Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményeket szeretnék kérni...

Véleményeket szeretnék kérni (kulturáltan) a kutya szabadon engedésével kapcsolatban. Bővebben lent (? )

Figyelt kérdés

Szóval az én kutyám lakásban él velem, és nagyon nagy mozgásigénye van. Ha nem fárasztom le, és nem hagyon neki otthon rágható tárgyat, rágja a bútoraimat. Ezért minden reggel és délután a közeli utcákon szoktunk sétálni kb 1 órát. Ilyenkor szabadonengedem, ugyanis csak úgy képes levezetni az energiáit. Úgy gondolom, hogy elég illedelmes kutya, mivel útkereszteződésnél hívószóra lábhoz jön és leül, és csak akkor megy át az úton, ha megengedem. Nagy távolságokról 80%-ban visszajön, ha hívom, kivéve, ha kaját talál.


A gond ott kezdődik, amikor jön szembe egy másik kutya a gazdijával. Ilyenkor nagy boldogsággal odarohan a kutyához és körbeugrálja, vagy szaglássza, de olyat is szokott csinálni, hogy lehasal, és álló fülekkel megmerevedik (ilyenkor nem tudom elhívni szinte sehogy se), aztán amikor 10 méternél közelebb ér a kutya, ráspurizik és morogva elkezd játszani vele, mégha az nem is akarja. Sokan esetleg megijedhetnek ettől, hogy morog? Mert ő nem azért morog, mert veszélyes, ugyanis ő egy barátságos, félénk menhelyi kutyuska, aki általánosságban fél a többi kutyától. De nem mindig tudom, hogy a gazdi szereti-e, ha odamegy játszani a kutyám (hiszen kell a pórázos kutyáknak is a szocializáció), vagy nem. Tudom, hogy elvileg tilos szabadonengedni, de nála semmit sem ér a séta, ha pórázon van.


Szerintetek mi a legcélszerűbb nevelési módszer a kutyámmal szemben? Hagyhatom, hogy odafusson más kutyákhoz szocializálódni, vagy kössem meg mindig pórázra ilyenkor?



2017. febr. 24. 09:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
"Sajnos a kutyám nem mer odamenni más szabadon futkározó kutyákhoz, főleg, ha többen vannak. Csak az utcán mer kezdeményezni." - ez esetben szocializációval foglalkozó kutyasulit javaslok, ahol megtanul kutyát között is "üzemelni".
2017. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én nem örülök ha odarohan hozzánk egy kutya hisz nem tudom mik a szándékai. Ha el akarod engedni keress egy parkot vagy kutyafuttatot ahol mindenki szabadon van ez mindenképpen így fair és ideális. Ha egy porazon lévő kutya akarna akkor se tudná rendesen játszani.
2017. febr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én ugyan ezzel küzdök, juhász kutyám van panelban és elhatároztam, hogy póráz nélkül fogom sétáltatni, most lesz 2 éves, ivartalanított, domináns, kanokkal agresszív kan kutyesz. Sokan úgy gondolják, hogy pórázon nem történhetnek bajok....hát de. Velünk rengetegszer előfordult már, hogy pórázon, kérdezés nélkül odaengedték a kis pinanyalókat a kutyámhoz, mikor mondtam, hogy ne, és akkor fel volt háborodva, hogy mivel a kis szar elkezdett acsarogni, morogni, meg támadta az enyémet, Ő meg visszatámadt és persze a kicsi került szarba. Póráz nélkül sokkal fegyelmezetebb, sokkal jobban figyel, ugyanis a póráz csak kerjeszti benne a feszültséget, mostmár eljutottam odáig, hogy póráz nélkül vissza tudom hívni ha elindul egy kutya felé, kanokkal való kommunikációjából annyit engedek, hogy megszagolják egymást és már megyünk is, mielőtt baj lenne, kis kutyákhoz egyátalán nem negdem oda, ugyanis 26 kg az enyém a picik meg max 10 kg, nem egy súlycsoport és amúgy sem tud normálisan játszani a kis kettyós! :D Nekünk nagyon jót tett a kutyasuli, csak ajánlani tudom, de ha nincs rá mód hogy elvifdd, akkkr vigyél a séták alkalmával jutifalatot, mindíg dícsérd ha bejön hozzád, főleg ha kutyáktól jön vissza hozzád, cseréld ki a motivációját a kutyáklról a jutifalatra, meg ha gondolod, leget venni 10-20 m-es futtató pórázt, mondjuk azzal necces az utcán menni :D Ja nálunk azért is nagyon nehéz, ugyanis rohadt kutya és ember mániás, ha már valaki rámosolyog, már megy is oda puncsolni, annyira cuki, hogy még senki nem vette rossznéven a közeledését, persze nem engedem oda akárkihez, csak akin látom, hogy akarja :D Sok sikert, nem lesz könnyű, de ha következetes és szígorú vagy, ha azt mondod gyere akkor oda is kell menni, ha meg nem, megfogod és "odaráncigálod" magadhoz! :D És legyen nálad jutalomfalat, mindíg dicsérni, de ha rosszat tesz, büntetni. :)
2017. febr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"juhász kutyám van panelban és elhatároztam, hogy póráz nélkül fogom sétáltatni, most lesz 2 éves, ivartalanított, domináns, kanokkal agresszív kan kutyesz. "



"odaengedték a kis pinanyalókat a kutyámhoz"


"Póráz nélkül sokkal fegyelmezetebb, sokkal jobban figyel, ugyanis a póráz csak kerjeszti benne a feszültséget, mostmár eljutottam odáig, hogy póráz nélkül vissza tudom hívni ha elindul egy kutya felé",



Aztarohadt...Ehhez is csak gratulálni tudok. Ahelyett, hogy TE megtanulnád helyesen alkalmazni a pórázt (mert MIATTAD hülye pórázon), inkább póráz nélkül viszed, annak ellenére, hogy ELISMERED, hogy kanokkal agresszív. A kiskutyákra tett megjegyzésed is "fenomenális".

2017. febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Egy szóval sem mondtam hogy hülye pórázon, gyönyörűen sétál pórázon, csak feszéjezi amikor kutyákkal ismerkedik. Igen elismerem agresszív volt, és igen én basztam el, de nem mondja nekem senki hogy az ő kutyája tökéletes, mondjuk aki fél más kutyáktól, vagy emberektől, megkergeti a kocsikat, megigatja a gyerekeket, megijed a leeső tárgyaktól, vagy szédszedi a lakást ha egyedül van.....sorohatnám, ezekért a problémákért mind mi vagyunk, gazdák a felelősek. És is belátom elrontottam a kutyám, kezdő kutyás vagyok, nem tudtam mit szabad és mit nem szabad megengedni a kutyának és itt az eredménye, de szakértőkhöz fordultam. Már 2 kutyasulit végigcsináltunk, 2 vizsgán túlvagyun, most jön a 3., a kutyám már 90%-ban engedelmes, 10 %-ban kamasz kan kutya :D Kutyáktól el tudom hívni, ha köcsögöködni akar leállítom,de akkor mégis mit csináljak ha nénike jön cuki-mukikával aki a bokámig sem ér, és mindja hogy jaj de aranyos, okos jólnevelt kutya idejöhetnek ismerkedni, mire mondom hogy nem kellene, de csak jön, a mini raptor meg csak ugat, vicsorog, acsarkodik az enyémre?! Sajnos az iyet még nem viseli el, de meg is értem, de attól még kezelem. 2 évés fiatal kutya, sok mindent kell még megtanulnuk,de hát van rá még vagy 10 évünk. És sajnálom hogy leszóltam a kiskutyákat, de nekünk azokkal van a legtöbb problémánk, merthogy mindenk kiskutyakoplekszusa van az 100%. :D
2017. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
És bocs a helyesírási hibák miatt, mobilról írok. :D
2017. febr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!