Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet egy kutyáról állapít...

Meg lehet egy kutyáról állapítani valahogy hogy fajtatiszta e?

Figyelt kérdés
Ha nincs törzskönyve

2017. márc. 16. 22:57
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy találó cikk erről:

[link]

2017. márc. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
98%

Nem minősül fajtatisztának, ha nincs törzskönyve.

Azt lehet megállapítani, hogy mennyire hasonlít az adott fajta standardjához küllemre.

Egyébként DNS vizsgálattal lehet megállapítani, hogy azok-e a szülei, amit mondanak, de ez baromi drága, értelmét nem látom.

2017. márc. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
2%

Meg, nekem olyan kutyám van, hogy volt törzskönyve, csak mivel az első gazdája meghalt, nagyanyja kezdte el gondozni a kutyát és úgy került hozzám, hogy az öregasszony annyira igénytelen volt, hogy száraz tésztát adott szerencsétlennek. De mondom, öregasszony is mondta, hogy kennelből vette az unokája.

Egyébként nagyon erősen látszódik rajta, hogy újfundlandi, de nem nagyon érdekel engem, hogy honnan van a kutya, 13 éves kutyánál nem fogok ezen rugózni, hogy van-e tk-ja.

Ja igen dns-hez meg, valahol olvastam annó, hogy az embernél kromoszóma számból adódóan 2.8 típus jöhet létre, kutyánál meg 50 valamennyi. Rókák érdekes mód ugyan úgy kutya/medve félék, de nem tud szaporodni a két faj, ahogy a medve a kutyának a 2. unokatestvére, ő sem.

2017. márc. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen egy törzskönyv nélküli kutya is lehet fajtatiszta, csak ez ritka (az kell, hozzá hogy 100+ ezres törzskönyves, de kidobott kutyák találkozzanak)... De lehet, mivel ez biológiai és nem jogi fogalom.

Az más kérdés, hogy tk nélkűl igazából bizonyíthatatlan, még dns tesztel sem ellenőrizhető.

De ettől még objektíve' fajtatiszta, nem kell ahhoz hogy ezt tudja róla bármely ember is a világon.

2017. márc. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. márc. 17. 07:47
 16/33 anonim ***** válasza:
21%

Na akkor ezt hallagssàtok.

Volt egy ismerősöm,német juhász tenyésztő volt. Igen, rendes tenyésztő. Már pont abba akarta hagyni a tenyésztèst, mert vidékről Pestre akart költözni a csalàdja miatt. Na és ekkor véletlenül besikerült egy utolsó alom. Mivel ők màr nem voltak tervben, törzskönyv nélkül, 4.000 forintért "àrulta" őket. Mi ebből az alomból vettünk egy kutyàt. Na ekkor mi van? Ő is csak egy "keverék" mert nincs törzskönyve, hiàba mindkèt szülője törzskönyves tenyészkutya??

2017. márc. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
64%
pontosan 16. ő is csak fajtajellegű keverék. Ezen mit nem lehet elfogadni?
2017. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
24%

De genetikailag fajtatiszta. Jogilag keverék!


Mit nem lehet ezen érteni?

2017. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
25%
Engem pl egyàltalàn nem érdekel hogy jogilag milyen kutya, én tudom hogy genetikailag fajtatiszta, a többit le..szrom.
2017. márc. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 bollocks ***** válasza:
97%
Ezzel semmi gond, csak éppenséggel a fajtatisztaság jogi fogalom, a biológiában (állatrendszertan) nem értelmezhető. Szóval törzskönyv nélkül a kutyád fajta jellegű keverék. Pont.
2017. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!