Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutya hozzászokik a...

Brian_t kérdése:

Egy kiskutya hozzászokik a magányhoz?

Figyelt kérdés
Nemrég (1 hete) kaptam egy Husky kiskutyust (most 7 hetes)! Kezdettől fogva szert. Nagyon bújós és folyton követ minden hová! Egyedül élek egy kertes házban. Hétköznap járok dolgozni, de hétvégente hazamegyek vidékre ahol van egy kutya meg 4 macska ővelük is kijön! Amikor nem dolgozom vagy aludnék, vele vagyok és tanítom és játszok vele, de estére mivel még kölyök a házban tartom. Nem a hálóban hanem egy biztonságos szobában. A probléma az, hogy amikor aludni megyek és becsukom kettőnk között az ajtót, rögtön kínkeserves szűkölésbe és kaparászásba kezd! És a kérdésem az lenne, hogy idővel hozzászokik és abbahagyja, illetve hogyan tudnám segíteni benne!

2017. febr. 9. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Idővel hozzá fog szokni. Nem szabad kimenni, ha sír, mert akkor soha nem fogja abbahagyni.

7 hetes még nagyon kicsike. És 6 hetesen lett elhozva!?

Törvény szerint is még 2 hétig az anyja mellett a helye.

Szaporítótól többet ne vegyél kutyát!

Ja és macimum husjy jellegu keverék. Amivel együtt kell szeretni. :))

2017. febr. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Azért sír mert túl korán lett elválasztva az anyjától. Szerparációs szorongás.

Egy kölyök kutyát nem lehet elhozni 8 hetes kornál elöbb az anyjától. Gondolom az oltásait se nagyon kapta meg a szaporítótól.


Nagyon sok problémád lesz vele. Mivel 6 hetesen el lett hozva ezért játszani se tanult meg a testvéreivel, anyjával. Valószínűleg sokkal erősebben fog harapni játék közben, illetve ha elkezd cserélődni a fogai amiről ha marad még 2 hetet leszokott volna. A Husky amúgy is társas lény, falka állat és eléggé ragaszkodik a társasághoz. Sokat fog még sírni.


Nagyon felelőtlen volt tőled, hogy bevállaltál egy amúgy is hiperaktív kutyát aki igényli a társaságot. Arról nem is beszélve, hogy ezt mind 6 hetesen. Alvás elött próbáld meg lefárasztani, hogy egyből aludjon. Várd meg amég elalszik és utána hagyd ott. Ha elkezd sírni ne foglalkozz vele, várd meg amég vissza alszik. Vagy vidd be a szobádba de akkor késöbb ha kikerül ugyan úgy fog sírni.


Azon se lepődj majd meg ha még csak küllemre sem fog hasonlítani egy Huskyra nagyobb korában. Aki 6 hetesen odaad egy kölyök kutyát az csak a pénz miatt szaporítja őket. Egyáltalán nem érdekli, hogy mi lesz velük, milyen örökletes betegségük lehet (bár Huskynál ritkábbak ezek), jó helyre kerülnek-e, stb.


Mindenesetre jó egészséget kívánok a kutyádnak, sok jó közös élményt.


Ui: Arra figyelj majd ha kicsit nagyobb lesz, hogy ha nincs lefárasztva (ami nem egy fél-egy óra) akkor szökni fog. Persze ez nem törvényszerű, de magára a fajtára jellemző, hogy ha unatkozik feltalálja magát.

Nem tudom mennyire néztél utána a fajtának vagy csak küllemre vetted, de abból kiindulva, hogy 6 hetesen elhoztad nem hiszem, hogy nagyon.

Ha pedig tényleg csak küllemre választottál akkor elég nagy meglepetések fognak érni, mivel egy husky nem mindenkinek való, főleg nem első kutyának.


Üdv egy Husky gazda.

2017. febr. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! De még egyszer hangsúlyozom, hogy "kaptam" egy barátomtól aki az útcán találta és mivel ő egy kis lakásban él, menhelyre meg nem akarta vinni, így megkérdeztem hogy befogadom-e? És a huskyit, csak a miheztartás végett kedvéért írtam, mert eddig még ilyen típusú kutyám nem volt. Egyébként napi 2-2,5 most is foglalkozom vele, amiből ha elég nagy lesz minimum 1 óra séta/futás lesz! És mikor megkaptam megkapta az első kombinált oltását is!

De egyébként még egyszer köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 9. 08:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sosem zártam el a kutyám.

8 hetesen hoztuk el a pitet, kb 2-3 napig az ágyam mellett volt a földön a helye. Amikor sírt, lenyúltam, megsimogattam.

Majd amikor megszokta a helyét, kitettük a szomszéd helyiségbe a fekvőhelyét. Onnantól ott aludt, de ajtó nyitva, ránk látott, és bármikor odajöhetett (volna).

Most már 8 éves, 1 éves korától kinti kutya (addig lakásban laktunk). Most is tökéletesen jól viselkedik. AMiikor bent alszik, a nappaliban van a helye. Nem mászkál be hozzánk, pedig ajtó nyitva. Elvan reggelig.


Szerintem ne szeparáld el.

2017. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy hozzászokik, de ehhez te is kellesz. Ha ráerősítesz az üvöltésére, kimész hozzá, akkor nem fog erről leállni. Ha viszont megvárod, hogy elhallgasson, megnyugodjon és csak ekkor mész ki hozzá, akkor elég hamar meg lesz ez.
2017. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nálunk is ez volt, amíg kölyök volt a kutyánk, pedig mi 12 hetesen hoztuk el. Nem szeretett sosem egyedül aludni. Mi azt csináltuk, hogy amíg el nem aludt ottmaradtunk vele, simogattuk. Aztán amikor már mélyen aludt, kilopóztunk a szobából. Később amikor nagyobb lett, és nem volt már ottkint hideg, akkor már az udvaron is elaludt.
2017. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utóbbi 3-nak nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat és és a normális hozzáállást! Kipróbálom őket!
2017. febr. 9. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!