Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is rossz nézni?

Nektek is rossz nézni?

Figyelt kérdés

Amikor bemegyek egy nagy áruházba (Tesco, Auchan) és elmegyek az állatos részlegre, és látom, hogy szegény "Morzsi" kutyának viszik a sz@rabbnál sz@rabb "kaját". Ilyenkor amikor ott vagyok, legszívesebben kivenném a kezéből! A másik az kisebb boltokban is előfordul (Penny, SPAR, Aldi, Lidl) h veszik töménytelen mennyiségbe a Pedigree termékeket, en meg csak ott állok és sajnálom a kutyust.

Ezzel persze senkit nem akarok megbántani, de olyan sokan nem ismerik a kutyák igényeit:(


2017. febr. 22. 00:03
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
91%

utolsó az, hogy milyen minőségű táppal etetjük a kutyáinkat az nem "divatfüggő". Sose volt "trend", hogy a tescos vagy auchanos tápot kell adni nekik, mert az mekkora jó. Ha ezen a vonalon szeretnél maradni akkor a táp vs. barf ami inkább ez a kategória. DE ebbe ne menjünk bele.

Anna mi is elkövettük azt a hibát, hogy chappyvel és darlingal etettünk vagy ami éppen megtetszett az állateledelesnél (kicsi voltam és az utca végére én jártam az állateledeleshez) De jó pár éve áttértünk dog chowra utána nem sokkal pedig Brit Premiumra és mellé, ha hús/tészta/rizs marad, akkor azt megkapják, nyilván nem óriási mennyiségben. De a beaglek jó egeszségnek örvendtek, sajnos az egyik már nincs köztünk tavaly 12 éves elment ( az etetésnek ehhez semmi köze nem volt, inkább a 3 babézia nyírta ki szegény szervezetét, pedig használtunk kullancsriasztót...). A másik most tavasszal lesz 13 éves és úgy néz ki és úgy viselkedik, mint egy 5-7 éves kutya.

2017. febr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
43%

Ez a barf téma is csak nemrég terjedt el ezen az oldalon. Egy éve még nyoma sem volt.(lehet h felmerült pár kósza kérdés, de csak az utóbbi időben írtak ki sok barfogós kérdést :D)

(Mi is olyan kajával etetünk amit szívesen esznek, többek közt nyers hússal. Ha szereti és láthatólag nem is árt neki akkor rendben van.)És egyébként a kutyatartók közt is ugyanúgy megvannak a divatok mint az élet más területein.

2017. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
Csak csendben megjegyzem, hogy lehet hogy nem a Pedigree a legrosszabb minosegu kutyatap. Ha egy FUGGETLEN labor tesztelne a kutyatapokat, akkor sok erdekes dolog derulne ki. Nem emlekeztek a joghurt-botranyra? Mindenki meg volt gyozodve hogy a Danone a legjobb minoseg, aztan a kettos dupla vakteszten kiderult, hogy a Danone a vizsgalt hat fajtabol a hatodik :))) pedig a legdragabb, es mindenki azt hitte, hogy akkor biztos az a legjobb, mert ra van irva hogy x% blablabla es bufizos defendusz es izeee. Aztan az elemzesekkor kiderult hogy alig tartalmaz tejtermeket, viszont rengeteg kukoricakemenyitot es jopar kemiai anyagot. Szoval, en nem vagyok benne biztos, hogy az ar-ertek arany szerinti rangsor szerint sajnalni kell a kutyakat, akiknek Pedigree jut...
2017. febr. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
#33 tele van gabonával, színészekkel, es mindenféle szeméttel, amire a kutyának abszolút nincs szüksége, és csak kikakija...
2017. febr. 23. 02:19
 35/40 nemma ***** válasza:

"Ha egy FUGGETLEN labor tesztelne a kutyatapokat, akkor sok erdekes dolog derulne ki. "


Ja, a NÉBIH sűrűn teszteli az ilyen dolgokat:

[link]

A lap alján letölthető az Excel


Habár ez nem azt mérte, hogy a kutya mennyire szereti, hanem, hogy mit tartalmaz.

2017. febr. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Azért ez a lista korántsem tükrözi a valóságot. Nagyon sok táp hiányzik...
2017. febr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
A NÉBIH tesztje gyakorlatilag azt vizsgálja, hogy megfelel-e a termék az előírásoknak és a beltartalma egyezik-e a ráírtakkal, magyarul nem vert-e át a gyártó. Ez ténylegesen egy minőségi jellemző és örül is az ember, ha ezt teszteli valaki, de ez nem az a minőség, ami alapján tápot választ az ember, ugyanis az arról szól, hogy mik az összetevői, ezzel a NÉBIH nem foglalkozik, mert nem lenne értelme, mindenki döntse el, mivel eteti a kutyáját.
2017. febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

"Az a baj ha lennének a polcokon akkor is 2xes árakon minta neten es akkor azért nem vennék.. ."


Miért a Pedigreet és társait nem árulják drágábban az üzletekben mint neten? Dehogynem. Így is majdnem ugyan annyiba kerül, akkor nem az a 200-300 forint különbség lesz a döntő, ha a jobb minőségűből eleve kevesebbet kell adni (nagyobb a tápértéke), meg a tudat, hogy nem szeméttel etetem a kutyám...

2017. febr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 nemma ***** válasza:

Persze, ez a lista mát majdnem 2 éves, és csak a boltokbam kapható tápok voltak benne, de ha egy termék itt rossz pontoto kapott(szennyeződés, rossz állag, nem megfelelő arányű összetevők) akkor abból következik, hogy az nem jó.

Ebből azt lehet megtudni, hogy mit NE vegyünk, nem pedig azt, hogy mit vegyünk.

2017. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

38-as ma direkt megnéztem az árakat. A gagyi tescos 200 ft/kg a pedigree a legdrágább de nem éri el az 500 ft- öt ennyiért milyen jó tápot lehet adni? Amivel én etetek annak 1400 kilója.. . De szerintem a brit prémium is 700 ft.


De mindegy is mert akinek nincs pénze rosszat fog venni akinek meg van és nem törődik a kutyajaval annak meg úgyis mindegy.

2017. febr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!