Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk,nagy a kert is.Kint lenne egy kutyaháza.Naponta suli előtt elvinném félórát sétálni,aztán iskola után játszanánk és elvinném kb. félórára,aztán lecke írás után egy óra,vagy kettő.Hétvégén pedig elvinném kutyasuliba,meg a parkba,ha nagyobb lesz a közeli erdőbe.Sokat foglalkoznék vele.

2017. márc. 1. 20:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ilyen feltételek mellett sok kutyafajta között válogathatsz. Én berni pásztort vagy pulit vennék csak kinti kutyának. Mozgásigényük közepes, (a pulié nagyobb) a hideget jól viselik. Ha nincs pénzetek tenyésztőre, vagy a szüleid nem akardak 100.000 Ft feletti összeget kiadni, akkor keverék. De nem fajtajellegű keverék, azok a legbetegesebbek, hanem sokgenerációs keverék, vagy 2 fajta jól látható keveréke.
2017. márc. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2017. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért a közeli erdővel vigyázz, újabban nagy divatja van a kutyakilövéseknek!


Ezekkel a feltételekkel elég sok kutyafajta közül válogathatsz. De arra számítanod kell, hogy ez nem csak 1-2 éves program suli után, meg hétvégenként.

Nekem német juhászom van, én erre a fajtára esküszöm. Okos, értelmes, imád tanulni és az ember közelében lenni. Bár én munkakutya vérvonalból választottam, így folyamatos lefárasztást igényel testileg is és agyilag is. Ha valóban rendszeresen foglalkozol vele és nem csak fellángolás, akkor tényleg bármelyik fajta (vagy akár egy mentett keverék is) jó választás lehet.


Egyébként én a másik kutyámat úgy választottam, hogy szétnéztem a menhelyen. :) egy percig sem bántam meg, német juhász keverék ő is. Ugyanolyan értelmes, okos, szeretnivaló kutty mint a másik.

2017. márc. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
24%
Nekem gyönyörű fajtatiszta Goldiem van. Jártam vele oviba és most járunk iskolába. Nagyon okos és barátságos. Ő a család kis szerelme. 30ezer forintért vettük, nem törzskönyvezett de attól meg goldiek a szülei. Nem értem miért kell ilyen sznobnak lenni. A kutya nem tudja hogy milyen papírjai vannak, ő csak szeret, játszik és mindnet megtesz a gazdinak.
2017. márc. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
37%
nem mind 1 hogy van-e papírja vagy sem mert a papíros kutyák szúrve vannak, sokkal kisebb az esélye az örökletes betegségeknek amik általában 3-5 évesen jönnek elő, addig a gazdi tökre azt hiszi hogy hú mekkorát spórolt, persze olcsó kutya akad olcsó orvos már nem.
2017. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!