Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvadult a kutyánk mit...

Megvadult a kutyánk mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pár infó: még gyerek vagyok úgyhogy ne engem szidjatok.A kutyánk keverék, 11 hónapos. Szoba kutya

A problémám: a kutyám teljesen megvadult. Eddig ,,csak,, akkor támadott amikor evett és el akartuk venni tőle. De mostmár mindenért nekünk jön. Ha leparancsolom az ágyról, ha evés UTÁN (KB.10 perccel) a tálja közelébé megyek. Mindez kb.3 napja kezdődött. Ilyenkor én nagyon megilyedek és elnegyek tőle, lassan, hátrafelé. És megpróbáljuk kitenni az udvarra meg rászólunk hogy mit csinálsz, nem szabad. Ha nekünk támad akkor egy ideig nem vesszük figyelembe. A szomszédok is félnek tőle, mert megugatja őket, morog még vicsorít. A szüleimmel arra gondoltunk hogy lassanként kiszoktatjuk az udvarra és akkor majd talán rájon hogy ő egy alárendelt személy és hogy nem tehet meg bármit. De ha rosszul gondolom akkor javítsatok csak ki. :) nem vagyunk tapasztalt kutyatartók, úgyhogy bőven elkél a segítség. Van a házban 2 gyermek. Már arra is gondoltak anyáék hogy el kell vinni a kutyát nehogy rájuk is támadjon. Nem értem hogy mitől vadult meg. Mondanátok pár tippet hogy mit csinálhatnánk? A sértő kommentektől kíméljetek pls.



2017. márc. 23. 14:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%

Írhatnám, hogy keressetek házhoz kimenő, hozzáértő kiképzőt.

de a leírásog alapján sokkal megnyugtatóbb lenne új gazdát keresni a kutyának. Minél gyorsabban.

2017. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom kan.

11 hónaposan most lesz ivarérett. És mivel semmi nevelést nem kap, így azt csinál, amit csak akar.


Csak azt nem értem, hogy eddig miért nem jutott eszetekbe nevelni??? Az, hogy kicsapjátok a kertbe, nem nevelés!!!


Olvassatok sokat a témában, ha már eddig nem tettétek...

2017. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

A kutya eddig nem lett nevelve, vagy legalábbis nem jól és hatékonyan, ahogyan egy kutyát kell. Ezért ő érzékeli, hogy ő a főnök, és ti alatta álltok, és ő utasíthat rendbe benneteket. Ez hatékony, határozott neveléssel megoldható, de egyedül nem fog menni, és nem neked kell, hanem a szüleidnek, felnőtteknek megoldani. Sürgősen iratkozzon be valamelyikük a kutyával kutyaiskolába, ahol a kiképzők segítségével megtanulják megnevelni a kutyát.

Amit most csináltok (hátrálsz, otthagyjátok, nem veszitek figyelembe stb.) azzal csak még jobban megerősítitek ezt a viselkedést.

Az udvarra kiszoktatás ezt nem oldja meg, és szobakutyát nem is szabad udvaron tartani.

A rászólás sem ér semmit, hiszen a kutya nem ért emberi nyelven.

Szüleidnek kutyaiskola a kutyával, sürgősen!

2017. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
..hát plusz ha azt látja hogy félsz tőle, nem csodálom hogy ilyen:(
2017. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Sétálni mennyit szoktatok vele naponta? Volt már valaha olyan, hogy elmentetek vele 1-1,5 órát sétálni? Naponta kellene egyszer ezt megtenni.


Azt megkérdezhetem, miért vettetek kutyát?

2017. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

1. Ivartalanítás minél előbb!

2. Kutyasuli, ha nem megoldható, akkor keressetek házhoz kijáró kiképzőt!

3. A szüleid is félnek tőle? Nekem a német juhászom egyszer kapott oda amikor ki akartam venni valamit a szájából, de amit akkor kapott azt megjegyezte, azóta sem próbálkozik.


Attól vadult meg, hogy nem lett következetesen és normálisan nevelve. Ez nem a kutya hibája sajnos, pontosan érzi, hogy féltek tőle...

2017. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Az NEM megoldás ha kizárod. -.- Mekkora kutya? vigyétek kutyasuliba.
2017. márc. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Labrador keverék kutya. Szuka. Miért ne rakhatnám ki? Nem egyik napról a másikra hanem kiszoktatom. Azzal nincs gond. Nem a kutyát hibáztatom. Írtam hogy nem vagyunk nagy kutyatartók ezért kértem segítséget hogy hogyan tudom megváltoztatni. Anya egyáltalán nem fél a kutyától de már egyszer majdnem megharapta.
2017. márc. 23. 15:32
 9/31 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltatjátok?
2017. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

..hát, ha ő a falkavezér= mindenki behódol neki- nem tudom másképp írni-.. ilyen is lehet, akár..

Az enyém akkor agresszív ha fél pedig nemigen bántottuk soha! szóval lehet hogy szimplán ilyen a vérmérséklete: vannak félős, kiegyensúlyozott, és agresszív kutyák is.

Lehet ő pont ilyenné nőtte ki magát. De ezt egy szakképzett oktató biztos hamarabb megmondaná Nektek!:)

2017. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!