Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem merem elengedni a kutyámat...

Nem merem elengedni a kutyámat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig az erdőbe megyünk sétálni, és van egy nagy rét, ahol el szoktam engedni futkározni. Sajnos hívásra nem jön, úgy tesz mint aki süket, pedig próbáltam már mindent ( jutalom falat ha jön, dicséret) nem hat semmi. De magától vissza jön mindig pár perc múlva. De az a pár perc félelemmel telik, pedig tudom legbelül hogy visszajön. Nagyon félek, hogy egyszer elveszítem. De muszáj elengednem, mert imád futni, a futás a mindene, imádja követni a szagokat. ( Vizsla) Ti mit javasoltok?

2017. febr. 22. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
kutyaiskola. Mert ez így veszélyes, elszalad egy állat után vagy elcsavarog valami szag után és lehet akkor láttad utoljára.
2017. febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem vidd el a kutyát kutyaiskolába és megtanítják arra hogy vissza jöjjön , és te is megtanulod hogy kell kezelni ezeket a helyzeteket.
2017. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Járunk jelenleg kutyaiskolába, szocializáció miatt.
2017. febr. 22. 18:02
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Ne engedd el,amíg nem hívható be bármilyen körülmények között.

Megjegyzem,hogyha behívható sem engedheted el.

Elrettentésként, pont a napokban lőtt ki egy vadász egy kutyát.Nem egy ilyen eset volt már.

Ha póráz nélkül elcsatangol kicsit messzebbre tőled,akkor simán kilőhetik sajnos.

Vagy ha tegyük fel rátámad valakire/valamire téged vesznek elő.

Szerintem ne engedd el a pórázról.Ha mégis,akkor legyél a pár méteres közelében és mindig tudd behívni.

De egyébként pórázon ha van,úgy tudsz vele futni.

2017. febr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen a futást próbáltam már, de az a baj neki az nem elég, ő sokkal gyorsabban fut. De igazatok van,akkor inkább nem engedem el, futunk akkor a kertben.
2017. febr. 22. 18:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudnátok még valami tanácsot adni hogyan fáraszthatom még ki?
2017. febr. 22. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod apportírozni, hogy ne csak úgy fusson, hanem legyen valamiért futnia, amit visszahoz. Ebben az esetben az Ő érdeke is, hogy mielőbb visszatérjen. A kertben gyakorolhattok (ha van), illetve beszerezhetsz egy hosszabb 5m-es pórázt is.


Esetleg megtaníthatod kerékpár mellett közlekedni, így ő tud az Ő tempójában menni, míg te sem maradsz nagyon el :).


Sok sikert!

2017. febr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
apportírozni szoktunk a kertben, agilityzni is, meg eldugok neki valamit, ő megkeresi:) de az apport a réten, erdőben nem menne, megérez valamit, ő fut :D
2017. febr. 22. 18:18
 9/9 aperitif ***** válasza:
100%

Előre bocsájtom, hogy baromi rossz gazda vagyok, soha nem tudtam kutyát nevelni. A szerencsém az volt, hogy hihetetlen jó természetű kutyát kaptam a sorstól.

A lényeg: ha elvittem sétálni, és egy beépítetlen területen elengedtem, akkor az enyém is megsüketült, hiába hívtam, a füle botját sem mozdította. Ilyenkor azt csináltam, hogy egyszerűen hátat fordítottam neki, és elindultam visszafelé. A kutya 10 másodpercen belül már a sarkamban loholt.

Természetesen a megoldás az iskoláztatás, meg a következetes nevelés, de addig, amíg ezekkel nem érsz el eredményt, megpróbálhatod a fenti módszert.

2017. febr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!