Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is rossz nézni?

Nektek is rossz nézni?

Figyelt kérdés

Amikor bemegyek egy nagy áruházba (Tesco, Auchan) és elmegyek az állatos részlegre, és látom, hogy szegény "Morzsi" kutyának viszik a sz@rabbnál sz@rabb "kaját". Ilyenkor amikor ott vagyok, legszívesebben kivenném a kezéből! A másik az kisebb boltokban is előfordul (Penny, SPAR, Aldi, Lidl) h veszik töménytelen mennyiségbe a Pedigree termékeket, en meg csak ott állok és sajnálom a kutyust.

Ezzel persze senkit nem akarok megbántani, de olyan sokan nem ismerik a kutyák igényeit:(


2017. febr. 22. 00:03
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Vettünk már mi is hú de márkás kutya kaját a két sztaffinknak. Olyan büdös volt, hogy szó szerint a kutyának sem kellett. Maradunk a jól bevált csirkehúsnál. A szárazra rá sem néznek! Mi is megvesszük a tescos konzervet, végszükség esetére. Én sem eszem homárt osztrigával. Amellett mindent megkapnak amire szükségük van. Kedves kérdező, nem tudhatod ki mit miért tesz (vesz). :-)
2017. febr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem rossz nézni, legalább állatoknak való kaját vesznek. Még mindig jobb, mint disznóként moslékkal etetni őket. Majd ha kihal az a generáció, aki maradékon tartja a kutyáját, mert "a szomszéd "labradorja" (ami nyilván nem az) 10 évig elélt rajta és milyen jó súlyban volt" akkor lesz változás ezen a téren is. Ilyen állattartási kultúrával, ami itt van az a legkisebb gond, hogy pedigrét esznek a kutyák.
2017. febr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rossz nezni, de en ilyenkor arra gondolok, hogy regen en is ezekkel etettek, mert nem tudtam, hogy rosszat csinalok vele. Nyilvan miutan rajottem, valtottam premiumtapra, de igen, evekig szar tescos meg sparos kajakat evett. Sajnalom is, de mar vissza csinalni nem lehet. Ezek az emberek se akarnak feltetlenul tosszat a kutyajuknak, csak nem eleg az ismeretuk. A draga dolog meg nem igaz, ha mi 12 kg-os tapot veszunk, akkor az napi szinten 90!!! Ftra jon ki. Akinek nincs mindennap 90 forintja az meg ne tartson kutyat, mar bocsanat.
2017. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
46%

Ha te azokat a kutyákat sajnálod,akik amúgy lehet,hogy tök boldogak,csak épp minőségi tápot nem esznek,akkor nem ajánlom,hogy kimenj egy gyepire,menhelyre.

Hallotál te már a galgókról,vagy akár arról,hogy Magyarországon milyen állatkínzások mennek végbe?Láttál már csontsovány éhező kutyát romos udvaron,2 méteres láncon?

Kicsit álomvilágban élsz,mert a rossz bánásmód nem ott kezdődik,hogy a kutyát nem a legjobb tápokkal eteted.Elárulok egy titkot.A kutyákat sem érdekli,csak legyen kaja.Nem azt mondom,én se Tescos szarral etetek,de ismerek olyat aki igen,mert nem teheti meg,hogy drágábbat vegyen.És olyat is ismerek,aki maradékkal etet,és a kutya köszöni szépen,egészséges,tíz év plusszos(utcáról befogadott),boldog.


Nagyon el van itt magától szállva pár ember.Azt rossz nézni,ha egy kutya csontsovány,ha sosem futkározhat szabadon,ha sosem viszik sétálni.De hogy valaki azért sajnál egy kutyát,mert Pedigreet eszik...

És?Mindenkinek a maga dolga,közel sem állatkínzás,mert a kutya megeszi azt is,a Happy Dogot is.

2017. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
85%
Jó, most lehet a nagy rossz mellett a kérdező kérdése csak egy apró rossz. Lehetne még ezt fokozni egészen az afrikai éhező gyerekekig meg a globális felmelegedésig, tudjuk. De abban a szituációban amit leírt, ott és akkor, az nem egy pozitív dolog, hogy rossz minőségű táppal etetnek egy kutyát. Persze attól még lehet boldog. Ahogy egy kisgyerek is élhet boldogan attól, hogy a szülő mekis kajával eteti minden nap (mert ezek a szupermarketes tápok kb olyan minőségűek). Jó lenne, ha lennének a polcokon normális tápok is. De hát ez van...
2017. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 nemma ***** válasza:
31%
Wow, mi ez a Pedigree ellenesség? Biztos nem az a legjobb minőségű állateledel, mert vannak nála sokkal drágább termékek is, amit nagyrésze hús, de itt úgy látom, hogy az emberek az olcsó Tescos kutyakajához hasonlítják.
2017. febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek van sok pénze. Bár tény hogy pl a fressnapfban kapható "gagyibb" tapok is sokkal jobban ezeknel és olcsóbbak is. Persze fresi sincs mindenhol.
2017. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Szerintem sokan rossz irányból közelítettétek meg a dolgot. Hagyjuk most azt, h ki van rakva az udvarra, láncon van stb. En arra a szitura gondoltam, h "áhh ez is jó neki!" tehát tudja h nem a legjobb lenne rá kerete h megvegye a jobbat, de nem teszi. Es ez elsősorban véleményem szerint nem az átlag emberek hiábaja. Hanem a gond ott van, h britet, Josera-t es hasonló jo ar-értek arányú tapok nincsenek a polcokon. Egészen biztos vagyok benne, h sokkal elterjedtebb el lennének, es többen is vennék őket.
2017. febr. 22. 21:25
 29/40 anonim ***** válasza:
Az a baj ha lennének a polcokon akkor is 2xes árakon minta neten es akkor azért nem vennék.. . Most nézd meg pl a royal árát neten teljesen normális árban van boltban horror. Eukanuba, hills, purina mind drágább a polcokon. És nem 100 ft-tal.
2017. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
8%
nemma ilyenek ezek a divatok, ahogy az emberi táplálkozásnál is vannak vegetáriánusok, paleósok meg a franc tudja mik, úgy a kutyák táplálásánál is van mindenféle "egyigazüdvözítő" divat
2017. febr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!