Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fenyeget a szomszéd a kutyus...

Fenyeget a szomszéd a kutyus éjszakai ugatása miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szomszéd lassan zaklat kutyánk ugatása miatt. Ám a mi kutyusunk még ugatni is lusta, csak akkor kezd rá, ha az utca összes többi ebe rázendít. Amúgy a hangját sem hallod. Szomszéd a jegyzővel fenyeget. Hozzá kell fűzni, hogy a másik szomszédot a kakas kukorékolása miatt zaklatta. Ő elcserélte a kakast, én a kutyust nem szeretném, mit tegyek?

2017. márc. 9. 09:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem a jegyzőtől félek, az egy teljesen nyugodt, szinte néma kutyát fog találni. Nappal sem ugat, kérdeztem a másik szomszédot, azt mondta nem igazán hallotta még. Csak idegesít a szomszéd beszólogatása, illetve nem szeretnénk ha elmérgesedne a viszony, de a kutyust is sajnálnánk, ha be kellene zárni.
2017. márc. 9. 18:40
 12/16 anonim ***** válasza:
10%
A garázsban nehogy beszívjon valami olyan levegőt, amitől rosszul lesz, netán elpusztul. Megkérdeztétek a szomszédot, hogy a többi kutya nem zavarja? De legyetek vele nagyon kedvesek, hátha akkor csökken az ő ellenszenve is.
2017. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
27%
9/12...a mi szomszédunkban egèsz èjjel és most már nappal is ugat a láncravert szerintem mára már idegroncs kutya. Már gondoltam szolok az állatvédőknek. Egy percet se foglalkozik szerencsetlen kutyával. Nagyon igazad van. Nekünk már egy perc nyugtunk nincs. Igy nem lehet dolgozni...alvás nélkül szinte.
2017. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
9-es vagyok: Készíts különböző időszakokban felvételeket, hogy láncon él egy vég nélkül ugató, szerencsétlen kutya. Ezt juttasd el állatvédőknek és a jegyzőnek. Előbb a jegyzőnek.
2017. márc. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen mindegy, hogy néha, vagy mindig ugat egy kutya. A "kóbor" macska pedig csak buta kifogása a tudatlan kutyás embereknek. (Különösképpen, hogy a macska az egyik leghasznosabb állat, ami a háznál lehet - ne felejtsük el ugyanis, hogy megöli a kártevőket!)


A szomszédodnak éjjel 10-től reggel 6-ig joga van a nyugodt alváshoz.


Volt már veled olyan, hogy nem hagytak napokig aludni? Nem? Akkor javaslok valamit! Kapcsolj be valami olyan hangot a lakásban, amit utálsz, amitől a falra tudnál mászni. Hallgasd mindig, amikor csak otthon vagy. Éjszaka is! Na, pontosan olyan irritáló némelyik ember számára a kutyaugatás.


És nem kifogás "az utca többi ebe". Mutass példát! A kutya falkaállat. Ha megneveled, akkor nem ugat éjjel! Saját tapasztalat.

2017. ápr. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
25%

#15-ös: Nekem meg pont a szomszédok macskáival van problémám. Hiába van állatvédelmi törvény, nem tartják be és a macskák állandóan átmászkálnak hozzánk a dolgukat elvégezni. Nálunk a kert fele gyümölcsfás/veteményes/szőlős, a macska ürüléke meg tele van olyan anyagokkal, ami a földbe kerülve a növény felvesz és ezáltal a termése is mérgezett lesz tőle. Az ember nem azért áldoz sok időt és energiát ebbe, hogy utána azt lássa, hogy a szomszéd macskája a paradicsomba dörgölőzik bele meg a szőlőre vizel, elég gusztustalan. Nem értem, hogyha van ma már mindenféle megoldás pl. láthatalan kerítés, akkor a gazdák miért nem éreznek felelősséget az állatuk iránt.


A kutyaugatás is ilyen. Én javasoltam egy korábbi kommentemben, hogy tegyen a kutyára ugatásgátló nyakörvet, de jól lelettem szavazva. Egyáltalán nem állatkínzás, olyan mint a lovaknak az elektromos kerítés. Lehet, hogy az elején nekimegy egyszer-kétszer és az picit kellemetlen, de mivel okos összeköti a dolgot hamar és utána nem megy neki. Ha csak éjszaka zavaró a kutyád, akkor elég lenne csak éjszaka rátenni. Gondolom ha a szomszéd elcserélte a kakasát azért, hogy ne zavarjon, akkor nem lehet annyira elvetemült ember aki csak kitalálná az egészet és azért mondaná a dolgot hogy kiszúrjon veled, hanem valószínűleg tényleg végiugatja a kutya az éjszakát.

2017. máj. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!