Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
sportos életvitelhez kellene, jönne velem túrákra, hatalmas kertben lenne lovak marhák mellett. olyan kutyára lenne szükségem aki lovastúrák alkalmával kíséri több 10 kilométeren keresztül a lovasokat, kitartó nem fut el a vadak után (tudom ez nevelés kérdése is) hűséges, bátor,jól bírja a szélsőséges időjárást és megvédi a gazdáját. pl egy több napos túra alkalmával ha a szabadban éjszakázunk. milyen fajtát fagy fajták keverékét ajánljátok?

2017. febr. 22. 22:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
hát szerintem ilyen körülmények közé egy husky jó lenne, csak a nyári meleggel gyűlik meg a baja. Makacs viszont nem az a vadászós fajta mert nem arra van tenyésztve, hűséges és bátor is, akár még meg is véd. Kitartó, imád futni.
2017. febr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Border collei, ő jól bírja a szélsőséges időjárást (nyáron ha extrém meleg van meg lehet nyírni) és a mozgásigénye is nagy. Ahogy az első írta a husky is jó választás lehet, csak a nagy melegben oda kell rá figyelni (bár ez általában a többi kutyára is igaz)
2017. febr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
Honnan vettétek a kutyát? Normál esetben nem lenne szabad büdösnek lennie. Jó van egy tipikus kiskutya szaguk, de az nem kellemetlen (legalábbis az én németjuhászomnak nem volt az). Tiszta rendes helye volt a tenyésztőjénél.
2017. febr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Elmész egy menhelyre vagy szétnézel a Facebookon, leírod az igényeidet és majd ajánlanak neked egy gazdira váró kutyát. Mert amiket leírtál, arra egy sima keverék kutyus is megfelelő.
2017. febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
sejtettem hogy egy állatbarát ökob*zi is idekommentel egy menhelyes dumával
2017. febr. 23. 09:33
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De baz, a keverék tán nem kutya?? Ha egyszer fingod nincs róla milyen kutyát akarsz... És én vagyok az ökob...?? Hol élsz te, komolyan... Felteszel egy kérdést, kapsz választ, akkor ne legyél már felszínes tajparaszt pcsa.
2017. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
0%
szerintem rottwilert
2017. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Ez csak nekem nem stimmel kicsit? Le állatbarát ökob*zizol valakit (ami már eleve 0 IQ szintre vall) aki segíteni akar neked. Neked vannak lovaid, marháid és kutyát akarsz, akkor gondolom neked is állatbarátnak kéne lenned, vagy nem? Csakhogy egy állatbarát nem fog le ökob*zizni valakit aki ugyanúgy szereti az állatokat. Tehát valószínűleg te nem rajonghatsz különösebb képpen a kutyákért. Én imádom a kutyákat, ugyanúgy szeretem a keverékeket is mint a fajtatisztákat és azt tartom, hogy aki nem bír ugyanúgy szeretni egy keveréket, mint egy fajtatiszta kutyát annak nem is való kutya, mert érzelmileg nem elég fejlett hozzá. Plusz a leírásodból látszik, hogy nem azért akarsz kutyát, mert tényleg szereted őket, hanem használni akarod. Inkább nem ajánlok kutyát neked, nem való hozzád semmilyen. Plusz alap dolog, hogy ma már egy kutya senkinek nem akadály, nem állítja meg a rossz szándékú embereket. Egyszerűen megmérgezik vagy lecsapják, és , mint lovas ember, borzasztó veszélyesnek tartom a kutyával való lovastúrát. Nem egyszer ijedt már meg alattam a ló úgy, hogy kiugrott a kutya egy túra alkalmával a bokorból a ló meg elindult én meg a földön végeztem. Azóta a kutya otthon marad, nem jön túrára, vele külön megyek a saját lábamon. Viszont én azért tartok kutyát, mert szeretem és még így is sokszor nehéz vele együtt lenni. Szóval én ajánlok neked egy tök jó kis plüsskutyust, inkább maradj a marháknál.

Üdvözlettel:

Egy másik állatbarát ökob*zi

(Ja és bocsi, nem sikerült vele megbántanod szerintem senkit sem :D )

2017. febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Roti semmiképpen sem.

Husky sem :D

Mi a baj a keverékkel?

2017. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
88%

mért lettem leszavazva?

most légyszives szavazzatok fel, hogy ne legyen rossz a statisztikám

előre köszi

2017. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!