Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat/támad meg a kutyám?

Smiley18 kérdése:

Miért ugat/támad meg a kutyám?

Figyelt kérdés
Szinte minden nap, főleg este megugat és rohan felém mintha el akarna kergetni, el akarna kapni. Nem tudom, hogy ez normális e vagy lehet e valamit ellene tenni. Fura mert a családban csak velem csinál ilyet. Pl. jövök le a lépcsőn, meglát ugatva elkezd rohanni és mikor még le sem értem már jön és félek tőle ezért visszamegyek, vagy elfutok.

2017. febr. 8. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát attól függ.

Nem lehet, hogy csak játszani akar?

A mi örökbe fogadott felnőtt nagy testű kutyusunk is így kezdte a játékot a kezdet kezdetén.

De látszott rajta, hogy csak játszani hív, körbe ugrált, csaholt, rohangászott, amíg nem játszottál vele.

2017. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nála látszik, hogy nem játszani akar. Vagyis ha neki a játék az hogy leharapja a karomat vagy a lábamat és megfélemlít, kerget akkor az is lehet.

Kezdek tőle félni.

Esténként csinálja csak.

2017. febr. 8. 21:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szupi játéknak veszi. Ő ugat, te elrohansz. Győzött a kutya.
2017. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Nem lehet hogy gond van a látásával?


Ha "rájön" hogy te vagy az akkor abbahagyja? (pl. szólsz neki)

2017. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
9 éves és süket. Ha elkezdek elrohanni akkor befejezi.
2017. febr. 8. 22:23
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

Volt ma egy kérdésem (törölték), nálunk is ezt csinálja/ta a kutya. Hát harapott is utána, valami idegrendszeri gond.

Többször harapott, elaltatják holnap.

2017. febr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Nagy valószínűséggel a látása sincs már rendben.Miben vagy más a családod többi tagjától, amikor " mész le a lépcsőn"?
2017. febr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Valószínűleg nem tégedtámad, csak nem ismer meg. Este van és sötét, biztos nem lát úgy mint régen.
2017. febr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem feléd irányulhat a dolog, hiszen ha süket, akkor eddig a látására és a szaglására támaszkodott, ami idővel gyengül. Mivel 9 éves feltehetőleg már kevésbé érzékeli, hogy te vagy az, főleg a sötétben.
2017. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Semmiben nem vagyok más. Általában ez tusolás után szokott történni.

Igazából kiskorában volt már problémánk egymással. Elvileg amikor aludt én felkeltettem és beleharapott a számba mert megijedt. Azt hihette, hogy támadom.

2017. febr. 9. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!