Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha kutyasétáltat...

Mit csináljak ha kutyasétáltatás közben összefutok egy olyan kutyával, aki támadni akarja az én kutyusomat?

Figyelt kérdés
Nálunk elég sok kutya van és van ahol ki tudnak ugrani a kerítésen, vagy átbújnak alatta stb. Nekem nagyon kedves kutyusom van, de hogyha vicsorogva ugatják attól mindig ideges lesz. És ha egy kutya meg akarja támadni, és én nem tudom megállítani azt a kutyát akkor baja esik.És akkor azzal fognak jönni, hogy biztos az én kutyám nem tud viselkedni, mert ő a harcikutya. És akkor én hiába mondhatom, hogy ő még a légynek sem árt.

2017. márc. 16. 18:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
12%

Én azt szoktam csinálni, hogy felmérem, hogy mekkora a kutya. Ha kisebb, mint az enyém, nemes egyszerűséggel leoldom a pórázt a kutyámról és hagyom, hogy had intézze el. Ha nagyobb, akkor pedig kiadom a "hagyd" parancsszót és imádkozom, hogy ne támadjon ránk, majd a jövőben másik utak után nézek.


Na persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy egy border colliem van, aki alapból nem tud nagy kárt okozni egy másik kutyában, de ennek a lehetőségét még tovább csökkentik az első 2-3 évében napi szinten használt teniszlabda és frizbi nyomai(le vannak kopva a fogai). Szóval, ha rá is fog a másik kutyára, nem tudja átharapni a bőrét és semmilyen fizikai kárt nem tud okozni benne :) De eddig a kis tacsiknak mindig elég volt, hogy a kutyám feléjük állt és így "ledominálta" őket :)

2017. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!