Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mien állatot ajánlanátok...

Tamás kulik kérdése:

Mien állatot ajánlanátok nekem? (leirás lent)

Figyelt kérdés
Sokat keresek nagy az udvarom és tudnék velük foglalkozni

2017. márc. 4. 10:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%

Inkább leszek én a bunkó paraszt, mint hogy még egy Husky/NJ kerüljön a fajtamentőkhöz. Az hogy egyszerre akar három új állatot magához venni az nem tájékozatlanság hanem meggondolatlanság, felelőtlenség. Arról ne is beszéljünk, hogy nem tud dönteni két fajta között így mindkettőt akarja. Ha a két kutya bármiben hasonlítana akkor azt mondanám oké, legyen. De küllemen kívül alig hasonlít egymásra a két kutya, teljesen más a természetük és igényeik. Ebből arra következtetek, hogy nincs tisztában sem a kutya tulajdonásgaival, sem az igényeivel és azzal sem, hogy ő mit tudna nekik nyújtani ellenben jól néznek ki. Persze azzal semmi gond nem lenne, ha nincs tisztában egy fajta jellemzőivel és szeretne érdeklődni utána, de a kérdező ennek leghalványabb jelét sem mutatta. Továbbmegyek, a #6os válaszoló feltett egy értelmes és fontos kérdést, hogy mit tudna nyújtani a kutyának, valamit meséljen magáról, ha már segítséget kért hogy segíteni tudjanak neki. Ha erre nem az lett volna a válasz, hogy akkor vesz mindkettőt, hanem értelmesen leírja, hogy szeret sportolni, futna a kutyával, napi x órát tudna velük tölteni stb. akkor a válaszok is segítőkészek, normálisak lettek volna. Persze ha az ember nem tud kommunikálni ne várjon csodát.


Ettől függetlenül továbbra sem ajánlom sem azt, hogy egyszerre több kutyát/macskát vegyél. Sokkal nehezebb lesz megnevelni, egyszerre úgy sem fogod tudni vinni kutyaiskolába mindkettőt. A helyedben egy NJ-al kezdenék (feltételezzük, hogy meg tudsz adni számára minden szükségest) és ebből is inkább a hobbi/show vonallal, de ezt rád bízom. Ha alkalmasnak érzed magad egy munka vonalú NJ nevelésére akkor azt is bevállalhatod, de értelem szerűen ő sokkal több foglalkozást, sportot igényel. Ha úgy érzed, hogy a NJ megfelelően szocializált, jól képzett akkor fontolóra veheted a Husky-t, mivel így már lesz egy jól nevelt kutyád ami sokat segít a másik kutya nevelésében. A macskát pedig még a kutyák elött beszerezném, hogy legyen otthonos neki már előre a terep mielött a kutyák érkeznek.


Német Juhászkutya árak: 80-120 000 Ft között vannak Mo-n.

Szibériai Husky pedig 150 000 Ft és fölfele. Én Oroszországból hoztam a sajátom ott sem sokkal drágábbak (+posta) de sokkal jobb vérvonalú munka kutyák vannak, nekem pedig erre kellett. Ha esetleg erre adnád a fejed tudok segíteni benne.


Továbbá mindenképp érdeklődnék a helyedben tenyésztőknél, már csak azért is, hogy mikor van alom de magáról a fajta jelleméről és az ő véleményéről.

A negatívumokat félretéve próbáltam a kérdésedre válaszolni, de ha úgy teszed fel a kérdést hogy már a kérdés megírásához nem veszed a fáradtságot és konkrétan leírod mit szeretnél akkor más se fog komolyan venni/válaszolni.

2017. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
ink maradj csentben neked nem mind1 hány állatom lesz? nálam maradnak örökre és kész jó helyük lesz itt meglesz a kutyasuli a játék a 2x séta/nap nagy udvar kényelmes ágy jó minőségű táp a házba is bejöhetnek meg játszok velük napi 1-2 órát
2017. márc. 4. 20:40
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Látom teljesen fölösleges volt megpróbálnom segíteni, menthetetlen vagy. A kutyákat viszont most már még jobban sajnálom. Amúgy meg ne csodálkozz, hogy senki nem vesz komolyan egy olyan embert aki a saját nevét is kisbetűvel írja le és egy mondatot nem tud leírni helyesírási hiba nélkül.
2017. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Sokallatosgazdi ***** válasza:
0%
Dehogy nem lehet rajta segiteni. Mondtam neki, hogy ivartalanitani kene a kutyat, mert sok betegseget előzhet vele meg. Elfogadta, hogy jó akkor ivartalanitva lesznek.
2017. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!