Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rengeteget ugat, mit tegyek?

Rengeteget ugat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy tacskó ivartalanított kan kutyánk. Alap parancsokat ismeri, végre is hajtja, behívható, okos kutya, csak ez a rohadt ugatás.... Minden nap játszom vele, hetente átlag 3-4 séta van, emellett hatalmas terület áll rendelkezésére otthon, társasága is van egész nap, mégis mindenre ugat. És ezt szó szerint értem. ha elmegy egy ember az utcán ugat. Ha elrepül felettünk egy madár ugat. Ha két utcával arrébb becsuknak egy ablakot ugat.... Éjjelre már nem is lehet kint hagyni, mert ugat megállás nélkül :( Sajnos a napokban kaptunk az egyik szomszédtól egy névtelen levelet (mert gerince ugye nincs, hogy elénk álljon) hogy vagy hallgattassuk el, vagy vigyük el a kutyát, nehogy "véletlenül történjen vele valami" Tanácstalan vagyok, beszéltem már kiképzővel, azt mondta fárasszuk le. A közelben lakik, együtt mentünk túrázni. Az ő kutyája kidőlt, pihent mikor visszaértünk, A miénk 2 perc pihenés után, már rohant hátra ugatni :( Próbáltuk a kizökkentést, kavicsos palackot odadobni, egyszerűen arrébb ugrik, és ugat tovább. Egyszer apu már mérgében a cipőjét vágta hozzá, azt is csak megnézte, hogy mi "ment neki" aztán ugatott tovább, hiába szólunk rá. A másik két kutyánk csak akkor ugat, ha pl jön hozzánk valaki, vagy kint az utcán kutyát/macskát látnak, de akkor is csak pár percig. Féltem őket, és nem tudom mit csináljak :( Légyszi valaki adjon valami tanácsot :(

2017. márc. 7. 09:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
tacskó keverék csak ez lemaradt, és talált, nem vásárolt kutya.
2017. márc. 7. 10:36
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Jó, de van benne tacskó vér. Akkoris szeret ugatni. Nekünk csivava-tacskó keverék volt. Már annyi elég volt az ugatáshoz, hogy valaki pár másodperccel többet áll a bejárati ajtónk közelében, meglátott egy madarat az ablakban vagy az utcáról behallatszott valami neki nem tetsző hang.
2017. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12

Nekem meg spitzem van (tk-s), akik híresen ugatós kutyák, az enyém mégis néma mint a sír. Na akkor most mi van? :)

2017. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az ugatásból meg kellene tanulnod kizökkenteni. nem csak próbálkozni, hanem valóban kizökkenteni! Ha eddig nem ment, akkor vagy rossz oldalról, vagy nem elég erősen, határozottan próbáltad.

Az ugatás önmegerősítő viselkedés. Ha nincs több időd a kutyád lefárasztására, nevelésére, akkor én is a nyakörvet javaslom.

2017. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Lepontoztatok a nyakörvvel, pedig ha már fenyegetik a kutya életét, akkor oda azonnali megoldás szükséges, hiába fogja a gazdi elvinni jó hosszú sétára, pár óra pihi után ismét lelkesen csaholni fog, a szomszéd meg arra gondol, ezek b!sznak rá, hogy más nem tud pihenni. Mi is átestünk ezen, és a nyakörv igenis bevált, először folyamatosan rajta volt, aztán rajta volt elem nélkül, most meg már nem kell egyáltalán. Azonnali és hatásos megoldás kell neki, hát ez pont olyan. Mi van, ha még 1-2 hétig próbálkozik, sikerrel is járhat, de a szomszéd ráun, bedobál egy kis mérget. Lehet, hogy az összes kutyát temetheti!
2017. márc. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!