Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan akadályozzam meg hogy...

Feketeruhasember kérdése:

Hogyan akadályozzam meg hogy kárt tegyen a nagykutya a kiskutyában anélkül hogy folyamatosan ott lennék mellette vagy bezárnám?

Figyelt kérdés

Mamámnak van egy nagytestű(legalább 40 kg) keverék kutyája. Az egy ivartalanított kan. Egy ismerős költözés miatt nem tudja hová vinni a kutyáját(több ok miatt). Mama befogadná a kutyát a sajátja mellé. Ez egy kistestű(max 10 kg) keverék, ivaros kan.

Ma találkoztak először. Mindkettőn póráz volt. A kiskutya ügyet sem vet a nagyra, a nagy viszont szagolgatja, és megy utána folyamatosan. A kiskutya viszont van hogy odakap neki amitől viszont a nagynál is elszakad a cérna és vicsorogva nekimegy...Na most az a probléma hogy azt azért nyilván nem akarja senki hogy széttépje a kicsit, a kicsinek viszont nagy a szája, nem tudja hány kiló, könnyebb lenne ha szépen hagyná magát és nem amperkedne a naggyal. Felügyelet nélkül nem mertük így együtt hagyni őket, mert ha nem húzom szét őket akkor nem tudom mi lett volna a kicsivel.

Beszéltük hogy majd megint találkozzanak később, de szerintem ez így önmagában azért kevés, mert a kutyáknak ki kell alakítaniuk maguk között a rangsort, ez másképpen nem megy. De hogyan engedjem ha nem vagyok biztos benne hogy a nagy nem rángatja meg túlzottan? Így akárhányszor találkoznak a kicsi akkor is ilyen lesz, meg a nagy is, amíg nem tisztázták az erőviszonyokat.


Mit lehet tenni? Az a baj hogy nagyon jó megoldás nincsen mert ha nem lehet oda szoktatni akkor megy a menhelyre, de az meg ugye nem a legjobb..oda kéne szoktatni a másik kutyához békességben.


2017. jan. 25. 17:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ja igen, a találkozás a mamánál volt. De elvittük őket sétálni is, aközben nem foglalkoznak egymással...

Az is nehezíti a dolgot hogy a kiskutya nem tekinti gazdájának a mamát csak a sajátját így amikor ott volt az udvarban és a gazdi a házban akkor végig ott ült az ajtóban és várta hogy jöjjön..Nyilván ez egy rossz élmény neki, de sajnos ha nem akarja a menhelyen végezni akkor alkalmazkodnia kell.

2017. jan. 25. 17:29
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A nagy kutya mennyire van szocializálva más kutyákkal (séták során mennyit találkozik idegen kutyákkal és hogyan viszonyul hozzájuk)? Mert ha kimaradt a szocializáció, akkor először ezt kell orvosolni, és utána befogadni új kutyát, különben valószínűleg nem fogja eltűrni.

Ha ez megvan, akkor is először semleges helyen kell összeismertetni a két kutyát, tehát nem a meglévő kutya területén.

2017. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt, hogy természetesen az új kutyának is megfelelően szocializáltnak kell lennie, emellett ivartalaníttatni sem ártana.
2017. jan. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Séták során ha találkozik más kutyákkal, akkor nem viselkedik agresszíven, legalábbis amíg a másik kutya nem esik neki addig biztosan nem. Volt egy másik kutya is ami nővéreméké volt egy kis szapis palotapincsi(vagy annak hazudott) azzal sem volt gond, de ő nőstény volt, és hiába csipkedte nem támadt vissza egyszer sem. Itt viszont ugye más a helyzet.
2017. jan. 25. 17:38
 5/16 A kérdező kommentje:
Az ivartalanítás meg fog történni. Amúgy az ilyen szempontból annyira számít(kérdezem).
2017. jan. 25. 17:39
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Volt már nálunk is hasonló! És nagyon jól mondod, ki kell alakítaniuk a sorrendet, "össze kell barátkozniuk".

mondjuk itt azért erősen problémás, hogy mindkettő kan. Vagy az volt! :)

Én azt javasolnám, hogy minél többször "szülői" felügyelettel engedjétek össze. Szokják egymást.

A kiskutyák hülyesége, hogy állandóan pörögnek. Persze, ezzel is lehet kezdeni valamit, de inkább a nagyot kellene fékezni. Ha a kicsinek megmarad a torka 2-3 hétig, akkor már nem lesz baj velük. :)

2017. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De úgy húztam le róla a nagyon, attól félek kettéharapja. Az a kérdés hogy ilyenkor vajon tanúsít némi önkontrolt és nem az a célja hogy megsemmisítse a kicsit vagy kinyírná-e? Én nem értem ez a kis hülye miért csinálja ezt..jobban járna ha szépen elfogadná hogy akkor szagolgatja a nagy amikor épp kedve van. De nem merem együtt hagyni őket, te mernéd? És mi van ha megnyúvasztja?
2017. jan. 25. 18:00
 8/16 A kérdező kommentje:
De én nem is ott lakom, mamám meg 70 éves, alapból nem tud parancsolni a saját kutyájának sem. Azt hiszi elég csak szeretne meg etetni a kutyát..Így most én mit csináljak? Dolgozni járok, meg iskolába, ismerősöm házából hamarosan mennie kell a kutyának mert jönnek az új lakók és nekik nem kell..mi legyen akkor vele?
2017. jan. 25. 18:03
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor megdöglik.


Vagy megszokja vagy nem. Lehet, hogy úgy tűnik megszokta aztán széttépi 1 hónap múlva. Nem tudom, hogy nagymamád mennyire ért a kutyák neveléséhez...

2017. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Ha a nagymamád a saját kutyájának sem tud parancsolni, akkor jó vége semmiképp nem lesz a dolognak. Nevelni is kell őket, nem elég csak etetni. Az ismerőseid oldják meg ahogy tudják, ha már ilyen felelőtlenek voltak (egy költözés szerintem nem indok arra hogy megváljak a kutyámtól).
2017. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!