Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit sportolnátok egy akitával?

Ti mit sportolnátok egy akitával?

Figyelt kérdés

Aki nem ismerné a fajtát

-erős a vadászösztöne

-makacs

-nehezen tanítható

-szeret szaglászni és üldözni/futni

-elég öntörvényű

-nem nagyon lehet olyat csináltatni vele amit nem akar



2017. febr. 19. 08:44
 1/6 A kérdező kommentje:
(Nem szánhúzó)
2017. febr. 19. 08:46
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Általában pont a fent leírtak miatt nem nagyon szoktak sportolni az akitákkal...

Agárpályán lehetne futtatni(vannak versenyek "sima" kutyáknak is), esetleg mantrailingezni, de ha elég elszánt vagy igazából bármit lehet vele csinálni.


Tudom, hogy kihúztad a szánhúzós sportokat, de ha valamiért lenne egy akitám, akivel nagyon akarnék sportolni, akkor cannicrossoznánk/bikejöringeznénk

2017. febr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem húztam ki a húzós sportokat csak sokan azt hiszik hogy az akiták is a szánhúzók közé tartoznak
2017. febr. 19. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Bowlingoznánk.
2017. febr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Coursing. De az neked nem sport.


Amugy a futas (ezen belul a kergetozes, amit ha akarsz ha nem, fogsz). vagy a bringa.

2017. febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
Tapasztalatból mondom nem igaz hogy nehezen tanítható. Flyball, canicross, bikejöring, mantrailing. Imádják. Szerintem a kutyàn úgyis látni fogod mihez van érzéke és mit csinál szívesen. Nagyon szeretik pl az orrukat hasznàlni. Őrző védőben is ügyesek. Válassz olyan kutyust akinek a szüleivel sportolnak.
2017. febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!