Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig rombol a kutya a...

Zarra kérdése:

Meddig rombol a kutya a lakásban - ha rombol -?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 hónapos cocker spanim van. 2 hónapja van nálam, és semmit nem tett tönkre a lakásban. Nem rágott meg semmilyen bútort.

Ez így marad???

Van jön még a rombolós korszaka?

Köszi a válaszokat.


2017. márc. 12. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk sem rombolt. 8-13 hónapos korban van a "kamasz kor" de azt át lehet vészelni
2017. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én cocker spánielem szeretett a kertben ásni (főleg a növények tövénél). Egy ideig rágta a háza szélét, de arról szépen "leneveltem" azzal, hogy sok rágnivaló játékot kapott és ha észrevettem, hogy rágicsál, akkor megpróbáltam elterelni a figyelmét. És kisebb tárgyakat (zokni, papírzsepi, hajgumi, kesztyű, esetleg papucs) szeretett (még most is szeret) lopkodni, de csak elviszi ezeket, nem tépi szét őket.

De minden kutya más, elképzelhető, hogy a tiéd egyáltalán nem fog rombolni. Azért kamaszkorában majd figyelj oda, mert akkor feszegetik a határokat és lehet, hogy lesz egy-két csínye.

2017. márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor rombol a kutya, ha oka van rá, és addig csinálja, amíg meg nem szűnik ez az ok :) Ez kölyökkorban lehet pusztán annyi, hogy kölyök, később pedig lehet a kevés vagy nem megfelelő foglalkozás miatti unalom, vagy rangsorproblémák miatti stressz, esetleg a kettő együtt.
2017. márc. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az rnyemek kamaszkorban kezdték. Most hogy lassan betöltik az egy évet már mérséklődik és kimerül általában abban hogy lepakoljak a kanaperol a parnakat.


Korábban az asztallab a szennyestarto és a bambuszrolo bánta a tevékenységüket. Szóval minden ami fa. Én ha visszamennek az időben rengeteg perelt bor ragnivalot vennék.

2017. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint nem nyugodhatok még meg teljesen. Alig várom a kamaszkort :)

Az előző spanim darabjaira szedte a lakást, de ő sokat volt egyedül az elején. A mostani kis gengszter nincs annyit magára hagyva. Sok játéka van, imádja a préselt csontokat, szárított malacorrot, és egyéb Jack termékeket. Papucsot ő is lopkod, meg zoknikat :) Az előző spanim még 13 évesen is lopkodott játszásiból .. imádtam :)

2017. márc. 13. 07:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell neki sok játék, elég egy, amit szeret rágni. A többit el kell rakni, és csak akkor elővenni, amikor aktívan játszol a kutyával.

És persze érdemes kifárasztani egy nagy és aktív sétával egyedül hagyás előtt, akkor tutira aludni fog, nem rombolni :)

2017. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ameddig nem foglalkozol vele eleget mentálisan és fizikálisan. Érdekes rengeteg embernek munkavonalú kutyája sem rágja szét a házat, nemhogy társasági kutya stb.
2017. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok a "bosszúból elkövetett" csínyekről? Létezik? Vagy inkább az unalom viszi rá?
2017. márc. 13. 19:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Stressz az, nem bosszú.
2017. márc. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!