Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvadult a kutyánk mit...

Megvadult a kutyánk mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pár infó: még gyerek vagyok úgyhogy ne engem szidjatok.A kutyánk keverék, 11 hónapos. Szoba kutya

A problémám: a kutyám teljesen megvadult. Eddig ,,csak,, akkor támadott amikor evett és el akartuk venni tőle. De mostmár mindenért nekünk jön. Ha leparancsolom az ágyról, ha evés UTÁN (KB.10 perccel) a tálja közelébé megyek. Mindez kb.3 napja kezdődött. Ilyenkor én nagyon megilyedek és elnegyek tőle, lassan, hátrafelé. És megpróbáljuk kitenni az udvarra meg rászólunk hogy mit csinálsz, nem szabad. Ha nekünk támad akkor egy ideig nem vesszük figyelembe. A szomszédok is félnek tőle, mert megugatja őket, morog még vicsorít. A szüleimmel arra gondoltunk hogy lassanként kiszoktatjuk az udvarra és akkor majd talán rájon hogy ő egy alárendelt személy és hogy nem tehet meg bármit. De ha rosszul gondolom akkor javítsatok csak ki. :) nem vagyunk tapasztalt kutyatartók, úgyhogy bőven elkél a segítség. Van a házban 2 gyermek. Már arra is gondoltak anyáék hogy el kell vinni a kutyát nehogy rájuk is támadjon. Nem értem hogy mitől vadult meg. Mondanátok pár tippet hogy mit csinálhatnánk? A sértő kommentektől kíméljetek pls.



2017. márc. 23. 14:14
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Először is. Fél- egy órát viszem naponta sétálni meg még itthon is játszok vele, neg tanítom. 2. Nem nyomtam semmilyen kezet. Se zöldet se pirosat. 3 azért írtam ki a kérdést hogy segítséget szerezzek. Hogy hogyan változtathatom át, mit kell tennem. De senki nem ír semmi tanácsot, csak az észt osszátok meg leszóljátok az embert. Erre bocsi de nem vagyok kíváncs. Meg szeretném nevelni a kutyát de ez nem segítség. És most jöhet mindenki azzal hogy eddig kellett volna. Az már a múlt. Nem tudom visszacsinálni, bármennyire szeretném. És innentől aki csak szidni tud az ne írjon!!!
2017. márc. 24. 16:31
 22/31 anonim ***** válasza:

Nem fgod tudni megnevelni, mert

1. Mint írtad, gyerek vagy, tehát valószínűleg nincs tekintélyed

2. Félsz tőle

2017. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Adtunk tanácsot: kutyasuli, mert egyértelmű, hogy valamit nagyon nem jól csináltok.

Ennél többet mit szeretnél? Nem mehetünk oda és vihetjük el helyettetek...

2017. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
A kutya kint is vagy csak bent lakik?
2017. márc. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Sokat van az udvaron.
2017. márc. 25. 13:56
 26/31 anonim ***** válasza:
88%
Fél óra sétával egy labrador a s*ggét kitörölheti, az gyakorlatilag semmi.
2017. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
100%

Milyen fajta?

1. Nem tudom, hogy hallottál-e már a japán vacsoráról, ha nem mindenképp nézz utána és próbáljátok ki.

2. Nem tudom, hogy néz ki nálatok egy séta, de, ha kvázi a kutya sétáltat téged a pórázon (azaz húz) akkor gyorsan felejts el egy normális kutyát. Ez az alap. A séta, a "közös akció". Próbáld meg azt, hogy amikor eléd megy a kutya (akár pár centit) fordulj az ellenkező irányba és rántsd meg a pórázt. Ha megint eléd megy, akkor újra. Egy idő után a kutya nem fogja érteni mit akarsz. És PONT ez az amire vártunk! Hogy a kutya "megkérdezze", hogy TE mit akarsz! Lehet hogy, a szomszéd hülyének fog nézni, hogy össze-vissza rángatod szerencsétlen kutyát, de hidd el megéri!

3. Ez az egész dolog azért van mert a kutya saját magát tekinti a domináns egyednek. És ez a baj. Mindenképp menjetek kutya iskolába (a tükör módszert különösen ajánlom nektek). És végezzetek további dominancia gyakorlatokat. Az a baj, hogy már késő (tudom, sosem késő de jobb lett volna hamarabb) mert a kutya privát területet alakított ki magának.

4. SOHA NE ETESD ASZTALRÓL!

5. MINDIG TI EGYETEK ELŐBB NE A KUTYA!

6. ALAKÍTSATOK KI MAGATOKNAK PRIVÁT TEREKET!

7. JÁTSZATOK EGYÜTT SOKAT!

8. Vigyétek örző-védő tanfolyamra! Lefárasztja a kutya ösztönlényét, építi a kapcsolatot és mindannyian élvezni fogjátok!

Sok sikert, remélem tudtam segíteni:)

2017. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
27# Nagyon igaz amit mondassz. Én így tanítottam a kutyáim sétálni. 15 perc keringés után gyönyörűen sétált. 1.-2. ujra kezdett huzni utana megint csináltuk ezt nagyon jó módszer. Victoria Stilwell könyvébe olvastad? :D
2017. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
27.kommentelő nagyon köszönöm. Sokat segítettél:)
2017. márc. 26. 12:17
 30/31 anonim válasza:
#28-as kommentelő, nem, nem könyvben olvastam csak jó kutyasuliba jártunk:D
2017. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!