Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap lebénult a tacskóm....

Tegnap lebénult a tacskóm. Hogy segítsek?

Figyelt kérdés
Kapott szurit, azóta javult is az állapota. Viszont a jobb lábát még mindig húzza meg nehézkesen megy. Mondta az állatorvos, hogy tegyek törölközőt a hasa alá, úgy segíthetek neki. Esetleg valaki, aki járt már hasonló cipőben. Nektek mi segített? Masszírozás jót tesz neki? Ha igen, hogy csináljam? Elméletileg ez gerincsérv vagy tacskóbénulás.

2017. febr. 17. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
ha " elméletileg gerincsérv", akkor bármit csinálhatsz vele, csak műtéttel lehet helyrehozni.
2017. febr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A törcsis sétáltatás jó, én legalábbis láttam már tacskóbénulásos tacsit felgyógyulni úgy, hogy napi háromszor megfuttattuk ilyen módszerrel.

Alapvetően bízd a dokira, vagy ha szeretnél masszázzsal segíteni, akkor keress szakembert, biztos ami biztos. Kutyafizioterápia címszó alatt találsz olyat, aki ért hozzá :)

2017. febr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gerincsérv és a tacskóbénulás ugyanaz. Általában tacskóknál szokott előfordulni, azért nevezik így.

De a hivatalos neve porckorongsérv.


Az én vizsla keverék kutyámnak (köze nincs tacskóhoz...) tavaly nyár elején lett porckorongsérve. Lebénult mindkét hátsó lábára, megműtötték, de még mindig nem tud járni. Folyamatosan kapja a fizioterápiát, heti kétszer, én pedig naponta csinálom neki a szükséges gyakorlatokat, mégsem akar nagyon fejlődni. Szerintem sosem fog járni, bár az orvos, aki műtötte, bizton állítja, hogy fog.

Mi is törölközővel sétálunk, a két hátsó lába előtt, a hasa alatt szoktam átvezetni, és a két végét felül összefogom. A hátsó lábaira zoknikat szoktam gumizni, hogy ne sebesítse ki a beton.

Pisilni nem tud magától, nyomni kell a hólyagját naponta 3-szor. Emiatt vizeletpangása van, és a vizeletében olyannyira túlszaporodtak a bacik, hogy kéthetente véreset pisil. Antibiotikumot nyomjuk bele ilyenkor mindig, de már szinte az összes félére rezisztens lett.

Széklet csak úgy kipottyan, azt sem tudja irányítani.

Már kap mindenféle tablettát a gerincére és a hólyagjára is (Milgamma, stb.).


Mennyi idős a kutyád egyébként? Az enyém 4-5 éves. Szerintem örülj, hogy egyáltalán tud járni, kíméld őt nagyon. Lépcsőzés és ugrálás tilos neki.

Igen, keressetek fizioterapeutát, ő majd segít, hogy milyen masszírozási és tornáztatási lehetőségek vannak. Ezt sajnos nem tudom elmagyarázni, hogy hogy csináld a masszázst, te pedig csak úgy ne próbálkozz, mert kárt is okozhatsz vele, ha rosszul csinálod. Ezért kell a fizio.


Az állatorvossal is mindenképp konzultálj, hogy érdemes-e műteni őt vagy sem.

Ha még az sem biztos, hogy sérve van, akkor kell neki előbb röntgen és gerincfestés, vagy MR vizsgálat. A doki csak ezután tudja megmondani a tutit. Ha nem, akkor másik orvos.

Ha műtét lesz, akkor gyorsan meggyógyulhat a kutyus, főleg, mivel még most sem bénult le teljesen. A műtét csak segíthet.

Ha nem lesz műtét, akkor egész életében gyógyszereket kell szednie, hogy ne súlyosbodjon az állapota.

2017. febr. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A porckorongsérvnél azért nem jó, ha nem műtik, mert a szétroncsolódott porckorong folyamatosan nyomást gyakorol a gerincvelőre és a gerinc mentén futó idegekre. Ha ez így marad, akkor a kutyánál idegrendszeri problémák lépnek majd fel, még gyógyszeres kezelés mellett is, lásd pl. vizeletszabályozási nehézségek vagy pedig a mozgásszervrendszer bénulása.


Ahogy segíthetsz rajta:

-Megkérdezed a dokit, hogy érdemes-e műteni.

-Keresel egy fizioterapeutát, aki segít a kezelésben, akár lesz műtét, akár nem.

-Milgamma N kapszulát adsz neki rendszeresen

-Törölközővel sétáltatod, hogy kíméld a gerincét

*Itt nagyon fontos, hogy szintben legyen a gerince a sétánál, tehát ne emeld magasabbra a hátulját mint ahol az eleje halad, mert akkor lejt a gerince, és az nem jó. Vehetsz neki kis kutyacipőt hogy ne horzsolja le a lábát.

-Vehetsz neki kutyakocsit, és avval közlekedhet. (Ez a drágábbik megoldás, de hosszú távon megéri, a kutyának és neked is kényelmesebb és biztonságosabb lesz a séta. :) )

2017. febr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 18. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!