németjuhász.

2017. febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Harmadiknak: Szakgimnázium, de van olyan mint egy gimi.


Negyediknek:

Átlagosan negyed háromkor szoktam hazaérni. Egy ilyen nap van 7 órám, ugyanis 7:15-kor kezdődik nálunk a suli (már, ha van első óra).

Nem valószínű a kinti-benti tartás.

Kutyasuliba úgy heti egyszer járnánk.

Futni szívesen futnék vele, valamint apportírozás is érdekel.

A napunk úgy nézne ki, hogy reggel fél ötkor vagy hatkor felkelek. Akkor fél óra intenzív mozgást kapna. A mozgás után fél órán át pihentetném, utána megetetném. Én vagy hatkor indulok suliba vagy hétkor. Két óra és négy óra között érkezek haza. Eszek, átöltözök blabla...: kb fél óra. Utána vinném sétálni futni, játszani, bármit. Hatkor meg már jönnék tanulni, de előtte megetetem. Ha kevesebb a lecke akkor értelemszerűen többet foglalkozok vele. Kilenckor mennék aludni. A hétvégén meg mennék kutyasuliba, és (de nem ugyan azon a napon) a városba a barátaimhoz akiknek kutyáik vannak. Ugyanis itt falun, nincs nagyon normálisan megnevelt kutya.

Sétálni a mezőn és a földes úton sétálnánk, változó mennyit.

Úszásra sajna nincs lehetőség. Esetleg nyáron vennénk neki egy kis gyerekmedencét pancsolásra.

Biztos mennék vele hosszabb utakra sétálni. Nagyon nincs hol túrázni errefelé.

Apportírozással, különböző trükkökkel, futással és sétával oldanám meg a fárasztását.

Tisztában vagyunk a költségekkel, középkategóriás tápra gondoltunk, van összeg félre téve, de nem feltétlen a kutyára. De az őszi szünetben én már gyűjtenék, direkt erre az esetre. Persze a kölyök ára már megvan.

Mindenki szeretné a kutyát.

Tenyésztőtől lenne, NEM szaporítótól.

Volt már kutyája szüleimnek, az is labrador volt.

Kajában Joserát vagy Brit Caret néztem.

2017. febr. 7. 18:48
 7/11 anonim ***** válasza:

A labrador bundája bár rövid, de kétrétegű és tömör. Arra tenyésztették ki, hogy a Labrador tengerbe beugorjon és kihozza annan a lőtt madarat. Nézzetek rá a térképre, az a tenger hideg. Nagyon hideg. A labrador nem egy fázós kutya, igaz nem egy malamut, a -30 fokot már nem bírja. De mikor van Magyarországon - 30 fok?

Nagyon mozgékony, a németjuhásznál mozgékonyabb fajta.

Társaságkedvelő, emberközpontú kutya. Ha a kertben tartanád, akkor mindegy, hogy a nagypapád otthon van-e vagy sem.

2017. febr. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül a kinti tartás necces egy kicsit, de amúgy szerintem teljesen jó dolgokat írtál, látszik, hogy komolyan gondolod, és ezek alapján szerintem jó gazdi válna belőled. :)

Ha egy kutyával ennyit foglalkozik az ember, akkor igényli a társaságát bent is. Nem engednék a szüleid?

2017. febr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Labradorom van, elég sok foglalkozást igényel, tényleg egy energiabomba, még idősebb korában is. Ezt előttem már leírták többen is. A bundája többrétegű, bírja a hideget (elvégre kanadai fajta), legalábbis azokat a teleket amik nálunk vannak. Kell neki egy jól szigetelt kutyaház és nem lesz benne semmi baja télen. Az enyém sokkal jobban kedveli a 0 fok körüli hőmérsékletet, mint a melegebb időt. Viszont! Annyira szeret az emberrel lenni, hogy szívtelenség lenne a kertben tartani kizárólag. Legalább esténként amikor otthon vagytok be lehetne engedni hogy kicsit heverésszen a szőnyegen, imádja a társaságot, akkor is ha nem csináltok úgy semmit, csak a közelséget.
2017. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem nagyon hiszem, hogy engednék. Főleg, hogy nővérem hamarosan gyakrabban jön haza és allergiás rá. A másik nővérem barátja szint úgy és ő is gyakran van nálunk. Biztos néha belophatnám, de hogy bent is legyen órákig az már kétségesebb.
2017. febr. 8. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!