Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat olvastam a BARF (nyers)...

Sokat olvastam a BARF (nyers) etetésről, van Facebook csoportjuk is. Nem győzött meg igazán, sokan írják, hogy hány, öklendezik a kutya tőle, allergiás lesz stb. Sokan dícsérik is. De a táp sem jó szerintem. Adható kutyának vegyes étrendet?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy egyik nap jó minőségű táp, aztán nyers csirke, nyúl stb, kivéve sertés. Vagy inkább egyik nap táp, máskor főtt hús. Azért változtatnék, mert a 2 éves tacskóm nem annyira szereti a tápot. Viszont a főtt, nyers, vagy forrázott húst imádja.

Csak nyersre nem akarok átállni. Csak azt nem tudom, ha keverem az étkezést a fent leìrt módon, nem ártok-e?



2017. febr. 20. 09:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%
Az én kutyámnak a sima táptól megy a hasa ezért kap nyerset (húst, zöldséget, gyümölcsöt) is és akkor normális a széklete, sok tápot kipróbáltunk már, de nekünk ez a kevert étrend jön be szóval kutyafüggő (igazából a tenyésztő is így etet és nekem is ezt javasolta)
2017. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
84%
Életemben nem hallottam erről a dologról, csak most bukkantam rá. Igazából be kell vallanom, hogy még mindig nem sikerült rájönnöm, hogy mi a pontos lényege/értelme. Mamámék kutyája most lesz 19 éves, pedig egész életében csak tápot kapott meg maradékot és makk egészséges. A mi kutyáink is kicsattannak az egészségtől és a boldogságtól. Mindent szeretnek és megesznek. Szerencsére nem lesz bajuk semmitől:)
2017. febr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
77%

Nekem egy utcaról befogadott kutyusom van, és neki született kiskutyája ( ő már korcs, tudom mindjárt jönnek a lenéző elit személyiségek:)). Szóval lehet, hogy nekik ezért is nincs annyi bajuk, gondjuk, mint egy fajtiszta, tenyésztőtől származó kutyának. Ezzel persze senkit nem bántani szeretnék, egyáltalán nem volt célom semmi ilyesmi. Egyaránt imádok minden állatot:)) csak gondoltam leírom a tapasztalataimat én is.

Előző voltam.

2017. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó! A táp nem mérgező, nyugodtan lehet adni. De a barf sokkal természetesebb, szinte mindenki észrevesz pozitív változásokat, ha nyersre vált. Illetve sok kutyát komoly betegségekből kigyógyított. Ha a mamád kutyája 19 éves és jól van, az oké, de következtetéseket nem lehet levonni belőle.
2017. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!