Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás beteg nyakú kutyával...

Bolhás beteg nyakú kutyával játszottak, lehet valami bajuk?

Figyelt kérdés
Voltunk a nagyszüleimnél a kislányommal (3) és a keresztlányommal (9) és kint játszottak az udvaron, nem is vettem észre, hogy szabadon van a kutya (mindig mikor itt voltunk eddig, meg volt kötve). Aztán mondta nagyim, hogy tavaly októberben kidörzsolte a nyakörv a nyakát, próbálták láncon kötözgetni neki, de leszedte. Ezért szabadon van azóta. Amúgy már nem egy nagy seb, de akkor is ott van még mert mindig kikaparja, meghát akkor is véres, gennyes(októberben láttam akkor undorító volt, büdös, gennyes)a lányom meg nyúl az arcához. Szerintem bolhás is mert láttam sokat vakarózni. Mikor megláttam, hogy kutyáznak behívtam őket, alaposan megmostam a kezüket +kézfertőtlenítő. Lehet valami bajuk? Aggódom :(

2017. márc. 11. 14:33
 1/10 anonim válasza:
100%
Ennyitől nem hiszem hogy bajuk lehetne a gyerekeknek. Viszont a kutyának járna egy orvos.
2017. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen.

Én a kutya miatt aggódnék inkább. Mekkora felelőtlenség. Ha már a gyerekekkel játszott, akkor nem agressziv. Minek van láncon tartva a szerencsétlen? Orvoshoz kellene vinni.

2017. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Remélem! Köszönöm!

Igen én is kérdeztem még októberben, hogy nem kéne-e neki, de mondta nagyi, hogy a faluba évente egyszer jön az orvos oltani és annyi. Ez egy 600 fős kis falucska, ahol az emberek 95%-a idős, orvos, bolt is azt hiszem 3 nap van egy héten.

De októberhez képest sokkal jobban van a kutya, már nem büdös, a seb is sokkal kisebb. Akkor csak feküdni bírt, most dzaladgál, játszik.

2017. márc. 11. 14:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En mielott bpre koltoztem volna egy 315-320 fos faluban laktam.

Nem volt allatorvosi rendelo, de barmi volt kihivtam az allatorvost. Igaz plusz 3000nel kezdodott, de kit erdekel ha a kutya egeszsegerol van szo?!

Tehat ez nem indok, hogy ne lassa orvos a kutyat.

2017. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha pedig betegek lesznek a gyerekek akkor csak nmagadat es a nagyidat hibaztasd.

Nem kell mindenkinek kutyat tartani.

2017. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2-es azért volt láncon mert ölte a csírkét, kacsát és ette a tojást. Volt egy másik kutyájuk, tavaly pusztult el, volt, hogy egy éjszaka alatt leöltek 30-40 csirkét, libát, kacsát, tyúkot. A szomszéd libáit.Elharapta a kisbárány gerincét. Az a kutya ebbe pusztult bele, valahova elszökött aztán megevett valamit.
2017. márc. 11. 14:49
 7/10 A kérdező kommentje:
Legközelebb ha megyünk inkább ki sem engedem a lányom, vagy megkérem, hogy kösse meg amíg ott vagyunk :( Remélem nem lesz bajuk :(
2017. márc. 11. 14:51
 8/10 A kérdező kommentje:
Csirkét*
2017. márc. 11. 14:52
 9/10 A kérdező kommentje:
Kislányom keze nagyon viszket és tele van piros pöttyökkel ez lehet a kutyáról?
2017. márc. 12. 06:32
 10/10 A kérdező kommentje:
* kutyától
2017. márc. 12. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!