Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rengeteget ugat, mit tegyek?

Rengeteget ugat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy tacskó ivartalanított kan kutyánk. Alap parancsokat ismeri, végre is hajtja, behívható, okos kutya, csak ez a rohadt ugatás.... Minden nap játszom vele, hetente átlag 3-4 séta van, emellett hatalmas terület áll rendelkezésére otthon, társasága is van egész nap, mégis mindenre ugat. És ezt szó szerint értem. ha elmegy egy ember az utcán ugat. Ha elrepül felettünk egy madár ugat. Ha két utcával arrébb becsuknak egy ablakot ugat.... Éjjelre már nem is lehet kint hagyni, mert ugat megállás nélkül :( Sajnos a napokban kaptunk az egyik szomszédtól egy névtelen levelet (mert gerince ugye nincs, hogy elénk álljon) hogy vagy hallgattassuk el, vagy vigyük el a kutyát, nehogy "véletlenül történjen vele valami" Tanácstalan vagyok, beszéltem már kiképzővel, azt mondta fárasszuk le. A közelben lakik, együtt mentünk túrázni. Az ő kutyája kidőlt, pihent mikor visszaértünk, A miénk 2 perc pihenés után, már rohant hátra ugatni :( Próbáltuk a kizökkentést, kavicsos palackot odadobni, egyszerűen arrébb ugrik, és ugat tovább. Egyszer apu már mérgében a cipőjét vágta hozzá, azt is csak megnézte, hogy mi "ment neki" aztán ugatott tovább, hiába szólunk rá. A másik két kutyánk csak akkor ugat, ha pl jön hozzánk valaki, vagy kint az utcán kutyát/macskát látnak, de akkor is csak pár percig. Féltem őket, és nem tudom mit csináljak :( Légyszi valaki adjon valami tanácsot :(

2017. márc. 7. 09:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Amikor a másik egyből kidőlt azért van mert emi energiát nyert azt ledolgozta. A tieteknek meg van bőven mit ledolgozni, mert alig viszitek. A másiknap pl 1 órányi séta kell minden nap, a tiednek 40 perc. Akkor a tied azt a három napi nem sétát elraktározza és utólag kéne ledolgozni.
2017. márc. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Vegyél neki ugató nyakörvet! Sürgősen! Nem a leghumánusabb megoldás, de jobb, mintha ne adj Isten megmérgeznék.
2017. márc. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Én megpróbálkoznék a minden napos, több órás sétával, ahol szaladgálhat és játszhat más kutyákkal is. Neki valószínűleg nagyobb az energiája és mozgásigénye mint a többi kutyátoknak, ezért a lehető legtöbb mozgást kell neki biztosítani.
2017. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ennél többet nem tudjuk vinni. A 3-4 séta, pedig nem pár percből áll, hanem átlag 15 km alkalmanként.

Gondolkodtam már a nyakörvön, de eddig soha nem használtunk ilyet. Melyik a legjobb fajta?

2017. márc. 7. 09:50
 5/15 A kérdező kommentje:
Illetve nem lesz tőle baja?
2017. márc. 7. 09:51
 6/15 anonim ***** válasza:
30%
Ha heti 3-4-szer el tudjátok vinni, a többi nap miért nem? Mást nem tudtok csinálni, ha a kutya igényli, akkor igényli. Humánusabb megoldás minden nap szánni rá egy kis időt, mint ugatásgátlót rátenni.
2017. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mert dolgozunk mind3an.
2017. márc. 7. 10:12
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Megoldás:

- mindennapi lefárasztó séta, gondolom, nem 0-24 órában dolgoztok mindhárman. Érdemes más kutyásokkal összejárni, ahol játszani is tud a kutyákkal, ez jobban fárasztja, mint a sima séta.

- ha nincs a kutya felügyelet alatt, tartsátok bent a lakásban

- ha otthon vagytok és ugat, nem hozzávágni kell valamit (mivel az nem volt hatásos), hanem tereljétek a figyelmét fegyelmező gyakorlatokkal. Ugatásból behívás, ül, fekszik, figyel (rád), stb.

2017. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ugatás közben akármit csinálok, nem lehet kizökkenteni, épp ez a baj.

Egyébként meg, a munkabeosztása mindhármunknak 12es, ezért csak így tudjuk a sétákat megoldani.

2017. márc. 7. 10:24
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
A tacskó szeret ugatni. Nekünk is volt. Vannak kifejezetten ugatós fajták. Nehéz őket leszoktatni. Miért nem nézted meg a fajta jellemzőit vásárlás előtt ?
2017. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!