Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újabban szinte állandóan ugat...

Újabban szinte állandóan ugat a kutyám?

Figyelt kérdés

Lassan 6 éve találtuk az utcán, és befogadtuk a kis keverék, tacskó méretű, szuka kedvencünket. (ivartalanítva van) Azelőtt nem volt gond vele, csak akkor ugatott, ha volt más kutya/ló/macska az utcán, de amúgy nyugodt és csendes volt.

Viszont az utóbbi kb. fél évben vettük észre azt, hogy néha mintha megőrülne, rohangál fel alá a kerítésnél, és ugat. Volt olyan, hogy nem volt semmi mozgás, semmi nesz az utcán, de ő fel alá rohangált. Azt hittük, hogy valami egér vagy ilyesmi zavarhatta, ami a kerítésen kívül volt.

De éjjel sem csillapodik. Minket és néha zavar, de ami a probléma az az, hogy már egyre több szomszéd panaszkodik.

És nem csak a kerítésnél ugat, fel alá rohangál és folyamatosan ugat. A szomszédok szerint nappal is, mikor mi nem vagyunk otthon, ezt csinálja.

Illetve, amit szintén néhány hónapja kezdett el csinálni: alapvetően kinti kutya, de van bent az előszobában egy ágya, és amikor nappal otthon vagyunk, és mínuszok vannak, illetve éjjelente is mindig bent volt/van. Eddig nem volt vele gond, átaludta az estéket, sosem jelzett, hogy vizelnie kell vagy ilyesmi. Viszont az utóbbi időkben éjjel sem hagy minket, nekiáll bent ugatni, kaparja az ajtót, amíg ki nem engedjük, és akkor folytatja az udvaron a fel-alá rohangálást és ugatást.


Alapvetően barátságos mindenkivel, olyan szinten, hogy még a csontot is ki lehet szedni a szájából, nem morog. Nem értjük mi lehet. Kutyaháza, játékai vannak, vize, ennivalója is van mindig, az udvarunk nagy, tehát nincs "beszorítva" egy kis lyukba..


Tanácstalanok vagyunk, hogy mit lehetne tenni. Hiába szólunk rá, ugyan úgy ugat tovább. Volt, hogy a szomszéd kopácsolt ki a saját ablakán éjjel, de akkor sem hagyta abba.

Kellemetlen már napi szinten hallgatni a szomszédokat.


Mit lehet tenni? Van kennelje a kert végében, de az nem olyan nagy méretű, hogy egész napokon, egész estéken ott legyen, nem lenne szívem több órára oda bezárni. Annyi, hogy mivel hátul van, nyilván halkabb az ugatása, de nem szeretném őt oda bezárni fél napokra (míg dolgozunk), illetve egész estékre....


Kinek volt hasonló tapasztalata a kutyájával? Mit tett, mit lehetne tenni?


2017. jan. 25. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Azt nem írtad le, hogy mennyit sétáltatjátok. Ha unatkozik, nincs lefárasztva napi szinten, akkor ez az oka a folyamatos ugatásnak.
2017. jan. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Mennyit foglalkozol vele egy nap? Mennyi ebből a séta, a nevelés és tanítás és mennyi a játék?
2017. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, eszembe is jutott, hogy kimaradt a séta. Napi szinten van sétáltatva, minden este fél-1 órát minimum kint vagyunk vele. Nyáron többet is. Van itt nem messze egy mező, oda is el szoktunk menni szinte 2-3 naponta, olyankor "futtatva" van, dobáljuk a labdát, botot, mi is szaladgálunk és akkor fut velünk ő is.
2017. jan. 25. 14:47
 4/9 A kérdező kommentje:
Amikor otthon van valaki, akkor állandóan foglalkozunk vele. Ilyenkor télen amint hazaérünk, szinte egyből beengedjük, gyakran valaki odaül hozzá és csak úgy simogatja, én néha szoktam próbálkozni az "itt a piros hol a piros" játékkal ahol kis csont alakú kutyakeksz a tét, bár nem igazán köti le.. :D Mivel talált kutya, ezért nagyon ragaszkodik hozzánk, és mi is imádjuk. Ketten vagyunk a párommal, és olyan, mintha ő lenne a gyerekünk, tehát nincs elhanyagolva. Sőt, erős túlzással körülötte forgunk. :D Imádjuk, játszunk vele, sétáltatjuk, neveljük (pl. tudja, hogy bent nem szabad vizelni vagy piszkítani, megtanulta azt, ha ki kell mennie, akkor jelezzen az ajtónál nekünk. általában nyüsszögni szokott az ajtóban állva, onnan tudjuk, hogy mosdó probléma van. :D)
2017. jan. 25. 14:52
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

a mi kutyánk is kinti kutya, mindenkit megugat...a postást, a szomszéd nénit, engem mikor hazajövök, anyát, rokonokat szóval bárkit...

mi 12 év után se tudtuk leszoktatni erről, persze este a legrosszabb, ilyenkor mindig kimegyünk hozzá és jól leszídjuk...sajnos nem tanulta meg hogy miért szídjuk le.. :D

2017. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a nagy kutya mellett van egy puli. Benne van már a korban szegénykém. Hajnalban ennek is szokása, hogy nekiáll mondani a magáét a kerítésnél. Nem is ugatásnak nevezném, hanem ütemes vakkantás jellegű. Egy párszor már beígértem neki, hogy szólok a szomszédnak (vadász), de nem vett komolyan. :)

ilyenkor ha félkómásan kimegyek és baromira fülelek, akkor szoktam olykor hallani kutyákat. Szerintem velük "beszélget" a maga módján.

2017. jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az erről való letiltásban eddig mit próbáltatok? Büntettétek ezért? Az ugatás egy önmegerősítő viselkedés, magától nem fogja abba hagyni. És mimél tovább vártok vele, annál nehezebb lesz a leszoktatás erről.
2017. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es:

Ilyenen már gondolkodtam én is.

De két dolgon fent akadtam:

- Nekem is, a kérdezőnek is idős kutyája van. Azt már azért nehéz átprogramozni.

- Miről szoktassam le!? Az a dolga, hogy jelezzen. Ezt még én sem tudom, hogy következetesen hogyan lehet "büntetni" azért, hogy az egyik ugatás jó, a másik nem.

- A kis kutyák meg ráadásul erről híresek.

2017. jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyá5 az élete végéig lehet nevelni, tanítani, "átprogramozni". Ez nem kifogás, hogy idős. Mellesleg hat-hét évesen nem is idős, pláne egy kiskutya.


Az állandó, ok nélküli ugatás nem jelzés, hanem hiszti vagy berögzött rossz szokás. Jelzés az, amikor jön a postás, a kutya ugat, elmegy a postás és a kutya már nem ugat. Mellesleg ekkor is lehet azt mondani, hogy hagyja abba az ugatást. Nem az ugatás gyökeres kiírtásáról van szó, hanem a kontrolljáról.


A kiskutyák egy részét valóban jelzésre találták ki, de fentebb már volt szó arról, hogy mi a jelzés és mi a frusztrált, ideges állapot miatti fölösleges ugatás. Ami a kutyának sem jó.


De persze lehet hallgatni ezt, széttárni a kezeket és sopánkodni a dolgon, de a szomszéd feljelentése jogos lesz. A kutya lemérgezése pedig ilyen esetben esélyes. Valahol érthető is (félre értés ne essék, nem értek vele egyet!), hisz a gazda többszöri szólásra sem tett semmit.

2017. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!