Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is rossz nézni?

Nektek is rossz nézni?

Figyelt kérdés

Amikor bemegyek egy nagy áruházba (Tesco, Auchan) és elmegyek az állatos részlegre, és látom, hogy szegény "Morzsi" kutyának viszik a sz@rabbnál sz@rabb "kaját". Ilyenkor amikor ott vagyok, legszívesebben kivenném a kezéből! A másik az kisebb boltokban is előfordul (Penny, SPAR, Aldi, Lidl) h veszik töménytelen mennyiségbe a Pedigree termékeket, en meg csak ott állok és sajnálom a kutyust.

Ezzel persze senkit nem akarok megbántani, de olyan sokan nem ismerik a kutyák igényeit:(


2017. febr. 22. 00:03
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Jó nem a legjobb élelem, de amég mami és papi nyesedékhúsból készít magának pörköltet és veszi a tescós terméket magának, mert a nyugdíjból annyira futja nyílván nem fog a szeretett kutyájának (mert általában szeretik őket) 10000ezrekért táápot venni. Mi nem élünk rosszul, de annyira hú de jól sem, olyan átlagos 4 fős család vagyunk 2 kutyával. Sokszor magunknak is spáros, van amikor tescos terméket veszünk (nem minden árucikkből). Magunknak se tudjuk megvenni a legprémiumabb élelmiszereket ebből kifolyólag a kutyáinknak sem. Jelenleg az idősebb Brit Prémiumot a fiatal Happy Dogot és nyerset (ne szóljatok le nekünk ez az etetés vált be, mert ha csak tápot kap megy a hasa, így vegyesen kapja). Viszont, ha menhelyre viszek adomány tápot én is sokkal olcsóbbat viszek, mivel zsebpénzemből annyira futja, de ott örülnek neki, mert van mit tenni a kutyák táljába.
2017. febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább az a zavaró, hogy csak ezeket a fos minőségű tápokat árulják mindenhol, a normálisakat pedig csak netről lehet elérni. Mert azt senki ne mondja nekem, hogy pl a Pedigree olcsó... 700-900 forint kilója, pl a Brit Premiumnak meg 1000 forint körül és sokkal jobb minőség (ergo kevesebb is kell belőle a kutyának).
2017. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
95%
A pedigree és társai végterméke sokkal nagyobb és büdösebb, de ha ez titeket nem zavar mikor felszeditek akkor egészségetekre. Én is láttam már mikor a kisgyerek az apukájával cipelt egy nagy zság pedigree tapot, hát én is elgondolkodtam egy kicsit hogy szegény kutya. Szerintem ha pl. Brit premiumot is lehete venni több helyen és nem csak rendelni, akkor talán többen azt vennék. Az meg hogy nincs hetente 10 000ft baromság... a 30 kilós kutyámnak 12 kilós minőségi tápot veszek 54€-ért (16 000ft) még csak nem is sima csirkéset és 3 hónapig vígan elvan vele. Akinek meg 2-3 havonta nincs 10-15 000ft-ja a kutyára az inkább ne tartson kutyát mert gondolom orvosra se lesz pénze ha még rendes tápra sincs.
2017. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Állatpatikában lehet venni prémium kutyatápot.
2017. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
98%
A Brit Prémiumnak (medium senior) 8600 körül van a 15 kilós zsákja... A Large Junior 9300 körül... Ergó még az 1000ft/kg-ot se kell megfizetni... Csak ez a táp nincs úgy a képünkbe tuszkolva, mint a cuki színes Pedigree és Chappy, aminek a végterméke is színes (régebben kipróbáltuk a pedigreet és amellett, hogy ment tőle a kutyák hasa, benne zöld és piros pontok voltak, amik más táp esetében nem voltak).
2017. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
97%
Én múltkor meg azt láttam hogy bio, fitness paleo méregdrága cuccokkal volt tele a kosár + 1 rekesz 1800 grammos Tesco gazdaságos konzerv. Na ott azért már nem tudtam olyan nyugodt lenni, de nyilván mindenki azzal etet amivel akar...
2017. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
48%
#13-as, mondd már el légyszi, hogy melyik az a táp amiből 150 g a napi adagja egy 30 kilós kutyának?
2017. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

A Pedigree és társai jelentősen drágábbak és rosszabbak, mint a közép kategóriás premium tápok többsége! Persze nem az ár/kg-ban, hanem a havi fogyasztásban. Hisz mivel főleg gabonát tartalmaz, valódi tápanyagot pedig alig, így sokkal többet kell belőle adni a kutyának.


Akinek meg nincs pénze etetni sem az állatát, az miért tart kutyát? A kutyatartás nem kötelező, de felelősséggel jár, és drága hobbi!

2017. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

#17

Itt az emlegetett táp: [link]

15 kg = 8390 Ft (azaz 559 Ft / kg)

Etetési útmutató: [link] (halványan, de látszik, hogy egy 30 kilós kutyának 256 grammtáp kell naponta)


15 kg 7690 ft

1 kg az 1000 gramm

15*1000 = 15 000 gramm

15 000 / 256 = 58,58 nap

Azaz ez a tápmennyiség kb 2 hónapra elegendő.


Most nézzük a Pedigreet: [link]

15 kg 7990 ft

Napi adag 30 ilós kutyának: 335 gramm

15 000 / 335 = 44,78 nap


És az összetételről még szó sem esett:

- Pedigree: Gabona, hús és állati melléktermékek (18%, többek között 4% csirke a barna darabkákban) / fehérje: 21%

- Brit: Csirkehús 41% / 25%


Akkor most mi is a drága meg melyik a jobb?

2017. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
17# select gold, bárányos halas táp, burgonyával, gabona nélkül. A kutyám akita, naponta 2x eszik. Heti 1x neki főzött húst vagy maradékot kap. Jó súlyban van, nem sovány.
2017. febr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!