Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami bajom, ha meghara...

Lehet valami bajom, ha megharapott egy kutya?

Figyelt kérdés
Ma sétáltam közterületen, volt pár kutyasétáltató is. Egyszer egy kutya odajött hozzám. Nem provokáltam, megálltam, nem tettem hirtelen mozdulatot. De mégis a hátam mögé ment, és megharapta a combomat, de rendesen. A gazdái semmit sem szóltak, csak hogy ejnye bejnye kutyuli, szerintem nem is látták, hogy telibe harapott. Megnéztem, szerencsére nem annyira sebes, csak néha belenyilall a fájdalom. Lehet tőle valami bajom? És ha ugye közterületen voltunk, leszúrhattam volna a kutyát, amiért megtámadott? Ti mit tettetek volna?

2017. febr. 18. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bevan oltva veszettség ellen nem kell különösebben aggódni!

De azért én a helyedbe lehet benéznék a sürgősségire.

Egyébként én tuti nem hagynám annyiban az ügyet,legálabb annyit mondtam volna a kedves gazdiknak,hogy feljelentem őket!Mert ezért simán fellehetne!!Nem ismered esetleg őket valahonnan,nevüket nem tudod?Milyen fajta kutya volt?

Jobbulást kívánok!

2017. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Tetanusz fertőzést lehet tőle kapni, ha mély a seb, úgyhogy nézesd meg szerintem. Ezt a leszúrás dolgot meg nem értem, hogy hogy érted...
2017. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz, nehogy valami bajod legyen, jobb az óvatosság. Jobbulást!
2017. febr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
véresre mart? akkor irány a kórház! ha csak belilultál, akkor nem kell. leszúrni nem kell ezért a kutyát, de a gazdát simán leb*szhatod emiatt, és jogosan hívhatsz rendőrt. ha véresre harap, akkor kell az oltási könyve a kutyának. hülye voltál, hogy hagytad elmenni őket.
2017. febr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen megnézetném!

Ha tudsz róluk valamit,akkor jelentsd fel őket,ilyen kutyát nem szabad közterületre vinni!

2017. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Harapós kutyát közterületen szájkosár és póráz nélkül sétáltatnak? Azonnal rendőrt kellett volna hívni, vagy legalább egy fotót készíteni telefonnal hirtelen, hogy be lehessen azonosítani őket. Nem a kutyát kell leszúrni, hanem a gazdáját megszívatni, hogy tanuljon az esetből és máskor pórázon sétáltassa a kutyulit. A sebet pedig feltétlenül nézesd meg orvossal mielőbb!
2017. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Úristen.. hogy lehetnek ilyen köcsög állattartók? Az ilyennek nem való az állat, a gyerek meg pláne nem.

Kérdező szerintem nézesd meg azért mindenképp!!

2017. febr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem komoly a seb, akkor elég arra figyelned, nem gyullad-e be.Betadinnal naponta lekezelheted.

Persze, mehetsz orvoshoz is. Viszont ami ilyenkor vár rád, az az alábbiak:

Neked tetanusz és kérik a kutya oltási könyvét. Ha nem tudod felderíteni, kapod a veszettség elleni oltássorozatot.

Leszúrni nincs jogod még akkor sem, ha megtámad egy kutya. Eleve, amivel érezhetően megszúrhatnád, olyan kés nem is lehet nálad közterületen.

Található a neten bőven tanács a " mit tegyünk, ha megtámad egy kutya " témában.

2017. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Sajnos megszólalni sem tudtam a döbbenettől először, lassan reagáltam, már nem tudok velük mit csinálni, mire legközelebb odanéztem eltűntek :(
2017. febr. 18. 19:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha sebes lettél, azaz a bőröd megsérült, akkor ilyen esetben alap, hogy kapsz egy tetanusz oltást.

Ha nem tudod megtalálni a kutyát, pontosabban a gazdáit, akik az oltási könyvét bemutatnák, akkor elvileg veszettség elleni oltássorozatot is kellene kapnod.

Menj el orvoshoz.

2017. febr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!