Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám tegnap megtámadott...

A kutyám tegnap megtámadott egy macskát azóta bekattan ha macskát lát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval a macskának nem lett baja de a kutyámnak ez olyan buli hogy ha macskát lát belefeszül a pórázba és se hall se lát mást csak a macskát, ha rászólok nem figyel a rántásra sem reagál és a kajára sem figyel. Eddig is húzott ha macskát látott de nem ennyire és simán ki lehetett zökkenteni. Szerencsére csak akkor van baj ha látja, ha nem akkor semmi, viszont más idegesítő mert sok a macska errefelé. Mit tehetnék?

2016. okt. 23. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha látja a macskát és feszül, "rúgd" meg az oldalát (szóval, ne erőből, csak érintsd meg a lábfejeddel/térdedde - attól függ mekkora eb - a horpaszát, ha nem működik akkor egy picit erősebben de ne okozz fájdalmat)


Ez a legtöbb esetben kibillenti a kutyát a fókuszból, amint nem a macskára figyel erélyesen tiltsd.

2016. okt. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindent kipróbáltam amivel csak ki tudom zökkenteni, pökés, oldalba rugás gyengén(nem konkrét rúgás de erősebb mint a kézzel bökés),kaját dugtam az orra alá (ez működik ha kutyát lát), rászóltam, megrántottam de semmi. Lehet egy idő után nem lesz neki érdekes, ez előtt sem volt nyugodt ha macskát kátott de most durvább
2016. okt. 23. 19:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valahol a közeletekben sétál a macska, akkor mondjuk megállsz és megvárod, amíg odébb áll. Utána indulsz tovább a kutyával, ha felpörög, rászólsz és addig toporogtok egy helyben, amíg vissza nem vesz egy kicsit.


Ha meg ül a macska mondjuk egy kertben és esze ágában sincs megmozdulni, akkor te mész távolabb a kerítéstől, ha kell, elvonszolod a kutyát. Nyakörvénél megfogod és elvezeted pár méterre, erővel.


Nem ártana gyakorolni tisztes távolságból (kertben ülő, mindent letojó macskával ezt lehet)a "hagyd" vezényszót. Olvass utána, hogyan kell tanítani.



Nekem terrierem van, eleinte ha macskát látott pórázos séta közben, teljesen megőrült, szétszedte volna. Hiába volt messze a macska. Elértük, hogy ha póráz nélkül sétálunk és odakeveredik 5-6 méteres távolságba egy macska, akkor a kutya szuggerálja de simán le tudom hívni róla. Közelebbi macskával még nincs tapasztalat (remélem nem is lesz).

2016. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#1 ez Césár Milán trükk ugyi?

Különben tényleg müködik, legalábbis a sorozatban.

2016. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Inkább ne adjatok ilyen tanácsokat, hogy rúgja oldalba a kutyáját. Egy spániel talán "kizökken" tőle, de egy harciasabb kutyával ilyet eljátszani baromi veszélyes lehet azon felül, hogy még jobban bepörög a kutya tőle.
2016. okt. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, nem Caesar-tól tanultam ezt a módszert.


Nekem is "kemény" kutyám van, roti-németjuhász, eszébe sincs megkapni (plusz nem is tenné meglepetésből, ez nem olyan szituáció)

2016. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem harcias csak nagyon oda akar menni. Ne egy ilyen őrjöngő fenevadat képzelj el. Nagytestű kölyök, eszében nincs megkapni.
2016. okt. 24. 20:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor olyan mértékű kizökkentést adj, amit a kutya észre vesz, és ami után felhagy eztel a viselkedéssel. A paskolástól és az oldalának a masszírozásától (mert kb ennek veszi a kutyád a te próbálkozásaidat) nem fog leállni erről, sőt, csak azt tanítod meg neki, hogy téged nem kell komolyan venni. Egy kicsit szedd össze magad és legyél sokkal következetesebb. Tiltsd le ténylegesen erről a viselkedésről, valóban nebeld meg, mielőtt tényleg megöl egy macskát. Így, hogy egyáltalán nem tudod kontrollálni, veszélyes vele sétálnod. És a kutyának js jobb lesz, ha nem kell stresszelnie minden macskánál.
2016. okt. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tök jó hogy itt mindenki ilyen okos csak kár hogy senki nem ad használható tanácsot...én is tudom hogy ez nem mehet így de akkor mit próbáljak?? mint mondtam semmilyen általam ismert technika nem használ.
2016. okt. 25. 19:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Használd azokat a módszereket, amiket ismersz, csak olyan erővel és mellé olyan rászólással, kisugárzással, amit komolyan vesz a kutyád. Bökés, rántás, oldalba rúgás legyen, csak olyan mértékű, amire megfelelően reagál.
2016. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!