Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már olyan nektek is,...

Volt már olyan nektek is, hogy napokig eltűnt a kutyátok, de meglett?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éves kutyusunk kiszökött a kertünkből. Nagyon nagy a kertünk, még sosem vittük pórazon sétálni, mindig bent volt. Tavaly tavasz végén/nyár elején hoztuk el a menhelyről.

2 napja elment, és nem jött vissza még. Körbejártuk a falut, az utcán nem találtuk sehol. Nagyon szomorú és tanácstalan vagyok.

Még nem ivartalanított, mostanában terveztük az ivartalanítást. Fiú kutya.

Ilyen még sosem volt velünk, pedig mindig volt kutyánk, egyszerre több is. Nagyon félek.


2017. febr. 11. 23:51
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
78%

Te jó ég, ivartalanított kutyák nem párosodnak és nem "esnek teherbe" nem tudom ezt honnan veszed...

Az meg nem túl jó kifogás hogy azért nem sétáltatjátok pórázzal, mert nem viseli el a pórázt. alapból miért ő a főnök, miért ő dönti el hogy akarja-e a pórázt vagy sem? A neveléssel is komoly gondok vannak itt.

2017. febr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
71%

"Szerinted hogy esnek teherbe az egyedul lako ivartalan szuka kutyak?"

Húha!

Az ivartalan szuka nem esik teherbe. Mert nincs méhe! Hogy hordaná ki a kiskutyáit? Szatyorban?

Az ivartalan kan kutyát pedig kevéssé érdeklik a tüzelő szukák.

2017. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Ivaros, bocsanat, elirtam.

Nem doglott meg te marha, mondom, hogy lattak valamelyik nap szaladgalni. Egyebkent falun nem ritka, hogy kiszokik a kutya, tobben is mondtak most, hogy korbekerdezgettem mindenkit, hogy naluk is tel vegen es nyar elejen van hogy elmennek a kutyak par napra-hetre, sot volt amelyik fel evig is elment.

Azon meg nem tudom mit nem fogtatok fel, hogy ketto kert van, mindegyikbe naponta ki van engedve, birkozunk vele napi szinten es heti 5x kiviszem az erdobe setalni poraz nelkul. Komolyan diploma kell ehhez, hogy eljusson a tudatotokig?

Nem viszem ki porazzal az UTCARA setalni, mert igen, utalja a porazt, es nem o a fonok, de nem fogom olyanra kenyszeriteni, amit utal. Ha van erdo ahol poraz nelkul futkoshat akkor miert ne oda vigyem ki, miert az utcara, ha nem viseli el a porazt? Ugy latom ti vagytok a gazdak gyongyei, nem kivanom nektek SOHA, hogy eltunjon az imadott kutyatok, de azt igen, hogy ekkora ocska bunkokkal soha ne legyen dolgotok, mint amilyenek ti vagytok.

Apanak se tunt el 40 evig egy kutyaja se, es most igen... ki tudja nektek is x ev mulva kiszokik-e a kertbol, de nyilvan nem, mert ti tokeletesek vagytok. Mi meg nagy sz. rok, persze, tudom. Azert keresem ki a belemet is. Ahelyett hogy ide irogattok miert nem setaltatjatok a kutyatokat, nehogy veletlen kiszokjon? Nem mintha ezen mulna.

Egyebkent rengetegen vannak fbn is, akiknek eltunik a kutyajuk. Van ilyen sajnos! Csak remenykedem, hogy elobb utobb megtalalom, megteszek erte mindent.

2017. febr. 13. 20:33
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a gond, hogy rengeteg helyen még annyira elmaradott felfogásúak az emberek, hogy nem elég, hogy nincs ivartalanítva a kutyájuk, hanem teljesen természetesnek veszik, hogy időnként eltűnik (nyilván azért, mert Ennyit sem jelent neki a kutya, hogy érdekelje egyáltalán, hogy megvan-e vagy épp valahol kóborol "kit érdekel majd hazajön ha akar, ha nem akkor meg lesz másik". Most nem a kérdezőre gondolok, ő legalább keresi. És ezek a kutyák pedig pont azért szöknek, mert le se szrják őket és hogy nekik is igényeik vannak, többek között a napi sétára. Csak nem értem az miért tart kutyát, akinek tényleg csak egy kerti tartozék, semmi más.
2017. febr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes módon az én ivaros kan kutyám nem szökik el, pedig falun lakok, itt az utca is tele van a szökdösős tüzelő szukákkal. A kutya pont annyit enged meg magának, amennyit a gazda megenged neki. És pont úgy viselkedik, ahogy arra a gazdája neveli. A tiéd azért szökött el, mert te engedted neki, nem tiltottad le erről.


A normális tartás pedig azt jelenti, hogy képzed, neveled, lemozgatod! És nem azt, hogy normálisabb étellel eteted! Ez a legalapvetőbb dolog, ezt nem is értem miért írtad ki. Igazából a éta is a legalapvetőbb dolgok közé tartozik, de látom, ehhez lusta vagy.


Mindegy, a kutya a tiéd, egyedül a te hibád és felelősséged, hogy szökik! Ezt neked kell megakadályoznod, nem kenheted a kutyádra! Tudod, itt kezdődik a felelősség vállalás. Úgyhogy keresd meg és kezd el valóban nevelni és normálisan tartani! Vagy ne tarts kutyát, ha erre alkalmatlan vagy.

2017. febr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

#25 ugy latszik te sem tudsz olvasni, mivel azt is leirtam, hogy mennyit mozog, de te fennakadsz azon, hogy mivel etetem. Semmi baj nem volt soha a mozgasaval vagy lefarasztasaval. De igazad van, hulye idiota vagyok, es hagytam volna ott a menhelyen a tobb szaz kutyaval ehezni meg ketrecbezarva leelni az eletet.


Egyebkent ma reggel hazajott az eletem szerelme, 5 orakor kaparta az ajtomat ❤ Egyaltalan nincs lefogyva sem megsebesulve, arra gyanakszom, hogy valaki befogta. De mindegy, ez mar nem lenyeg, a lenyeg, hogy vegre itthon van velem ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤


Ti meg nyeljetek le a rosszindulatotokat. Tobbet megtettem ezert a kutyaert, mint sok szulo a sajat gyerekeert, es ez ezentul is igy lesz. Tobbet nem figyelem ezt a kerdest, nem erdekel, hogy mit irtok. Biztos en vagyok a legrosszabb gazdi a vilagon a szemetekben, de ez egy percig sem erdekel, mert a kutyam hazajott HOZZAM amint tudott.

2017. febr. 14. 11:55
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy kiviszed a kertetekben azt már megszokta, az már nem új neki. Olyan mint egy nagy kennel. Valószínű már pár nap vagy egy hét után bejárta,megszokta.


És ha orvoshoz kell vinni,hogy viszed el? Rendelőbe pórázon kell tartani.

2017. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
46%
Örülök,hogy meglett!
2017. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Ha a kutyád szeretne és tisztelne elcsem ment volna.
2017. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
A szerelmed akinek letojod az igényeit, csak neked legyen kivel szórakozni... Undorító elmaradott paraszt vagy.
2017. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!